Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
streda, 18 september 2019

Ako hospodáriť s odpadovými vodami?

Zverejnené v BÝVANIE pondelok, 18 jún 2018 12:58

Ak je nehnuteľnosť napojená na verejnú kanalizáciu, má jej vlastník o problém menej. O splaškové vody sa totiž stará správca siete a majiteľ domu akurát za službu zaplatí v rámci stočného. Isté komplikácie začínajú v prípade, že napojenie ku kanalizácii nie je možné. Je tomu tak ale len do doby, než si uvedomíte výhody, ktoré ponúka inštalácia žumpy.

 

Cesta splaškov z domu do prírody nie je dovolená

Odpadové vody sú v podstate splašky z kuchyne, kúpeľne či toalety. Ako také teda obsahujú rôzne chemikálie, ale aj výkaly, zvyšky jedál a rôzne iné nečistoty. Je jasné, že takto kontaminovaná voda sa nemôže vypúšťať kade-tade, preto nakladanie s ňou upravuje tzv. vodný zákon. Okrem toho je povinnosťou každého, aby mal v prípade stavby nehnuteľnosti pripravený plán likvidácie splaškových vôd.

 

Zákonné požiadavky

Vodný zákon upravuje napríklad používanie septikov, ktoré definuje ako vodné stavby a ako také potrebujú stavebné povolenie. V prípade žúmp je ale situácia trochu odlišná, pretože tie do tejto kategórie nespadajú. Ich použitie upravuje stavebný zákon, ktorý pri stavbe žúmp stavebné povolenie nevyžaduje, je potrebné ich akurát ohlásiť na miestnom stavebnom úrade ako drobnú stavbu. Plastové žumpy Nitra totiž nie sú prietokové, ale vodotesné – majú za úlohu splašky zadržiavať.

 

Materiály sú rôzne, rozhoduje kvalita

Štandardom sú betónové žumpy, ktoré sa dnes vyrábajú z odolného a trvácneho železobetónu a zvonku bývajú natreté penetračným náterom. Majú vyššiu hmotnosť, takže ich musí do pripravenej jamy osádzať žeriav či hydraulická ruka, na druhej strane práve ich hmotnosť bráni výskytu rôznych deformácií.

Ďalším preferovaným materiálom je plast. Plastové samonosné žumpy sú veľmi ľahké a ich osadenie môže prebehnúť len za pomoci rúk. Pomerne nízku hmotnosť majú aj žumpy na obetónovanie, v ich prípade je ale nutné vyriešiť vystuženie proti zemnému tlaku. Oba druhy plastových žúmp však majú veľmi vysokú životnosť.

Alternatívou voči nim sú žumpy zo sklolaminátu – materiálu, z ktorého sa vyrábajú lode. Aj tu môžete počítať s vysokou odolnosťou a životnosťou.

 

Od čoho závisí cena?

Cena za žumpy závisí od ich materiálu, kvality prevedenia, ale aj od veľkosti. Objem žúmp je pomerne variabilný, na trhu sa vyskytujú 4000 litrové, ale nájdete aj žumpy s objemom nad 10 000 litrov. Pri ich výbere sa rozhodujte aj podľa počtu ľudí, ktorí nehnuteľnosť so žumpou využívajú. Priemerná spotreba vody na osobu je 70 – 150 litrov denne. Koľko je to vo vašom prípade?

K cene za žumpu však treba pripočítať aj paušálne výdavky za jej vyprázdňovanie. To bude viac-menej pravidelné, zistite si preto cenové podmienky, v akých sa táto služba pohybuje.

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.