Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
sobota, 18 január 2020

Vykurujeme domácnosť: Ako sú na tom kurivá z hladiska skladovania?

Zverejnené v BÝVANIE pondelok, 29 júl 2019 11:54

Vykurovacie materiály si vyžadujú svoje priestory na skladovanie. V prípade ekologickejších alternatív, ktoré sú už pripravené na spaľovanie, ako napríklad drevené pelety a brikety. Tie sú totiž už dodávané s nízkym percentom vlhkosti, a preto ich nemusíte sušiť. Každý materiál ma špeciálne požiadavky na skladovanie. Poďme sa spolu pozrieť aké.

 

Drevo a jeho skladovanie

Ak ste sa rozhodli doma využívať osvedčenú klasiku, drevo, v prvom rade myslite na to, že ho pred použitím musíte vysušiť. Pokiaľ je drevo už naštiepené, vyschne rýchlejšie. V prípade, že ste si zakúpili celé polená, najprv drevo naštiepte, až tak ho sušte. Čerstvé drevo totiž obsahuje vlhkosť až 50 % a vy sa jej musíte zbaviť.

 

Sušenie dreva a doba jeho skladovania sa líši naprieč jednotlivými drevinami. Mäkké drevo je skladované kratšiu dobu ako drevo tvrdé. Tvrdé dreviny ako dub alebo buk sú ale vhodnejšie na spaľovanie v peciach a kozuboch, pretože dechtujú menej.

 

Obsah vody by nemal byť vyšší ako 10 až 20 %, preto sa odporúča pri sušení merať drevo vlhkomerom v jeho samom strede. Drevo by sa malo sušiť približne 2 roky.

 

Drevo by ste mali skladovať v priestoroch, ktoré sú otvorené, ale zastrešené. Musia byť dobre vetrané. Môžete ich uskladniť aj pri plote, prikryť nepremokavou plachtou. Dajte si však pozor, aby bolo drevo umiestnené aspoň 20 cm nad zemou.

 

Drevené brikety a pelety a ich skladovanie

Brikety aj pelety vznikajú z odpadových látok, drevných pilín. Ide o ekologický materiál, ktorý sa vyznačuje skvelými vlastnosťami. Navyše, sú pelety aj brikety relatívne lacné. Ich najväčším benefitom je pravdepodobne nízka vlhkosť. To je jeden z dôvodov, prečo vám kúpa brikiet a peliet prinesie nevídaný komfort. Nemusíte ich totiž nijako pripravovať ani sušiť.

 

Skladovať by ste pelety a brikety mali v miestnosti, ktorá je v prvom rade suchá. Ani jeden z materiálov neobľubuje vlhké prostredie, pretože stráca svoju pevnosť aj účinnosť pri spaľovaní.

 

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek materiál, ubezpečte sa, že vaše skladovacie priestory sú kurivu prispôsobené. Skladovacia miestnosť musí byť predovšetkým suchá a dobre vetraná.

 

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.