Vytlačiť túto stránku

Vyberte si tie najvhodnejšie brikety pre vašu domácnosť

Zverejnené v BÝVANIE pondelok, 29 apríl 2019 16:25

Počuli ste už o briketách? Brikety si postupne nachádzajú svoju cestu do čoraz väčšieho počtu domácností. Sú úspešné nielen vďaka svojim vlastnostiam, ale tiež z ekologického hľadiska.

 

Drevené brikety a ich vlastnosti

Drevené brikety sú vyrábané z drevných pilín, ktoré vyprodukuje drevospracujúci priemysel. Tieto piliny sú spájané do kvádrov alebo valcov pod vysokým tlakom a teplotou. Brikety neobsahujú chemikálie. Drevo pod vplyvom vysokej teploty vylučuje lignín, ktorý sa správa ako lepidlo. Brikety horia dlhodobo, rovnomerne, obsahujú nízke percento vlhkosti, nedechtujú, sú nenáročné na manipuláciu a skladovanie a nezanechávajú veľa popola. Ak sa teda rozhodnete pre kvalitu, pohodlie a životné prostredie, drevené brikety sú bez pochýb tou najsprávnejšou voľbou.

 

Aké typy brikiet si vybrať

Klasika s extra hard briketami

Brikety EkoBrik Hard Extra vykurujú dlhodobo. Teplo sa rozširuje do miestností rovnomerne. Drevené brikety sú vyrobené z bukových pilín, ich osobitý tvar podporuje rovnomerné horenie, všetko k maximálnemu pohodliu. Doba horenia brikiet sa pohybuje od 4 do 6 hodín.

 

Nočné brikety pre pohodlie

Nočné kôrové brikety sú vyrábané z čistenej kôry borovice a smreka bez chemických prísad. Teplotu udržiavajú rovnomerne a dlhodobo. Sú vhodné na vykurovanie počas noci, pretože nemusíte prikladať do kozubu. Vďaka špecifickým vlastnostiam ich doba horenia dosahuje 10 až 16 hodín.

 

Turbo brikety na zahriatie

Turbo brikety vyrobené z tvrdých drevín pod extrémne vysokým tlakom majú špecifický tvár a dieru v strede. Ponúkajú výhody tvrdých aj mäkkých drevín. Vzduchový kanálik napomáha správnemu horeniu, vďaka čomu v ohnisku dosiahnete veľmi vysoké teploty v krátkom čase. Je nutné počítať s tým, že doba horenia týchto brikiet je v porovnaní s klasickými briketami z tvrdých drevín o niečo nižšia.