Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
streda, 17 júl 2019

Neveru neodsudzujme, ale riešme

Zverejnené v SEX a VZŤAHY štvrtok, 17 január 2013 14:58

Nie je žiadnym tajomstvom, že mužská nevera je častejšia ako ženská. Tak trochu by som ponechal stranou to známe jednorázové zlyhanie, ten občas sa vyskytujúci mužský sexuálny odskok, ktorému Nemci tak pôvabne hovoria „skok na stranu“ - Seitensprung.

Jeden cynický neverník takýto odskok dokonca nazval „obligátnou potrebou pre oživenie všedného dňa“. Ak je takýto hriech odhalený, väčšinou to nekončí žiadnym dlhodobým konfliktom.
Ako riešiť neveru?
Riešením je niekedy napríklad aj niekoľkodenná tichá domácnosť alebo hádka. Žena väčšinou dbá na tri podstatné kritéria: aby sa nechytila nejaká prenosná choroba, aby nedošlo k otehotneniu a aby to nič nestálo, teda aby to nepoznal rodinný rozpočet.

Podvádzam, teda som
Samozrejme, že sa na svete vyskytujú muži, ktorí majú k nevere väčšie sklony, sú k nej už akosi povahovo predurčení. Je to predovšetkým typ muža, akéhosi notorického lovca žien. Mimomanželská sexuálna aktivita takéhoto človeka vyplýva väčšinou z akejsi silnej pudovosti a z potreby častej zmeny. Je presvedčený, že počtom svojich sexuálnych skúseností potvrdzuje svoju mužnosť.

Ďalší scenár
Niektorí psychológovia pripúšťajú, že mužskú neveru nespôsobuje len nejaký zvýšený pohlavný pud, ale uplatňuje sa tu aj tendencia získavania stále nových zážitkov. A nemusí sa prejavovať iba v sexe – rovnako ako napríklad turistovi prináša každá novo objavená cesta nové uspokojenie. Väčšinou to sú ľudia s veľkou životnou energiou, milujúci nové a nové životné scenáre.

Večný nespokojenec
Ďalšieho nebezpečného neverníka vytvorí jeho charakterová vlastnosť večného nespokojenca. Nielen v sexualite, ale aj v ostatných životných situáciach je nestály, stále hľadá niečo lepšie. S žiadnou ženou nedokáže vybudovať skutočný emocionálny vzťah, o láske spravidla len tára a v skutočnosti každá nová milenka predstavuje akýsi nový experiment.

Narcista
Úplnú pohromu pre svoje milenky predstavuje taký neverník, ktorý naviac získava potešenie z vlastného narcizmu. Chce sa len páčiť, a keď sa mu to podarí, zažíva sebauspokojenie.
Je to nevyzretá osobnosť akéhosi dona Juana. Motív tohto známeho a notorického zvodcu bol mnohonásobne zobrazený v rôznych dielach svetovej literatúry a hudby.Miesto útechy návod
Neverou postihnutá žena nepotrebuje až tak útechu, ako skôr návod na riešenie tejto zamotanej situácie. Keď chce niekto vyliečiť napríklad kvapavku, tiež mu nepomôžu poučky, ako by sa mal človek vyhýbať promiskuite. Skôr je potrebné otvoriť učebnicu kožných a pohlavných chorôb a poučiť sa o nutnosti vhodného antibiotika.

Nezaujaté pojednanie o nevere pasuje často odborníka do role jej skoro zástancu. Možno tiež aj preto bol môj vzácny priateľ a učiteľ MUDr. Miroslav Plzák, najväčší a najznámejší „neverológ“, často v ľudovom podaní označovaný za veľakrát rozvedeného chlipníka. V skutočnosti je tento zakladateľ manželského poradenstva rozvedený iba raz a počet jeho životných nevier, ktoré s vzácnou úprimnosťou vo svojom pokročilom veku sám odhalil, neprekračuje normálny priemer.

Len táranie
Neverný muž má často snahu svoju neveru ospravedlňovať nezmyselným táraním o akejsi „osudovej láske“, ktorá ho postretla. Tvárou v tvár s týmto zásahom osudu ostal ako bleskom zasiahnutý stáť skoro na akejsi nadprirodzenej životnej križovatke. Všetky tieto vznesené úvahy nie sú ničím iným ako nezmyselným táraním, ktoré zakrýva len túžbu po vášnivom sexe.

Ako na neveru
Túto túžbu je samozrejme možné potlačiť, rovnako ako každú ľudskú túžbu. Čo si však budeme hovoriť, niekedy je to veľmi veľmi ťažké.
Kvalifikovaná rada, ako narábať s neverou, sa tak často dostáva do nezaslúženej paľby moralistov, že na odbornej úrovni nie je nevera dostatočne odsúdená. Je nutné si uvedomiť, že nevera sa musí riešiť, nie odsudzovať. Skrátka postupovať podľa zásady sine ira et studio – bez hnevu a zaujatosti.Chorobná neschopnosť
A tu je potrebné hneď na prvom mieste učiniť zmienku o prípadoch chorobnej neschopnosti vyrovnať sa s odhalenou neverou. Tu si väčšinou človek sám nepomôže a je teda nutné odborné liečenie. Je zaujímavé, že tou chorobou trpia častejšie muži ako ženy. Aj keď žena spravidla dokáže svoju neveru lepšie maskovať a často to trvá dosť dlho, než to praskne, následky ženskej nevery na mužské zdravie bývajú ďaleko viac pustošivé. Možno to znie skoro neuveriteľne, ale žena sa dostane z nevery svojho muža oveľa skôr .

Ešte raz!
V prípade prezradenej mužskej nevery existuje samozrejme ešte posledné východisko: jednoducho ten mimomanželský vzťah ukončiť. Ono sa to ľahšie povie, ako urobí.
A tiež tá poctivá snaha „už nikdy viac!“ vezme za svoje po prijatí prvého milenkinho telefonátu alebo SMS. Zrazu vznikne stav mučivej túžby, na človeka všetko doma padá, na svoju milú myslí často aj za bezsenných nocí. Čo teda ostáva? Tak teda ešte raz a naposledy!

Ťažké odvykanie
Problémom je, že tých „naposledy“ je potom väčšinou celá rada a reťazia sa v nepretržitý sled útekov a návratov. V náručí milenky potom začnú hrýzť výčitky svedomia a hriešnikovi je ako odnaučenému fajčiarovi, ktorý si po štrnásti dňoch pracne vybudovanej nikotínovej abstinencie zase dá ten túžobne očakávaný cigaretový šluk, až sa mu z toho zatočí hlava.

Chcem manželku i milenku!
Tieto neustále narušované dobré úmysly, tieto permanentné úteky a návraty vedú potom zákonite k vnútornému konfliktu, ktorý skôr či neskôr začne prerastať do vonkajšieho konfliktu. Neverníkovi doma chýba milenka, je ako jeleň v ruji. Ale to ešte nie je všetko. V náruči milenky mu skôr či neskôr začne zase chýbať manželka.
A teraz už chudák nevie kade kam. Nie je žiadnou vzácnosťou, keď si títo páni často v poradni povzdychnú, že by bolo úplne ideálne, obe tieto ženy nasťahovať do spoločnej domácnosti. Táto túžba po bigamii ale ostane nenaplnená. Ani jedna z takto angažovaných žien totiž nebude s takým riešením súhlasiť. A samozrejme nebudú súhlasiť ani slovenské zákony, ktoré dve legálne manželky pre jedného muža jednoducho nepripúšťajú.Návrat hrdinu
Hlavnou hnacou silou manželského konfliktu je teda neschopnosť prerušiť mimomanželský vzťah. Ak sa prerušenie vzťahu podarí, už máte skoro vyhraté. Nie je už ďaleká cesta k jeho úplnému ukončeniu. Takéto prerušenie a ukončenie si ale väčšinou môže dovoliť len neverník – profesionál.
Jeho cesta je dláždená urazenými a opustenými milenkami a on sa ako hrdina vždy bezpečne vracia do trvalého manželského prístavu. Tam na nejaký čas zakotví a skôr alebo neskôr svoju loď opäť ženie do búrky ďalšej nevery. Oproti tomu muž zodpovedný, ktorý si je vedomý svojich povinností, je zahnaný do kúta. Doma zádumčivo hľadí do prázdna a nakoniec aj tak skôr alebo neskôr príde chvíľa priznania.

Priznať sa? Zabudnite!
Ten úbohý muž sa domnieva, že sa mu tým uľaví. Ale chyba! Zatĺkanie až do krvi je síce problematické a dá to veľkú námahu, priznanie je však ešte oveľa horšie. Trápne potom pôsobia tie už hore uvedené dementné táraniny o osudovej láske.
Sexuálnu túžbu a hlad po sexuálnom vzrušení zakrývame romantickou lyrickou poéziou, biologický pohlavný pud skrývame za plentu vyššieho citového vzplanutia v domnení, že tým tá naša nevera dostáva akýsi punc ušľachtilosti.

Ukončite to!
Byť neverníkom nie je ale tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Na rozdiel od nevernej ženy, ktorá majstrovsky dokáže svoju neveru maskovať, je muž spravidla nešikovným neverníkom, neohrabaným a teda tiež často prezradeným. Existuje preto veľa príručiek, ktoré nevernému mužovi radia „ako na to“. Máloktorá však poradí to najlepšie a najbezpečnejšie: neveru jednoducho ukončiť.

A aké sú tie múdre rady?
Predovšetkým sa muž nemá svojou milenkou chváliť pred kamarátmi. To je istá cesta k prezradeniu. Tiež celá komunikácia v mimomanželskom vzťahu má byť konšpiratívna, odkazy šifrované, oslovenie v písaných odkazoch neutrálne. Dôležitý je tiež výber miesta pre intímne stretnutie. Všetky lokality ako príroda, kancelária, požičaný byt alebo auto, majú samozrejme rôzny nevýhody. Nakoniec teda ako najbezpečnejšie riešenie ostáva hotel alebo penzión.

Príručky pre neverníkov tiež dôrazne varujú pred slobodnou milenkou. Tá totiž skôr alebo neskôr začne uvažovať o založení vlastného rodinného krbu a nešťastie je na svete. Slobodná žena vyžaduje od muža rovnakú pozornosť ako zákonná manželka, čo sa ťažko zvláda časovo aj ekonomicky. Oproti tomu vydatá milenka je z ekonomického hľadiska ďaleko výhodnejšia. V žiadnom prípade nemôže prísť zo stretnutia domov s drahým darčekom. Tiež ideálna frekvencia stretnutí, ktorú experti na mimomanželské vzťahy odporúčajú tak asi jedenkrát za štrnásť dní, vydatej žene väčšinou vyhovuje. Pri vydatej milenke sa však môže vyskytnúť ešte ďalšia komplikácia vzťahu – jej deti.
Len vyznávači adrenalínových športov volia návštevu v domácnosti, keď deti už spia. S pribúdajúcim vekom chodia tiež deti spať čím ďalej tým neskôr a sú viac vnímavejšie. Sú deti, ktoré sú schopné strážiť svoju matky oveľa pozornejšie ako jej vlastný manžel.

Rada na záver:
Nakoniec sa dostávame opäť k tej univerzálnej rade – ukončeniu nevery a pokornému návratu domov. O čo je toto riešenie nevery najlepšie, o to je ťažšie.
Nakoniec sa dostávame aj k tradičnému „umeniu odpúšťať“. Odpúšťanie hriechov nie je len skvelým príkladom kresťanského milosrdenstva, ale znakom všeobecného ľudstva.


Zdroj: Baby-web.sk

Napíšte komentár

 • EveBamy
  EveBamy
  streda, 21 február 2018 08:34

  Generique Priligy buy cialis Buy Amoxicilina

 • Alfreddax
  Alfreddax
  piatok, 01 september 2017 20:36

  buy cialis over the counter

 • Alfreddax
  Alfreddax
  piatok, 21 júl 2017 02:03

  wh0cd553325 cymbalta cost ACYCLOVIR 800MG buy propecia

 • KennferS
  KennferS
  streda, 19 júl 2017 14:01

  Safe Generic Propecia Finasteride buy viagra Discount Worldwide Secure Amoxicilina Tablets Website Mastercard Shop

 • KennethJah
  KennethJah
  pondelok, 12 jún 2017 06:47

  wh0cd593219 celebrex buy cymbalta from canada buy allopurinol lisinopril cephalexin

 • Charlesabamb
  Charlesabamb
  utorok, 30 máj 2017 21:28

  wh0cd124369 prozac price cheapest crestor viagra pills online

 • TracyDasia
  TracyDasia
  nedeľa, 14 máj 2017 20:46

  wh0cd755183 buy anafranil Metformin No Rx

 • EugeneNeani
  EugeneNeani
  nedeľa, 14 máj 2017 01:20

  wh0cd332733 viagra soft buy kamagra synthroid cheap allopurinol diclofenac

 • Aaronwem
  Aaronwem
  sobota, 01 apríl 2017 09:05

  wh0cd393450 cialis mastercard Prozac Sildenafil

 • MichaelSix
  MichaelSix
  pondelok, 06 marec 2017 15:49

  wh0cd210741 where can i buy retin-a


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.