Vytlačiť túto stránku

Tipy pre zariadenie dokonalej kuchyne

Zverejnené v BÝVANIE piatok, 11 október 2019 10:55

To, že dobre usporiadaná a štýlová kuchyňa má zásadný význam pre každý domov, nie je potrebné zdôrazňovať. Keď si vyberiete vhodný nábytok pre svoju kuchyňu, urobíte priestor očarujúcim a pohodlnejším pre strávenie dlhých hodín v tejto miestnosti. Kuchyne už nie sú izolovaným priestorom zabudovaným v jednom rohu domu. Väčšina kuchýň dnes používa otvorený pôdorys a delí sa o svoje priestory s jedálňami alebo obývacou izbou.

 

Máte radi posedenie v kuchyni so svojou rodinou a pritom radi srkáte chutný čaj alebo horúcu čokoládu? Kuchyne sa stali spoločenským centrom, preto je teraz potrebné mať elegantne navrhnutú kuchyňu.

 

Materiál

Prírodné drevo je stále najvýhodnejším materiálom pre kuchynské linky. Na výrobu elegantného kuchynského nábytku je možné použiť dub, orech a mahagón. Barové stoličky, stoly a stoličky vyrobené z liateho hliníka, železa alebo kombinácie kovu a dreva vyzerajú štýlovo. Sklenené stoly tiež vyzerajú elegantne. Nezabudnite ani na dôležitosť kovania na nábytok, ktorý zahŕňa úchytky, posuvné systémy či lišty.

 

Usporiadanie

Zmerajte priestor, ktorý sa chystáte zariadiť a premýšľajte o usporiadaní, ktoré je preň vhodné. Ideálna je štvorcová alebo mierne obdĺžniková kuchyňa s priestranným interiérom, ale väčšina domácností si dnes takýto luxus nemôže dovoliť. Okrem toho je možno vaša kuchyňa veľmi úzka a podlhovastá, nepravidelná alebo umiestnená oproti jednej zo stien. Rozhodnutie o usporiadaní vám pomôže zvoliť správny nábytok pre tento priestor.

 

Úložisko

Ďalej musíte určiť, koľko úložného priestoru budete potrebovať vo vašej kuchyni. Vždy by ste mali určiť väčší úložný priestor, ako sú vaše súčasné požiadavky. Postupom času si môžete kúpiť nové spotrebiče, ktoré sa práve uviedli na trh alebo čerstvú súpravu riadu bez toho, aby ste museli zahodiť tú starú. Vaše požiadavky na ukladanie sa teda časom zvýšia.Modern Box GTV je jedným z najmodernejších zásuvkových modelov na trhu, ktorý vyzerá veľmi štýlovo a elegantne a pritom ukryje väčšinu vašich kuchynských potrieb.

 

Niektorí odborníci naznačujú, že ak ide o nový dom, ktorý zariaďujete, mali by ste mať trikrát väčšie množstvo úložného priestoru podľa svojich súčasných požiadaviek. Preto buďte rozumní a nechajte si nejaký voľný úložný priestor pre vaše budúce potreby. Navyše, ak ide o existujúcu kuchyňu, ktorú renovujete, budete mať reálnu predstavu o tom, koľko úložného priestoru budete potrebovať.