Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
štvrtok, 27 február 2020

Priestor pre kreatívne nápady musí dýchať

Zverejnené v BÝVANIE piatok, 09 december 2016 23:14

Možno to bude v dnešnej – pretlakovej - dobe znieť trochu donkichotsky, ale vo svojom biznise sme vždy boli, sme a budeme nároční. Firmu sme založili už pred niekoľkými rokmi, no spočiatku sa nám ktovieako nedarilo. Ale ani vtedy sme nechceli rezignovať, a tak sme zostali na pozíciách nemennej kvality a vysokých nárokov. Vďaka tvrdej a systematickej robote si však naša firma našla na trhu svoje pevné a stabilné miesto, čo klienti ocenili a oceňujú stále viac. Dnes sa náš profil pohybuje od najrôznejších typov poradenstva, školení, prieskumov až po teambuildingy.

 

Nebola, a nie je to jednoduchá robota, no baví nás, najmä pre svoju premenlivosť, trvalú prítomnosť nových začiatkov a neustálu povinnosť nachádzať nový, nápaditejší prístup ku každej úlohe. Samozrejme, že podstatu rozčerenej hladiny takejto práce tvoria rozbehaní a stále hľadajúci ľudia, takže za jeden bežne náročný pracovný týždeň, postretávame vcelku reprezentatívnu vzorku spoločnosti.

 

Laikovi by sa to mohlo zdať nepodstatné, no naši klienti nás – okrem iného - zahŕňajú nárokmi, ktoré sa priamo nedotýkajú samotného procesu školení, učenia, či nášho aplikovaného know-how. Od samého začiatku sa kládli značný dôraz na prostredie, kde strávia veľa spoločných, občas náročných hodín.

 

Asi sa nie je čím chváliť, no spomínam si na úplné začiatky, keď sme boli často nútení doslova improvizovať. Raz neočakávane odpochodoval počítač, inokedy otvorené okná nijako nevyvážili absenciu klimatizácie, prípadne projektor počas prednášky lektora ostril niečo iné, ako sme potrebovali, takže podklady bolo treba urgentne a zdarma namnožiť. Napríklad tridsaťkrát... hmm, občas bolo ozaj veselo. 

 

Našťastie, takéto priekopnícke časy sú už len romantickou minulosťou, na ktorú sa z času na čas dobre spomína, ale nároky a tlak zo strany klientov ostal nemenný,  dokonca trvale rastie. Priznávam, že sme tomu radi a tento trend ako podnikatelia vítame. Dôkaz? Pred nedávnom sme sa rozhodli pre zásadnú premenu našej zasadacej, či inak - školiacej miestnosti. Po rokoch skúseností až príliš dobre vieme, že čo človek, to iný vkus, iné predstavy a iné želania, takže sme tušili do čoho sa pušťame.

 

Bez sentimentu. Jeden sa pohľadu na moderný, skvele minimalisticky zariadený priestor nevie nabažiť, iný je celý nesvoj a tretí sa tvári, akokeby išlo o našu osobnú pomstu. Nemohli sme sa teda držať iba našich osobných predstáv alebo zmeniť miestnosť iba podľa toho, čo aktuálne frčí a čomu sa hovorí „in.“ Bolo potrebné nájsť vyvážený kompromis medzi účelom, vzhľadom a funkčnosťou zasadačky, no s dôrazom na vkus, ktorý sa často označuje ako obecne prijateľný.

 

Hľadali sme teda niečo ako overenú klasiku, no v žiadnom prípade takú tú fádnu, usedenú, nevýraznú a šedivú. Zároveň sme si ale nemohli dovoliť siahnuť po príliš extravagatnom riešení, ktoré by vzbudzovalo zbytočné otázky, polemiky, nebodaj vášne. Nakoniec, taký je osud zasadacích miestností.

 

 

 

Skúsim vysloviť svoj skromný názor. Som hlboko predsvedčený, že skĺbiť do jedného funkčného a prijateľného celku niečo dôverne známe s niečim novým a nečakným, býva, napríklad v interiéri, vôbec to najťažšie. Žiaľ, až pričasto tu platí všeobecne príjmaný, ale z môjho pohľadu dosť falošný model uvažovania, že to predsa dokáže každý. Dobrým príkladom môže byť futbal. Kto raz kopol na ihrisku do lopty, prípadne odohral jeden-dva zápasy za dedinský výber, sa odrazu cíti ako nedocenený, ale dokonale pripravený tréner extraligy, ktorý to vie lepšie ako ostatní.

 

A práve tomuto sme sa chceli a museli vyhnúť. Bolo teda jasné, že vyzbrojiť zasadačku zariadením, ktoré má črty a línie modernej, príjemnej a funkčnej klasiky zvládne len skúsená, tvorivá, a najmä empatická osobnosť. Osobnosť, ktorá nielen dokonale ovláda remeslo dizajnu a interiérového návrhárstva, ale dokáže vnímavo počúvať a meniť slová svojho klienta na realitu. V prvých niekoľkých dňoch sa začali dychtivo pátrať na vlastnú päsť, a popritom skúšali z dostupných zdrojov vydestilovať niečo smerodajné, čo by nás náležite vystužilo a umožnilo presnejšie sformulovať naše predstavy a ciele.

 

Klasický štýl interiérového návrhárstva býva v prvom rade nadčasový, elegantný a má v sebe niečo, čo sa označuje stále obľúbeným slovom – šmrnc. Samozrejme, že ciest ako toto všetko dosiahnuť je veľa. Môžeme napríklad zvoliť z Francúzska exportovaný - shabby chic - inak označovaný ako „štýl s patinou.“ Ďalej sa k tejto téme ponúka viktoriánsky štýl z Britských ostrovov alebo holandský, označovaný ako bric-à-brac.

 

Shabby chic môže neznalého človeka pri prvom pohľade, utvrdiť v pocite, že všetko, čo  práve vidí, má svoje najlepšie roky dávno za sebou. Zariadenie aj doplnky evokujú pocit ošumelosti a desiatok rokov intezívneho používania. V skutočnosti ide o jedinečný zámer, aby bol práve efekt patiny dosiahnutý. Použité farby bývajú vždy mäkké, zemité, často vidíme modrú, fialovú alebo staroružovú. Štýl bric-à-brac neholduje jasným, ani tvrdým farbám, zato často využíva sivú alebo špinavobielu farbu. A interiér v štýle legendárnej kráľovnej Viktórie, favorizuje bronzové a strieborné odtiene.

 

Podlaha pre shabby chic alebo bric-à-brac býva zväčša svetlejšia, často s nádychom bielej alebo sivej. Viktoriánsky štýl zase vsádza na hnedú a tmavšie prírodné farby. To isté sa týka aj zariadenia, či príslušného nábytku. Briti majú veľmi radi mahagón alebo dub. Milujú veľké a masívne kusy zariadenia, široké police, stoly, sekretáre alebo hlboké kožené sedačky.

 

Holandský bric-à-brac sa rád pohráva s kudrlinkami, krivkami a romantickými prvkami. Francúzsky “šaby-šik” je ale zámerne štýlový, a preto nechce byť dokonalý. Kombinujú sa biele kusy nábytku, starožitnosti a modernejšie prvky. Základným pravidlom pre všetky tieto tri klasické cesty je jednoduchosť, súlad a z toho plynúca útulnosť.

 

Aj keď sú kancelárie, či zasadačka pomerne vzdialené do uvádzaných úvah o zariaďovaní bytového interiéru, snáď sa treba pre úplnosť zmieniť ešte o doplnkoch a dekoratívnych predmetoch. Francúzsky “shabby chic” nevyžaduje dokonalý, precízny súlad a ladenie predmetov v okolitom priestore. Skôr sa od neho očakáva prírodnosť použitých materiálov a vizuálny dojem odslúžených rokov, teda ryhy, škrabance alebo zodratá farba. Bric-à-brac obľubuje bavlnu, ľan, pastelové farby, kvety a pohodlie v každom detaile. Viktoriánci naproti tomu vyžadovali, najmä ťažké textílie a tmavé tapety s kvetinovými vzormi.

 

Zrejme sme pochopili, že uvedený klasický štýl si neradno pomýliť s rádoby historizujúcim a ťažkopádnym nábytkom, ktorý sa ešte stále nevytratil z nášho okolia.  Profil klasického štýlu tak musí byť formálne čistý, jednoduchý, bez akýchkoľvek zbytočností. Zároveň v človeku nemá evokovať prílev stariny alebo nemilý prehľad príručných vetešníckych skladov.

 

Vyzbrojení takýmito informáciami, nabudení predstavami a tlačení termínmi sme začali uvažovať, kto by bol najlepším umeleckým typom pre zmeny v priestore našej zasadačky. Vyššie som už v krátkosti naznačil, že na tomto poste sme si predstavovali tvorivú, skúsenú a empatickú osobnosť, ktorá bude schopná pretaviť zadanie do reálnej podoby.

 

Vďaka priateľským kontaktom a niekoľkým telefonátom sme o pár dní neskôr sedeli v našej firme s pani Pavlínou Lipkovou z ORIGINE INTERIER DESIGN, návrh, realizácia interiéru kancelárie Bratislava. Už od počiatku bolo jasné, že sa v tých našich nedokonalých obrazoch a predstavách, ktoré sme pred ňu snaživo – spolu s kávou - predostreli, rýchlo a s prehľadom zorientovala. Pochopila na chlp presne, o čo nám ide a ešte v tých konkrétnych minútach, mala niekoľko podnetných nápadov a možných riešení. Bolo to jasné. Pri dverách nám netrpezlivo zvonila moderná interiérová klasika, bez zbytočných štýlových obchádzok alebo formálnych zakopnutí.

 

Hádam sa však ešte zmienim o nekomunikovanom fakte, že priestory, kde sa naša zasadačka nachádza, sú pomerne priestranné, ergo nabité výzvami a možnosťami, ktoré treba premeniť.  Zjednodušene povedané. Na dizajnérku čakala nepopísaná plocha, určená pre kreatívne nápady, ktorá disponovala pružnými hranicami pre nadaného človeka.

 

Hneď v úvode s nami pani Lipková súhlasila, že výmena hnedej, drevenej podlahy nebude potrebná, keďže by sa mala stať akýmsi vodítkom celkového konceptu premeny zasadačky. Teda, aspoň my sme to tak sprvu cítili. Súhlas profesionála bol naozaj príjemným rozmerom spolupráce a svedčil tiež o tom, že dizajnér nemusí za každú cenu búrať, vnucovať a odstraňovať. Pani Lipková presne vycítila, že u nás tú podlahu vnímame ako symbol kontinuity, ktorý chceme radi uchovať. Iste, nebolo to pre ňu jednoduché, zakomponovať farbu, materiál aj formu podlahy do svojho konceptu, ale našla riešenie aj východisko. To je dôkaz skutočného a nadaného profesionála.

 

Steny zasadačky dostali mäkký farebný odtieň slonovej kosti, čo okamžite odštartovalo dialóg medzi stenami a drevenou podlahou. Priestor sa odrazu rozžiaril a zútulnil. Čelo miestnosti riešila pani dizajnérka trochu inak. Väčšinou tu stojí naše premietacie plátno, takže plocha steny bola zámerne pokrytá dekoračnou tapetou v rovnakom odtieni ako maľovka, ale s pridaným bielym ornamentom.

 

Toto farebné „vyrušenie,“ umožňuje návštevníkom aj klientom vnímať priestor oveľa viac rytmicky, nebolia z neho oči a stena s tapetou na seba nestrháva zbytočnú pozornosť. Naviac, snehobiele striebristé plátno získalo dostatok príležitosti, ako byť v priestore dostatočne kontrastné.

 

Obe strany miestnosti, teda presnejšie zasadačky, pokrývajú aj veľké okná so svetlými, krémovými závesmi. Ich sústredená hmota vytvára pre prítomných veľmi príjemný a elegantný akcent, ktorý nenásilne a takmer pôvabne, celý priestor zmäkčuje.

 

Nedá mi nespomenúť jeden pozoruhodný detail, spájajúci dekor tapety a čalúnenia stoličiek. Motív na tapete sa citlivo opakuje i na čalúnení, čo pre vnímavého hosťa navodzuje náladu harmónie a vycibreného vkusu. Samotné stoličky boli vyrobené zo svetlého dreva. Ich ušľachtilé línie a forma, plus rastlinný dekor čalúnenia, krásne a nenútene spájajú overenú silu klasiky s prvkami modernosti.

 

Stôl v tvare písmena U, ak chcete - podkovy, zaberá značnú časť miestnosti, keďže dáva jasne na vedomie účel celého priestoru. Tu sa pani Lipková ukázala ako skvelá odborníčka. Stôl nechala vyrobiť s veľkou, drevenou svetlou doskou, čím dosiahla viacero vecí odrazu. V prvom rade, plocha prirodzene rozdeľuje miestnosť a dáva jej náležitý rytmus. Na druhej strane, blok stola a okolitých stoličiek pôsobí mimoriadne estetický, ba až výtvarne. Myslím, že sa týmto krokom podarilo výstižne naplniť obsah slova - zasadačka. Miestnosť získala svoj vlastný charakter, pre ktorý platí známe - nomen omen.

 

Zo samej podstaty nášho zadania bolo vlastne logické, že na strope sa objavili trojramenné lustre a svietidlá, ktoré pripomínajú pekné starožitné kúsky. Lampy boli vyrobené z čierneho kovu v kombinácii s tienidlami z mliečneho skla. Na bočných stenách nájdete tiež niekoľko menších lampičiek v rovnakom dizajne. Oproti tejto evokácii starého, klasického, má centrálne svetlo uprostred miestnosti charakter modernosti a výzvy.

 

Svietidlo sa úplne prirodzene stalo dominantou celej zasadačky, pričom strháva na seba pozornosť aj bez toho, žeby bolo rozsvietené. Veľká, lesklá a striebristá pologuľa vytvára zmysluplný, a zároveň viacvýznamový most medzi slovami moderný a klasický. Zdá sa mi, že presne týmto smerom sa uberali naše prvotné, aj keď ešte nevyhranené predstavy s cieľom zmeniť zasadačku v duchu tvorivej fúzie nadčasovej klasiky zasnúbenej s energiou modernosti.

 

 

Len pred niekoľkými dňami sa v našich premenených priestoroch skončil teambuilding veľkej reklamnej spoločnosti. Bolo tu naozaj plno, tvorivo a neustále veselo. Keď napokon veci utíchli, sedeli sme s riaditeľom tejto firmy ešte na malom drinku a preberali kde-čo z našej brandže. Nie som ješitný, ani sebastredný, ale nesmierne dobre mi urobili jeho slová, keď sa obzeral po zasadačke, pričom skonštatoval, že priestor pre kreatívne nápady musí najmä dýchať. Zodvihol pohár s whisky a obaja sme si na diaľku pripili. Ten pocit ma v tej chvíli hrial viac ako ušľachtilý škótsky nápoj.

 

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Štyri spôsoby, ako...

Po zime je ten ideálny čas, kedy sa vrhnúť na...

3 športy, ktoré...

Premýšľate nad vhodnou športovou aktivitou? Takou, ktorá vás vtiahne do...

Korková podlaha: Prečo...

Korok je využívaný na výrobu rôznych produktov už celé desaťročia....

Štýlové dámske oblečenie...

Cítite, že váš šatník by potreboval miernu rekonštrukciu a obohatenie...

Jak koupit stavební...

Chystáte se stavět novostavbu? Omrzel vás život v bytovém domě...

Viete sa obliecť...

Málokedy sa snažíme vypadať tak dobre, ako keď sa chystáme...

5 najštýlovejších dizajnov...

Dobré a štýlové tričko je základom každého outfitu. To aké...

Stavte na kvalitnú...

Výber spodnej bielizne je veľmi dôležitý. Je to kúsok, ktorý...

Chata na víkend...

Možno si mobil budete musieť z ruky odstraňovať špachtľou a...

Využite Facebook a...

Stále častejšie sa ako ženy púšťame do vlastného podnikania. Často...

Potrebujete presťahovať nábytok?

Ak si neviete poradiť so sťahovaním sedacej súpravy, skríň alebo...

Stoličky robia domov,...

Nudí vás vaše bývanie, ale nemáte na kompletnú rekonštrukciu ani...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka predaj bytov v Bratislave za atraktívne ceny.

 

ads