Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
štvrtok, 20 jún 2019

Brikety verzus drevo

Zverejnené v BÝVANIE utorok, 26 jún 2018 14:45

Popri elektrickom či plynovom kúrení mnoho domácností stále využíva aj drevo. Hlavne z dôvodu jeho nižšej obstarávacej ceny. Existuje však aj ekologickejšia alternatíva, ktorej ľudia pomaly prichádzajú na chuť. Brikety a pelety sú čoraz viac známe a ich spotreba po celom svete rastie.

 

Čo sú to brikety?

Brikety sú vyrábané z pilín lisovaním. Nájsť môžete drevené brikety tehlového či valcovitého tvaru. Brikety nedechtujú, majú nízku popolnatosť a sú vysoko výhrevné. Ich využitie je široké. Môžete nimi zatopiť v krboch, peciach, sporákoch či kotloch centrálneho vykurovania.

 

Zakúpiť si môžete aj brikety vyrobené z miešaného dreva. Tie nemajú žiaden vzduchový kanálik, čo zabezpečuje dlhšiu dobu horenia.

 

Drevené brikety dodávajú až o 50 % viac tepla než drevo. Na dôvažok, šetria životnéprostredie. Sú totiž vyrábané z odpadového dreva (piliny). Ide o drevo, ktoré je spotrebované pri výrobe nábytkov či iných drevených produktov. Drevo pochádza hlavne z tvrdých drevín (dub a buk), ktoré sa vyznačujú lepšími tepelnými vlastnosťami ako mäkké dreviny.

 

Brikety a ich ekologické spaľovanie

Drevo je všeobecne považované za nízko uhlíkovú alternatívu k fosílnemu palivu a to hlavne z dôvodu, že stromy uhlík pri raste absorbujú. Pri výrobe drevených brikiet sa tiež nepoužívajú žiadne chemické prísady a lepidlá. Molekuly v dreve obsahujú lignín, ktorý sa pod tlakom mení v lepiacu hmotu a spojí tak drevené triesky a piliny dohromady. Vďaka vysokej teplote a tlaku brikety obsahujú len veľmi nízke percento vody.

 

Ako spoznáte kvalitné brikety?

Podľa výrobcov by ste malikupovať brikety, ktoré majú vlhkosť nižšiu ako 20 %. Obsah vody sa u väčšiny brikiet sa pohybuje okolo 10 %, čo znamená, že ich spaľovanie je lepšie a neznečisťujú ani komín tak ako klasické drevo.

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.