Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
streda, 17 júl 2019

Truhlárstvo a dizajnérstvo sú umením - návrh interiéru reštaurácie v Bratislave

Zverejnené v BÝVANIE piatok, 04 november 2016 00:00

Hádam každý z nás si v detstve aj dospievaní vypočul okrídlenú vetu, že sa treba dobre učiť, aby z nás niečo bolo. Občas to vyzeralo tak, že každý sa musí stať aspoň lekárom, či právnikom, prípadne rovno prezidentom. 

Len málokto z nich sa ale zamyslel nad prostým faktom, že svet potrebuje nielen doktorov alebo prezidentov, ale aj pekárov, údržbárov a ďalších remeselníkov. Nie je predsa hanba stať sa dobrým truhlárom, naopak! Je to svojim spôsobom umenie a šikovné ruky sú na nezaplatnenie. 

 

 

Osobne som mal v živote veľké šťastie, že pochádzam z rodiny uznávaných truhlárov. Remeslo  sa u nás dedí z otca na syna a vzťah k tejto práci máme o to hlbší a vrúcnejší. A nejde len o prácu samotnú. Keďže pracujeme s klenotom, ktorým každé drevo bezosporu je, mám hlboký a veľmi úzky vzťah k prírode a jej ohromnému bohatstvu.

Drevo je skutočne zázračné a jedinečné. Materiál, ktorý dokáže dokonale zmeniť, prehriať a zútulniť akýkoľvek priestor. Môže v ňom hrať nielen hlavnú úlohu, ale aj rolu podstaného doplnku a dá sa skombinovať takmer s čímkoľvek. Akokoľvek luxusný interiér krása lešteného dreva doslova pozdvihne. Masívne drevené parkety opäť vládnu mocou navodiť takmer domácku atmosféru a teplo rodinného krbu. Drevo je súčasťou prírody a človek, ktorý je s prírodou spojený, myslí pri pohľade na drevo pozitívne. A vôňa dreva? To je predsa nádhera, ktorá sa slovami popisuje len ťažko.

Rozhodli sme sa s manželkou trochu zmeniť život, a tak sme si naplánovali otvorenie reštaurácie. V spolupráci s ORIGINE INTERIER DESIGN, návrh interiéru reštaurácie, bytový architekt Bratislava a pani dizajnérkou Pavlínou Lipkovou sme sa pustili do práce. Jedným z hlavných prvkov, ktorý bol našou podmienkou, malo byť použitie dreva. Tešili sme sa na prvé návrhy pani dizajnérky a zároveň si sľúbili, že do práce jej nebudeme nijako zasahovať.

Drevo, ktoré sme si v reštaurácii výslovne želali, pani Lipková doplnila o iný, zásadný prírodný materiál – kameň. V interiéroch som už na tehlové aj betónové steny zvyknutý, ale stenu z kameňov som ešte nevidel, pravda, ak nepočítam bridlicové obloženie stĺpov priamo v reštaurácii. Okrem kameňov sú steny reštaurácie obložené aj namorenými polovicami drevených klád.

 

 

Podlaha je samozrejme drevená. Použili sme svetlé drevo duba. Zo všetkých drevín totiž najlepšie znáša vlhkosť, je veľmi tvrdé a odolné voči škodcom.

Zariadenie reštaurácie má skôr striedmy charakter, aj keď v ňom cítiť lákavú a šteklivú príchuť luxusu. Kombinácia prešívaných kresiel z hovädzej kože a masívnych stolov z tmavo moreného dubového dreva sa nadmieru vydarila. Asi takto sme si to všetko predstavovali. Skutočným klentom interiéru sa však stal „zlatý kútik.“

 

 

Kamenné steny zdobí zlaté, prešívané obloženie v orientálnom štýle. Naň naväzuje lavica v zlatom prevedení so zlatohnedými vankúšmi. Obloženie aj lavicu dopĺňajú opäť zlaté, prešívané stoličky s operadlami rovnakého tvaru aké vidno na obložení, s hnedými drevenými podrúčkami. 

Stôl z masívneho svetlého dreva, ktorý tu našiel svoje čestné miesto je však malým skvostom, a doslova nás nadchol. Doska nie je klasická, ale vyrobená z troch polovíc opracovaných klád. Nohy sú z kmeňov stromu, no ostala na nich zachovaná kôra. Vskutku kráľovské sedenie. Ak máme v našej rodine oslavu, sedíme len za týmto stolom.

 

 

Inými prvkami dizajnovej krásy sú jednozačne lomené zrkadlá a malé, farebné orientálne lampičky nad veľkým jedálenským stolom v „zlatom kútiku.“ Celému interiéru dodáva veľmi príjemnú a pohodovú atmosféru aj podsvietenie v sádrokartónovom stropnom podhľade.

Priznám sa, žeby ma nikdy nenapadla kombinácia takýchto materiálov a štýlov, ale výsledok je jedným slovom famózny. Som veľmi rád, že sme spolupracovali práve s pani dizajnérkou. Truhlárstvo, rovnako ako dizajnérstvo sú pre mňa umením, a umelci predsa musia stáť pri sebe.

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.