Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
utorok, 17 september 2019

Elegantná a nadčasová. Reštaurácia pre rozhovory na brehu rieky

Zverejnené v BÝVANIE utorok, 08 november 2016 00:00

Naša rodinná reštaurácia stojí neďaleko rieky, vlastne na jej brehu. Vedeli sme, že ak sa jedného dňa pustíme do jej rekonštrukcie, chceme je odovzdať pečať originality spojenej s nadčasovou eleganciou.

Je pravdou, že sa nám v tomto nejednoduchom gastro podnikaní v poslednom čase slušne darí. Často nás však záskočí neurčitý pocit, že všetok ten priestor už dlhšie nežije tým a neponúka to, čo je nám blízke a čo nás do istej miery charakterizuje. Rozhodli sme sa dovnútra - medzi ľudí a stoly - dostať viac denného svetla, vzduchu a pohľady do blízkej prírody. Chceli sme kontakt s riekou, jej celoročnými premenami, vodnou hladinou a brehmi okolo nej. Tmavé, a trochu zádumčivé línie interiéru pôvodnej reštaurácie už nemali energiu oslovovať nás, ani našich hostí.

 

 

Vedeli sme, že tie zmeny nebudú jednoduché, ale už pred prvým, dosť strémovaným dňom otvorenia, sme si vytýčili zásadnú myšlienku: reštauráciu chceme a budeme vnímať ako každodenný rozhovor hosťa, priestoru a prestretého stola. Je pravda, že nikto nebude počuť ani jednu vetu takého rozhovoru, ale hosťa musí obsah osloviť. Nakoniec, iba od jeho konečného výsledku záleží, či sa k nášmu stolu opäť raz vráti, lebo bol spokojný.

 

 

 

Znie to zrejme pateticky, ale reštaruácie sú vskutku zvláštne miesta. Ľudia v nich sedia, jedia, hovoria, zároveň mlčia, a takmer vždy si hľadia do očí. Nie náhodou sa práve v reštauráciách stretávajú milenci bez ohľadu na vek. Chceli sme, aby náš vynovený, či skôr od základu zmenený interiér, získal pre všetkých hostí niečo navyše, niečo ako pohľad milencov z očí do očí  - priamy, nefalšovaný a plný očakávania. Pohľady, pocity a zážiky na ktoré sa nezabúda.

Na druhej strane sme si boli veľmi dobre vedomí, že plánované zmeny musia stáť na hrane perfektného, myšlienkovo presné a svojim spôsobom nadčasové. Pri rozhodovaní nešlo len o holé emócie, pridanú hodnotu a charakter miesta, ale o odbornosť autora, veľkú dávku jeho fantázie a odvahu zmeniť niečo, čo s nami a pre zákazníka žilo a fungovalo veľmi dlhý čas.

 

 

Je to zvláštne, ako v stave napätého očakávania alebo úporného hľadania odrazu príde odpoveď. Stalo sa to aj nám. S výberom človeka, ktorý nám s touto úlohou pomôže sme dlho váhať nemuseli. Stoja za ním bohaté skúsenosti, originálne nápady a vydarené realizácie komerčných, ale aj súkromných priestorov. Oslovili sme teda prestížnu bytovú architektu, pani Pavlínu Lipkovú s jej firmou ORIGINE INTERIER DESIGN, dizajnový nábytok Bratislava, návrh interiérov reštaurácie. Na webových stránkach sme našli mnoho konkrétnych dôkazov, že vyberáme správne a cieľ, ktorý pred nami stojí, môžeme spoločne dosiahnuť.

Už pri prvom sedení sme cítili, že budeme stáť na jednom, spoločnom brehu neďalekej rieky. Postupne sa nám od pani Lipkovej dostalo do rúk niekoľko návrhov, ktoré rešpektovali všetky predbežné úvahy, zadania a predstavy. A finálny koncept? Oslovil nás v každom ohľade. Akosi samozrejme, sme odrazu vedeli, že obsiahol to, čo potrebujeme, cítime a očakávame. Vďaka nemu a jeho realizácii priestory získali nielen eleganciu s dávkou nadčasovosti, ale aj tajnú energiu viesť s hosťom onen jedinečný, nepočuteľný rozhovor.

 

 

Našu premenenú reštauráciu dnes zalievajú prúdy mäkkého, denného svetla, ktoré do priestoru preniká cez bohato presklené steny. Každý z hostí má možnosť originálneho výhľadu na pomaly tečúcu rieku a jej malebné okolie. Atmosféru harmonického prechodu medzi interiérom a vonkajším svetom neruší nič, dokonca ani stropné podhľady so zabudovaným odvetrávaním a klimatizáciou. Naopak, plocha podhľadov celkom ľahko a plynule prechádza do prierezov určených pre osvetlenie.  

Skúsenosť a cit pani Lipkovej dokázali perfektne využiť sľubný potenciál priestoru tým, že ho zväčšila o sedenie nad hlavnou miestnosťou reštaurácie. Z vytvorenej terasy sa tak núka upokojujúci a vždy svieži výhľad do okolia i na plávajúce lode čeriace hladinu pokojnej rieky. Mimochodom, tieto miesta majú počas letnej sezóny o záujem hostí spoľahlivo postarané. Pohľady na slnkom zaliatu vodnú plochu a pestrofarebné hemženie na jej brehoch si zákazníci rýchlo a natrvalo zamilovali.

 

 

Už pri prvých skicách a nápadoch sme kládli veľký dôraz na emotívnu prácu farieb a ich súhru v celom priestore. Chceli sme vytvoriť prirodzené a čisté prepojenie medzi kultúrnym svetom človeka, ktorým reštaurácia bezosporu je a svetom blízkej prírody. Aj tieto zámery sa nám podarilo s pani Lipkovou a jej invenčnou firmou dosiahnuť. Farebná kombinácia použitých prvkov zdôrazňuje formu, ktorá sa nenútene a prirodzene snúbi s okolitým svetom.

 

 

Kľúčom k tejto symbióze je predovšetkým výnimočná, stredová časť samotného interiéru. Dizajnérka pre toto špecifické miesto nechala vyrobiť pôsobivú presklenú vitrínu s rastúcim stromom, siahajúcim až do vrchných línií budovy.

Pred hosťom sa nečakane otvára jedinečný obraz živej bytosti v podobe stromu, uprostred dizajnérsky citlivo stvárneného kultúrneho priestoru, nesúceho odtlačok ľudskej kreativity. Dva nádherné, nezameniteľné svety na jedinom, denným svetlom zaliatom mieste. Spojenie ducha človeka prinášajúceho nápady a večného ducha živej prírody.

 

Možno kdesi tu sa objavuje aj nami vysnívaná nadčasovosť nového riešenia. Dizajnom zmenený priestor ponúkol zákazníkom eleganciu pretvoreného, spojenú s bezprostrednou blízkosťou vody a zeme a ich večným kolobehom.

K hosťom sa dnes prihovára jazyk svetla, farebný súlad celku a detailov, a najmä pôsobivá vzdušnosťou a obrazy neďalekej prírody. Energia jednoduchosti a elegancie, ktorú pani dizajnérka do reštaurácie vniesla, nás doslova uhranula. Dnes sme už presvedčení, že pohľadočí do očí, plynúci medzi našim hosťom a interiérom našej reštaurácie, bude vždy plný radosti, chuti z nových zážitkov a rozhovorov na brehu rieky. A ktovie, možno sa čoskoro staneme aj vyhláseným miestom všetkých milencov... 

 

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.