Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
pondelok, 14 október 2019

Umývanie rúk – viete naozaj všetko?

Zverejnené v ZDRAVIE a ŽIVOTNÝ ŠTÝL utorok, 29 január 2013 16:38

Snáď najčastejšou rodičovskou otázkou, ktorú si z detstva pamätáme, je: "Umyla si si ruky?" I keď nás vtedy možno povinná návšteva kúpeľne otravovala, umývanie rúk je nevyhnutným a základným pravidlom osobnej hygieny a pomáha predchádzať nákaze vážnymi ochoreniami z tzv. " špinavých rúk ", ako je žltačka typu A, ochorenie vyvolávané baktériou Escherichia coli, toxoplazmóza a ďalšie nákazlivé choroby. Umývanie rúk je pre väčšinu z nás každodennou rutinou, napriek tomu existuje niekoľko prekvapivých informácií, ktoré o tejto bežnej činnosti možno neviete.


Pred jedlom nestačí

Že je treba strčiť ruky pod kohútik pred jedlom a po návšteve toalety vieme asi všetci. Okrem toho ale ruky vydrhnite taktiež pred akoukoľvek manipuláciou s potravinami a pokiaľ upravujete surové mäso, ryby či vajcia, potom radšej aj v priebehu varenia. Ak máte psíka, mačku alebo iného domáceho maznáčika, umývajte si ruky po kontakte s ním. K umývadlu zamierte taktiež po smrkaní, kašľaní a kýchaní alebo ak ste boli v styku s infekčne chorým človekom v domácnosti.


Mydlo je nevyhnutnosť

Obyčajné oplachovanie rúk pod tečúcou vodou nestačí, iba mydlo totiž dokáže skutočne zlikvidovať baktérie. Naviac obsahuje látky, ktoré zmäkčujú vodu a pomáhajú ruky dôkladne zbaviť špiny. Pozor však na tuhé mydlá na verejných toaletách. V ich póroch a kalužiach vody, v ktorých niekedy mydlá plávajú, vzniká životodarná lagúna pre baktérie. Oveľa hygienickejšou voľbou sú mydlá v dávkovačoch, preto by ste im mali dať prednosť i vo svojej domácnosti. Ak máte po použití mydla suché ruky či podráždenú pokožku, príčinou môže byť nevhodne zvolené pH alebo príliš agresívna parfumácia. To pravé mydlo pre seba skrátka treba hľadať. Pri častom umývaní rúk a v zime je vhodné pokožku ošetriť výživným krémom na ruky.


Úkryt pre baktérie: dlhé nechty a prstienky

Pred umývaním rúk je potrebné odložiť všetky šperky od hodiniek až po prstienky. Práve prstienky sú obľúbeným úkrytom baktérií, pretože plochy prstov pod nimi často nemydlíme. Hodinky na zápästí pre zmenu bránia vydrhnúť ruky až takmer do polovice predlaktia. Umývanie dlaní alebo dokonca iba prstov je úplne nedostatočné.


Papierové uteráky sú hygienickejšie

Nedávny výskum uskutočnený londýnskou University of Westminster preukázal, že používanie elektrických sušičov výrazne zvyšuje množstvo baktérií na rukách užívateľa - v prípade sušiča rúk na báze teplého vzduchu je to v priemere o 254% viac.

 Naopak použitím papierových utierok sa znížil celkový počet baktérií na rukách v priemere o 77%. Výskumníci tiež zistili, že používaním elektrických sušičov rúk sa môžu baktérie šíriť do značnej vzdialenosti - až do 2 metrov v prípade sušičov pracujúcich na báze rýchleho prúdu vzduchu. V prípade použitia papierových utierok nebolo zaznamenané žiadne výrazné šírenie baktérií.


Nie všetci si umývajú ruky

Prišli ste na večeru do reštaurácie a pretože sa staráte o svoje zdravie, idete si samozrejme pred jedlom dôkladne umyť ruky na toaletu. Potom sa vrátite späť a s kľudným svedomím sa pustíte do jedla. Lenže pozor, cestou ste sa dotýkali páky či kohútika vodovodnej batérie a kľučky od toalety. Hovorí sa, že na týchto miestach sa nachádza viac baktérií ako na toaletnej doske! Sociologické prieskumy preukázali, že väčšina ľudí síce tvrdí, že si po použití toalety umýva ruky, len asi len polovica populácie tak skutočne robí. Ak sa pred vami dotkne kľučky niekto, kto zabudol na umývadlo, vaše umývanie rúk, aj keď dôkladné, vychádza navnivoč. Dvere preto otvárajte lakťom alebo použite jednorazový papierový uterák.

 

Aj vám sa po prečítaní tohto článku zdá taká samozrejmosť ako je umývanie rúk predsa len trošku zložitejšia? Zdravie je na prvom mieste, aj pre to by sme sa jej mali naozaj dôkladne venovať.

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.