Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
sobota, 18 január 2020

Cestujte bez obáv

Zverejnené v VOĽNÝ ČAS utorok, 22 máj 2018 21:06

Je lepšie problémom predchádzať, než ich zložito riešiť. Bez strašenia. Ako hovorí jedno múdre príslovie, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Pokoj na cestách vám pritom môže zabezpečiť cestovné poistenie – a to za pár eur. Oproti celkovým výdavkom na cestu sú len nepatrnou položkou, no ak by k niečomu predsa len došlo, môžu ušetriť tisíce.

Cestovné poistenie už býva súčasťou mnohých iných produktov. Najčastejšie bankových. V zásade by malo platiť, že by ste si ho pred cestou mali vyberať podľa termínu a miesta cesty. A čo konkrétne potrebujete kryť.

 

Cena záleží aj od účelu cesty

Rozhodujúci pri určení ceny cestovného poistenia je počet dní pobytu. Nemenej dôležité je aj to, čo plánujete pri cestovaní robiť. Plánujete len klasickú oddychovku, alebo chcete skúsiť adrenalín či chodenie po horách? Celkovú cenu ovplyvňujú aj pripoistenia podľa účelu cesty.

Úplne zjednodušene platí, že základné cestovné poistenie obsahuje len liečebné náklady. Rozdielovým prvkom pri výbere by mali byť aj asistenčné služby. Teda podpora poisťovne, ak dôjde k nepríjemnostiam.

 

Vždy sa môže niečo stať

Aj vy patríte k skupine cestovateľov, čo sú presvedčení, že sa im nemôže nič stať? Sú predsa pripravení a opatrní. Stať sa však môže hocičo. Aj na najbezpečnejšom mieste.

Typická je strata či krádež batožiny. Pamätajte – Auto nie je trezor, a preto všetky cenné veci, hlavne doklady, radšej noste vždy pri sebe. Na nočnú moru sa pobyt premení vtedy, keď prídete o peňaženku či nebodaj cestovný pas. Nečakane vás bez akéhokoľvek zjavného dôvodu môže zadržať miestna polícia, bežná je nevysvetliteľná nevoľnosť, nehovoriac o zodpovednosti pri výkone práce.

Zrazu sa ocitnete v cudzích končinách a potrebujete pomoc, náhradné veci, pomoc právnika či vyplatiť lekára. Bez správneho poistenia to celé môže vyjsť aj na niekoľko tisíc eur.

 

Na celý rok alebo na obmedzený čas

Cestovné poistenie na celý rok môžete dostať k balíkom iných služieb, najmä tých bankových. Buď ako pripoistenie platobnej karty, službu ku kreditnej karte alebo tiež k rôznym poisteniam.

Ak cestujete často, aspoň niekoľkokrát v roku po Európe i mimo, oplatí sa celoročné poistenie. Veľmi ale nešetrite. Rozsah krytia býva pri lacnejšom poistení, ktoré je súčasťou iných produktov, dosť malý. Do úvahy prichádza aj celoročné prerušované poistenie. Keď ste povedzme častejšie v zahraničí. A na Slovensko sa prídete pozrieť len občas.

 

Na akom území

Najlacnejšie sa môžete poistiť pri cestách do susedných krajín. Prirodzene, čím cestujete ďalej a čím je väčšia územná platnosť, poistenie vyjde drahšie. Keď cestujete iba po Európe, nemá zmysel poistiť sa pre celý svet.

Ak sa vyberiete za hranice Európy, tiež sa nemusíte poistiť s celosvetovou pôsobnosťou. Klasickými príkladmi sú USA, Kanada a Austrália. Sú známe ozaj nákladnou zdravotnou starostlivosťou. Ak viete, že ich nenavštívite, nemusíte sa poisťovať pre celý svet. Stačí celý svet okrem týchto troch štátov.

 

Pohodlnejšie je online

V podstate už skoro všetky poisťovne ponúkajú možnosť online poistenia. Väčšia časť klientov túto formu aj využíva. Šetrí čas. A hlavne je lacnejšia, keďže poisťovne ušetria náklady na pracovníkov na pobočkách a rovnako za prevádzku pobočiek. Výsledné cestovné poistenie môžu tak ponúknuť lacnejšie.

Aj v prípade poistnej udalosti možno všetko vybaviť online. Možno od vás v niektorých prípadoch bude poisťovňa chcieť zaslať niektoré doklady, napríklad o zaplatení nákladov, no gro vecí viete vybaviť len emailom alebo telefonicky.

 

Pomôže aj porovnávač

K dispozícii už dnes máte aj množstvo internetových porovnávačov. V princípe stačí zadať základné parametre poistenia, teda časovú a územnú platnosť, a porovnávač cien za okamih ponúkne viacero dostupných poistení od rôznych spoločností.

Na jednom mieste máte možnosť porovnať ceny všetkých poisťovní aj rozsah krytia. Ostáva už len vybrať správny pomer ceny a rozsahu poistenia. Pre istotu je však dobré overiť ponúkané podmienky priamo v poisťovni.

 

Európsky preukaz nestačí

Európsky preukaz zdravotného poistenia (EHIC) na cestách Európou je málo. Ideálna je jeho kombinácia s komerčným poistením. Preukaz síce možno využiť v krajinách Európskeho hospodárskeho priestoru, vďaka nemu vás aj ošetrí každé zdravotnícke zariadenie patriace do verejného zdravotníctva.

Kartička však už neplatí pre následnú starostlivosť, ani pri návšteve súkromných kliník a zdravotníckych zariadení. Nezabezpečí prevoz späť do domovskej krajiny, pohotovostný poplatok, nevyhnutnú spoluúčasť, lieky, horskú službu, či helikoptéru.

 

Pozor na limity a výluky

Limit, ktorý poisťovňa zaplatí, predstavuje najvyššiu sumu, ktorú je ochotná za konkrétny prípad plniť. Pamätajte, kľúčové sú limity na poistenie liečebných nákladov a poistenie prevozu späť na Slovensko.

Cestovné poistenie zvykne obsahovať aj výluky. Vtedy poisťovňa odmieta platiť úplne alebo plnenie kráti. Platí, že udalosť musí byť náhodná a neočakávaná. Príčinou nesmú byť alkohol, drogy, chronické choroby či rizikové aktivity.

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.