Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
streda, 17 júl 2019

Dajte stopku krátkozrakosti: Využite najmodernejšie laserové operácie

Zverejnené v ZDRAVIE a ŽIVOTNÝ ŠTÝL pondelok, 24 september 2018 09:34

Trápi vás krátkozrakosť a nosenie okuliarov vás otravuje? Vedeli ste, že existuje spôsob, ako sa zbaviť okuliarov už natrvalo? Riešením je rýchla a bezbolestná operácia.

Krátkozrakosť (myopia) patrí k najčastejším dioptrickým chybám na svete. Počet ľudí, ktorých trápi krátkozrakosť, každým rokom pribúda, odborníci predpokladajú, že skutočná „epidémia“ tejto refrakčnej chyby nás ešte len čaká v dôsledku zlých návykov detí a tínedžerov. Nemôže za to genetika, ale najmä súčasná doba. Hodiny trávime za počítačom či s mobilom a oči sú nútené ostriť na blízku vzdialenosť veľmi dlhý čas.

 

Čo sa deje v oku?

Oko postihnuté krátkozrakosťou je dlhšie než to zdravé, obrazy nedopadajú do stredu sietnice, ale pred ňu, oko nedokáže rozoznať predmety jasne a ostro. Prejavuje sa to vo videní na diaľku – vzdialené veci sú pre človeka len machuľami, na ktoré sa neustále snaží zaostriť prižmurovaním.

Dioptrická chyba sa často objavuje u detí a tínedžerov, pričom počas rastu sa zvykne zhoršovať. Krátkozrakosť je daná aj vrodenými predispozíciami, no čoraz väčší podiel na raste tohto ochorenia má životný štýl – práca s počítačom, sledovanie televízie či hranie sa s mobilom.

 

Okuliare i šošovky

Veľkosť očnej chyby sa vyjadruje v mínusových dioptriách. Jednoduchá forma je do -3,00 dioptrií, mierna od -3,25 do -6,00 dioptrií a ťažká forma sa uvádza nad -6,00 dioptrií. V rámci krátkozrakosti či inej dioptrickej chyby má pacient na výber z niekoľkých možností, pričom korekcia zraku pomocou okuliarov s rozptylkami stále patrí k tým najbežnejším.

V závislosti od životného štýlu a aktivít mnoho ľudí v posledných rokoch preferuje kontaktné šošovky, ktoré im výrazne uľahčia život s dioptrickou chybou. Mali by ste však vedieť, že okuliare ani kontaktné šošovky krátkozrakosť neliečia a neponúkajú trvalé riešenie poruchy. V momente, ako si ich zložíte alebo vyberiete z oka, svet okolo vás je opäť jedna veľká machuľa.

 

Operácia odstráni krátkozrakosť

Operácia krátkozrakosti je treťou formou korekcie zraku. Jej veľkou výhodou je, že na rozdiel od okuliarov a šošoviek operačný zákrok dokáže odstrániť dioptrickú chybu natrvalo. Ďalším plusom sú široké možnosti výberu spomedzi jednotlivých zákrokov a metód. Pacientovi je možné vybrať najvhodnejší postup liečby na základe individuálnych potrieb.

Základom každého laserového zákroku (PRK, LASEK a novšie FemtoLASIK, iLASIK) je upravenie rohovky tak, aby sa obraz premietal do stredu sietnice a nie pred ňu. Ak to stav oka vyžaduje, pristupuje sa k implantácii tzv. fakických (umelých) šošoviek (PRELEX, FemtoPRELEX). Tento spôsob sa vykonáva väčšinou u ľudí, ktorých trápi vysoká krátkozrakosť.

 

Operácia očí na splátky

Medzi mínusy tejto korekcie zraku patrí cena, najmä pokiaľ sa rozhodnete pre zákrok s najmodernejšími technologickými postupmi. Zlou správou je, že operáciu očí vám s najväčšou pravdepodobnosťou zdravotná poisťovňa nepreplatí ani sčasti, keďže tá tento zákrok definuje ako kozmetický zákrok. No aj v tomto prípade existuje riešenie. Stačí sa zveriť do rúk klinike, ktorá si je vedomá, že nie každý pacient má navyše stovky či tisíce eur, a preto ponúka operačné zákroky na splátky.

 

Ako si vybrať zákrok?

Výber operačnej metódy ovplyvňuje veľkosť dioptrickej chyby, vek a aj iné faktory. Ak máte nízku dioptrickú chybu, očný chirurg vám pravdepodobne odporučí niektorú z laserových operácií. V minulosti sa vo veľkom používali operácie metódou PRK či LASEK, ktoré sa však vykonávali na povrchu oka. Pokiaľ vám očný chirurg odporučí iba tento dnes už zastaraný a i bolestivý postup, majte sa na pozore.

Klinika by totiž mala štandardne vykonávať aj operácie druhej generácie LASIK či FemtoLASIK, ktoré už používajú hĺbkovú metódu za pomoci femtosekundového a excimerového lasera. Najnovšie typy zákrokov nájdete pod rôznymi označeniami, môžete sa stretnúť s názvami ako RELEX či SMILE, veľmi obľúbený je najmä iLASIK. Ich výhoda spočíva v tom, že počas zákroku sa používa už iba femtosekundový laser, nedochádza tak k páleniu tkanív rohovky.

 

Umelá šošovka za pár minút

Ak máte nad 45 rokov a okrem krátkozrakosti vás trápi starecká slabozrakosť (presbyopia), odborníci odporúčajú podstúpiť operáciu metódou PRELEX alebo FemtoPRELEX s použitím spomínaného femtosekundového lasera. Na rozdiel od iných zákrokov pri tomto postupe dochádza k odstráneniu pôvodnej poškodenej šošovky a jej nahradeniu umelou. Tá v oku pacienta zostáva natrvalo, a tak už nie je potrebná žiadna ďalšia starostlivosť či výmena.

 

Na toto pozor

Všetky spomínané zákroky prebiehajú v lokálnej anestézii a vykonávajú sa takmer vždy na očnej klinike. Pacient teda ešte v ten istý deň odchádza domov. Pokiaľ vám očná klinika ponúkne absolvovanie predoperačného vyšetrenia a zákroku v jeden deň, obráťte sa na iného odborníka. Ide totiž o postup, ktorý sa neodporúča a žiaden z odborník – oftalmológ vám ju určite nenavrhne.

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.