Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
nedeľa, 22 september 2019

PÄŤ MÚDRYCH KROKOV PRI VÝBERE ODSÁVAČA PÁR

Zverejnené v BÝVANIE štvrtok, 21 jún 2018 10:42

Kuchyňa bez digestora je ako hrniec bez dobre padnúcej pokrievky. Kvalitný odsávač pár totiž eliminuje všetky nepríjemné výpary a pachy pri varení a zároveň predchádza tvorbe plesní. Existuje však nespočetné množstvo rôznych druhov, ktoré sa medzi sebou značne líšia. Poradíme vám, ako vybrať ten správny digestor na mieru šitý vášmu kulinárskemu kútu.

 

Tou najzásadnejšou úlohou dobrého digestora je bezpochyby odsávanie pachov a vlhkosti z vašej kuchyne. Správny odsávač pár ale pohlcuje aj mastnotu, ktorá pri varení spolu s kuchynskými výparmi uniká z hrncov. Ak vás teda trápia lepkavé povrchy stien, spotrebičov a skriniek či nežiaduca vlhkosť, ktorá spôsobuje plesne, treba sa poobzerať po vhodnom digestore. Ako ale vyberať, keď sa v problematike neorientujete?

 

1. Zvoľte vhodný typ odsávania

Väčšina moderných digestorov dnes už umožňuje nielen vysatie nežiaducej pary mimo obytný priestor, ale aj recirkuláciu vzduchu. Odsávače s funkciou recirkulácie (čistenie vzduchu cez filter) sa využívajú hlavne v priestoroch bytových a panelových domov bez možností vyvedenia pary von. Naopak odťahové digestory umiestnime tam, kde komín, ventilačná šachta alebo odťahové potrubie je.

 

2. Vyberte si druh digestora

• Najvyhľadávanejším typom sú rozhodne komínové digestory. Predstavujú výrazný dizajnový prvok miestnosti a môžu predurčiť štýl, v duchu, ktorého budete kuchyňu stavať. Už dávno neplatí, že sa hodí len do veľkých miestností. Napr. typ MORA OV 680 G v elegantnom čierno-nerezovom prevedení, ľahko umiestnite aj do menších priestorov. Vďaka skosenej prednej časti s dômyselne riešeným priestorom pre hlavu totiž digestor zaručuje bezproblémovú prácu pod ním. Nadchne vás iste aj moderné dotykové ovládanie s radom mnohých užitočných funkcií, ako je napr. extra funkcia 24 h, ktorá sa postará o automatické čistenie vzduchu v miestnosti po dobu 5 minút každú hodinu. Čo sa hodí obzvlášť ak cestujete na dlhšiu dobu preč. Ak máte ale veľkú kuchyňu, nebojte sa priestorovo vyjadriť. Krásnym príkladom veľkého, ale elegantne riešeného komínového digestora je model OV 880 G, ktorý bezpochyby moderné priestory ozvláštni. Podobne ako predošlý typ vyniká svojim dizajnom skosenej steny, výkonom 607 m³ / h a mnohými inteligentnými funkciami.

 

Ak varíte radi v priestore, stavte na typ tzv. ostrovčekového digestora. Ten sa umiestňuje nad varný ostrovček v miestnosti a jednoznačne bude výrazným ozdobným prvkom uprostred vašej kuchyne. Okúzliť by vás mohol napríklad náš ostrovčekový digestor MORA OO 463 X s pôsobivým pretiahnutým tvarom a možnosťou programovania dĺžky odsávania praktickou funkciou TIMER. Umožňuje odťah aj vnútornú cirkuláciu vzduchu a poriadkumilovné duše iste poteší možnosťou umývať kovové tukové filtre v umývačke a tým udržiavať odsávač v perfektnom stave.

 

• Do kuchýň, kde nie je priestoru nazvyš, je ideálnym riešením podstavný digestor, ten sa totiž inštaluje pod jednu z kuchynských skriniek a ušetrí vám veľké množstvo miesta. Odsávač pár MORA OP 622 X ponúka rôzne druhy odťahu. Môžete ho použiť variabilne so zadným odťahom alebo horným odťahom a dva motory zaisťujú silný výkon. Tento druh síce nie je tak výkonný ako vyššie spomínané odsávače pár, ale pre menšie či stredné kuchyne jeho výkon úplne postačí.

 

• Ak patríte k minimalistom, iste vás očarí typ tzv. vstavaného digestora, za zmienku stojí model MORA OT 911 X, ktorý dokonale splynie s kuchynskou skrinkou a je teda na prvý pohľad takmer neviditeľný.

 

3. Zamerajte sa na výkon

Tu platí naozaj jednoduché pravidlo - čím väčšiu máte kuchyňu, tým väčší by mal byť výkon odsávača pár. Digestor by mala byť schopný počas jednej hodiny vymeniť vzduch v miestnosti až 5x či 6x. Výkon adekvátneho spotrebiča pre vašu kuchyňu potom spočítate jednoduchým vzorcom: dĺžka jednej strany miestnosti x dĺžka druhej strany miestnosti x výška miestnosti x násobok výmeny vzduchu za hodinu (teda 5x).

 

4. Nechajte rozhodnúť aj hlučnosť

Medzi najtichšie odsávače pár radíme tie odsávacie komínové. Ak vám ale dispozícia vašej kuchyne odťah neumožňuje, uspokojiť sa budete musieť aj s hlučnejším variantom. Hlučnosť sa potom označuje skratkou dBA a čím nižšia dBA je, tým je samozrejme odsávač pár tichší.

 

5. Rozmyslite si vašu investíciu

Podstavné a vstavané digestory môžete zaobstarať už od 78 eur, drahšie sú potom všetky ostatné varianty, ktoré zoženiete s ohľadom na ich výkon od 200 eur. Samozrejme, že si ale môžete aj dopriať vysoko elegantné dizajnové odsávače pár, ktoré vás prídu na niekoľko stoviek eur.

 

Teraz už snáď máte všetky informácie, ktoré by vám váš výber mali uľahčiť. Pokiaľ ale stále tápate, vyhľadajte niektorého z predajcov odsávačov pár MORA. Radi a ochotne Vám pomôžu zvoliť správny typ digestora.

 

UŽITOČNÝ SLOVNÍK

* RECIRKULÁCIA:

Ak nie sú vo vašej kuchyni možné stavebné úpravy, ktoré by nepríjemné pary z varenia odviedli do komína, je vhodné zvoliť digestor opatrený recirkuláciou. Jeho súčasťou sú tzv. uhlíkové filtre, cez ktoré sa vzduch čistí a potom vracia späť do miestnosti.

* ODŤAH:

Ak je možné paru vyviesť do vonkajšieho prostredia, či už prostredníctvom odťahového potrubia, ventilačnej šachty či komína, zaujímajte sa o digestor s tzv. odťahom. Ten by mal byť čo najkratší a s minimom ohybov, čo predíde hlučnosti a nastaví optimálny výkon.

* Spätná klapka:

Je súčasťou digestora s odťahom a vkladá sa na jeho výstupné hrdlo. Pri odťahu pár do ventilačnej šachty, komína alebo odťahového potrubia zabraňuje prenikaniu studeného vzduchu zvonku do miestnosti.

 

MORA. Plná života od 1825. Viac na www.mora.cz

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Dôležitosť izolácie pre...

Voda je tvorcom a tiež ničiteľom budovy. Hydroizolácia budovy je...

Aktívna dovolenka pre...

Horská cyklistika vás spája s prírodou. Jazda na horských bicykloch...

Dôvody, prečo je...

Bez ohľadu na to, v akom type domu žijete, bez...

Výhody drevodomov

Drevený dom má niekoľko výhod. Drevo nie je len ekologický...

Novinky v Happy...

Happy Foto, spoločnosť poskytujúca výrobu fotokníh, fotobrazov a celého radu...

Bezpečnostné systémy pre...

V dnešnej dobe je vhodné prijať všetky preventívne opatrenia na...

Koža ako symbol...

V celej histórii zohrávala koža rozhodujúcu úlohu v mnohých ohľadoch....

Vykurujeme domácnosť: Ako...

Vykurovacie materiály si vyžadujú svoje priestory na skladovanie. V prípade...

Ako si vybrať...

Farba, štýl, vzor či textúra – pri výbere tapiet je...

Anatómia práčky

Práčka je jednou z najdôležitejších technológií, ktorá bola vynájdená v...

Nôž pre každého...

Tréning mladého kuchára začína dobrým nožom. Je to jeho prvá...

Získať titul MBA...

Získanie titulu MBA (Master of Business Administration) Vám môže pomôcť...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.

 

ads