Vytlačiť túto stránku

Neutláčajte špinu do štruktúry koberca. Čistenie a tepovanie kobercov Košice

Zverejnené v BÝVANIE pondelok, 06 jún 2016 08:28

Pri čistení môjho koberca som urobila zásadnú chybu, a to, že som sa do toho pustila sama. Chcela som ušetriť, ale nebola to dobrá voľba. Odstránila som možno povrchové nečistoty, ale zatlačila som ich zase do koberca, kde po uschnutí vytvorili mapy.

Potrebovala som teda pomoc firmy, ktorá sa zaoberá službou čistenie kobercov Košice, a tak som zvolila firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., ktorej kontakt som si vyhľadala na internete. Do telefónu so mnou hovoril naozaj milý pán, ktorý sa snažil vyhľadať čo najrýchlejšie termín na vyčistenie môjho koberca, mali veľa práce, takže došli až o 14 dní neskôr, ale to nevadilo.

Mohli prísť aj vo večerných hodinách, ale zase to nebolo tak dôležité, aby som odťahovala zamestnanca firmy od rodín. Prišli dvaja zamestnanci, ktorí sa ku mne správali veľmi pekne a milo. Začali okamžite s čistením a prácu mali veľmi rýchlo hotovú. Použili príjemne voňavú chémiu, ktorá z môjho bytu urobila voňavý domov.

Chémiu museli nechať chvíľu pôsobiť, asi preto, že som koberec svojou podradnou prácou veľmi znečistila. Doviezli so sebou dva stroje, jedným z nich kartáčovali plochu koberca a až koberec dokefovali, tak odstránili penu a vodu z chémie vysávačom. Koberec bol skoro hneď suchý, ale aj cez to mi povedali, nech ho do rána nechám odpočinúť, než na neho začneme sťahovať nábytok, pretože zostal mierne vlhký a voda by zase mohla zachytiť nečistoty. Kvalitná práca.

 

Zverte čistenie kobercov v Košiciach profesionálom. Tepovanie a čistenie kobercov Košice

Upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s. r. o. sa môže chváliť veľkým množstvom spokojných zákazníkov, ktorí si u nás objednali a využili tieto služby, zamerané na hĺbkové a generálne strojové vyčistenie kobercových povrchov.

Náš tím pracovníkov po príchode vyhodnotí situáciu a pripravíme sa na čistenie. Používame kvalitné kotúčové stroje s rotačnými kefami, do ktorých pridávame značkovú chémiu Bosch RST. Naše prístroje nepoužívajú žiadne bieliace prípravky ani optické zosvetlovače.

Strojové hĺbkové čistenie kobercových povrchov vykonávame jedine kotúčovým strojom, na ktorom je osadená šampónovacia kefa, ktorej štetiny disponujú výškou 12 cm. Štetiny kefy sú mäkké, tým pádom je zaručené, že vlákna koberca nebudú poškodené.

Na záver čistenia použijeme vysokotlakový 3-motorový vysávač s úzkou hubicou, ktorá nám koberec zbaví všetkých nečistôt, roztočov, nežiaducich pachov a zároveň vysuší koberec takmer dosucha. Garantujeme, že po našom hĺbkovom a dezinfekčnom čistení vám nezostanú žiadne fľaky na koberci.