Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
pondelok, 22 október 2018

Truhlárstvo a dizajnérstvo sú umením - návrh interiéru reštaurácie v Bratislave

Zverejnené v BÝVANIE piatok, 04 november 2016 00:00

Hádam každý z nás si v detstve aj dospievaní vypočul okrídlenú vetu, že sa treba dobre učiť, aby z nás niečo bolo. Občas to vyzeralo tak, že každý sa musí stať aspoň lekárom, či právnikom, prípadne rovno prezidentom. 

Len málokto z nich sa ale zamyslel nad prostým faktom, že svet potrebuje nielen doktorov alebo prezidentov, ale aj pekárov, údržbárov a ďalších remeselníkov. Nie je predsa hanba stať sa dobrým truhlárom, naopak! Je to svojim spôsobom umenie a šikovné ruky sú na nezaplatnenie. 

 

 

Osobne som mal v živote veľké šťastie, že pochádzam z rodiny uznávaných truhlárov. Remeslo  sa u nás dedí z otca na syna a vzťah k tejto práci máme o to hlbší a vrúcnejší. A nejde len o prácu samotnú. Keďže pracujeme s klenotom, ktorým každé drevo bezosporu je, mám hlboký a veľmi úzky vzťah k prírode a jej ohromnému bohatstvu.

Drevo je skutočne zázračné a jedinečné. Materiál, ktorý dokáže dokonale zmeniť, prehriať a zútulniť akýkoľvek priestor. Môže v ňom hrať nielen hlavnú úlohu, ale aj rolu podstaného doplnku a dá sa skombinovať takmer s čímkoľvek. Akokoľvek luxusný interiér krása lešteného dreva doslova pozdvihne. Masívne drevené parkety opäť vládnu mocou navodiť takmer domácku atmosféru a teplo rodinného krbu. Drevo je súčasťou prírody a človek, ktorý je s prírodou spojený, myslí pri pohľade na drevo pozitívne. A vôňa dreva? To je predsa nádhera, ktorá sa slovami popisuje len ťažko.

Rozhodli sme sa s manželkou trochu zmeniť život, a tak sme si naplánovali otvorenie reštaurácie. V spolupráci s ORIGINE INTERIER DESIGN, návrh interiéru reštaurácie, bytový architekt Bratislava a pani dizajnérkou Pavlínou Lipkovou sme sa pustili do práce. Jedným z hlavných prvkov, ktorý bol našou podmienkou, malo byť použitie dreva. Tešili sme sa na prvé návrhy pani dizajnérky a zároveň si sľúbili, že do práce jej nebudeme nijako zasahovať.

Drevo, ktoré sme si v reštaurácii výslovne želali, pani Lipková doplnila o iný, zásadný prírodný materiál – kameň. V interiéroch som už na tehlové aj betónové steny zvyknutý, ale stenu z kameňov som ešte nevidel, pravda, ak nepočítam bridlicové obloženie stĺpov priamo v reštaurácii. Okrem kameňov sú steny reštaurácie obložené aj namorenými polovicami drevených klád.

 

 

Podlaha je samozrejme drevená. Použili sme svetlé drevo duba. Zo všetkých drevín totiž najlepšie znáša vlhkosť, je veľmi tvrdé a odolné voči škodcom.

Zariadenie reštaurácie má skôr striedmy charakter, aj keď v ňom cítiť lákavú a šteklivú príchuť luxusu. Kombinácia prešívaných kresiel z hovädzej kože a masívnych stolov z tmavo moreného dubového dreva sa nadmieru vydarila. Asi takto sme si to všetko predstavovali. Skutočným klentom interiéru sa však stal „zlatý kútik.“

 

 

Kamenné steny zdobí zlaté, prešívané obloženie v orientálnom štýle. Naň naväzuje lavica v zlatom prevedení so zlatohnedými vankúšmi. Obloženie aj lavicu dopĺňajú opäť zlaté, prešívané stoličky s operadlami rovnakého tvaru aké vidno na obložení, s hnedými drevenými podrúčkami. 

Stôl z masívneho svetlého dreva, ktorý tu našiel svoje čestné miesto je však malým skvostom, a doslova nás nadchol. Doska nie je klasická, ale vyrobená z troch polovíc opracovaných klád. Nohy sú z kmeňov stromu, no ostala na nich zachovaná kôra. Vskutku kráľovské sedenie. Ak máme v našej rodine oslavu, sedíme len za týmto stolom.

 

 

Inými prvkami dizajnovej krásy sú jednozačne lomené zrkadlá a malé, farebné orientálne lampičky nad veľkým jedálenským stolom v „zlatom kútiku.“ Celému interiéru dodáva veľmi príjemnú a pohodovú atmosféru aj podsvietenie v sádrokartónovom stropnom podhľade.

Priznám sa, žeby ma nikdy nenapadla kombinácia takýchto materiálov a štýlov, ale výsledok je jedným slovom famózny. Som veľmi rád, že sme spolupracovali práve s pani dizajnérkou. Truhlárstvo, rovnako ako dizajnérstvo sú pre mňa umením, a umelci predsa musia stáť pri sebe.

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Obujte celou rodinu...

Schválně se podívejte do svého botníku a přesvědčte se, zdali...

Milovníci kávy

Premýšľali ste niekedy nad tým, aký je dôvod, prečo ľudia...

Čo by mali...

V Bratislave žijeme, pracujeme, vychovávame deti, bavíme sa. Sme ženy...

Vyskúšajte žiť vegánsky...

Vegánske topánky, šaty a doplnky dnes nájdete jednoduchšie ako kedykoľvek...

Ekologické palivo v...

Spaľovanie ekologickejších materiálov sa osvedčilo nejednej domácnosti. Pri briketách a...

Servisní pracovníci vyvracajú...

Mnoho vlastníkov smartfónov má o oprave skreslené predstavy, ktorých sa...

Vlastný fotokalendár od...

Najoceňovanejším darčekom je ten, ktorý je vyrobený vlastnými rukami a...

Poistite sa skôr,...

Čo vám prvé napadne pri slove poistenie? Asi poistenie životné,...

Dôvody prečo je...

Sex nie je len príjemný. Vedeli ste, že je tiež...

Pekný večer osamote...

Ste sama doma a chcete si zaujímavým spôsobom oživiť voľný...

Móda pre mužov

Aj muži majú radi módu, aj keď sa jej niekedy...

Dajte stopku krátkozrakosti:...

Trápi vás krátkozrakosť a nosenie okuliarov vás otravuje? Vedeli ste,...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka predaj bytov Bratislava za atraktívne ceny.


 

ads