Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
štvrtok, 20 jún 2019

Tipy ako odstrániť škvrny z oblečenia

Zverejnené v RADY NA NEZAPLATENIE streda, 16 január 2013 13:57

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako sa pozeráte na osobu, ktorá je síce oblečená trendovo, no zdobí ju nejaký ten zle odstránený fľak? Ak si na čistotu potrpíte, iste aj pre vás outfit stráca body, možno aj samotná osoba. Faktom však je, že nehody s jedlom či mejkapom sa nevyhýbajú nikomu z nás a ak nechcete prichádzať o pomyselné body svojich nápadníkov či obdivovateliek, je dobré poznať tie najlepšie triky.

 

Keď prášok nestačí...
Bežným postupom, ako si poradiť so škvrnou od vína, rúžu alebo potu, je hodiť veci do pračky, navyše ešte pridať nejaký ten zázrak na odstránenie fľaku. Bežne sa však stáva, že škvrna sa na nás usmieva aj po opratí a vtedy je čas na silnejšie zbrane. Nebudeme vám však odporúčať žiadnu chémiu či požieračov farby. Skúste to s receptami domácimi a rokmi overenými ako účinnými.

 

Škvrny od kozmetiky
S nehodami pri líčení a iste stretla nejedna z nás a zlaté pravidlo hovorí, že človek sa poučí na vlastných chybách. Odteraz teda vreckovku na šaty a až následne berte do ruky kozmetiku. Ak sa však už stalo, nezúfajte. Škvrny z práškových líčidiel (napríklad od tieňov či púdru) odstránite napríklad aj zubnou pastou, ktorá na navlhčených šatách zaschne a následne sa dá dobre zoškrabnúť. Nutné je prepláchanie vo vode, no po uschnutí je fľak preč.

Ak ste oblečenie znehodnotili mastnejšou kozmetikou (napríklad mejkapom, maskarou či rúžom), na rad prichádza alkohol. Nalejte ho na čistú handričku a potrite škvrnu. Mastná škvrna sa rozpustí, preto oblečenie nedrhnite.

Nepríjemný je aj stret oblečenia s lakom na nechty, na čo však takisto poznáme recept. Škvrnu priložte lícom dolu a podložte ju absorbujúcim papierom. Z opačnej strany nečistotu očistite odlakovačom alebo acetónom a kvôli zápachu preperte.

Ak ste si všimli, že na vašom oblečení zostávajú nevypraté škvrny po pote alebo deodorante, najlepšou možnosťou je ocot. Opäť platí, že zápachu vás zbaví klasické pranie v pracom prášku.

 

Škvrny od nápojov a jedla
Červené víno a oblečenie? Dobre známy problém, na ktorý však existuje viacero receptov. Skúste na škvrnu naniesť vrstvu soli a pokvapkať citrónovou šťavou. Táto kombinácia vytiahne farbu vína a následne by ste šaty mali preprať v studenej vode. Na víno zaberá aj dobre bublinková sóda, ktorá je odporúčaná najmä pri farebnom oblečení, takisto si môžete pomôcť aj vínom, no bielym. Biele šaty so škvrnou od vína môžeme skúsiť vyčistiť aj kyslým mliekom.

Čo sa týka fľakov od kávy, oblečenie by ste mali takisto preprať, ale ešte pred tým použiť odstraňovač škvŕn. Na bavlnené veci použite klasickú soľ, na syntetické látky trošku liehu. Čajové fľaky potrite citrónovou vodou zriedenou s vodou, na džús môžete skúsiť aj ocot. Pri samotnom praní často pomôže jadrové mydlo.

Počas aktuálneho leta ste sa možno aj vy pasovali so zmrzlinou na vašom tope. V pohodlí domova si s takouto škvrnou poradíte pri praní, ktorému bude predchádzať buď pretretie liehom, alebo rozpustenie tablety so umývačky riadu vo voder, kde budete prať. Vyberajte podľa farebnosti vášho oblečenia.

Kečup, prípadne horčicu môžete odstrániť čerstvou cibuľou položenou na škvrne. Následne šaty operte, aby sa stratil aj zápach.

Ak vám na veciach pristála čokoláda, najrýchlejšou reakciou by malo byť vlažné mlieko a prepratie. Ak je ale škvrna dostatočne zaschnutá, opatrne to skúste s liehom alebo trikom so zamrazením. Stuhnutú vrstvu potom zoškriabete a dočistíme vlažnou vodou so soľou. Mrazenie sa používa aj pri žuvačke, ktorá sa na oblečenie doslova nalepí a nejde dolu.

A čo farebné ovocie? Prvou pomocou je horúca voda, prípadne kyslé mlieko. Ak je farba príliš silná, pomáha citrónová šťava a ako inak, kvalitné prepratie.

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.