Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
utorok, 25 jún 2019

Moderné kancelárie v štýle loft office dizajnu

Zverejnené v ZAUJALO NÁS štvrtok, 17 november 2016 00:00

Dali sme sa dokopy ešte na výške. Štyria chalani so snami a kopou mladíckej drzosti. Po skončení školy nás síce na nejaký čas rozfúkalo po svete, ale skúsenosti a ostré zahraničné vetry stáli za to. Po návrate sme spoločne stvorili ambiciózne reklamné študio, ktoré sa dnes venuje najmä fotografii, typografii a užitej grafike. Začiatky skutočne neboli vôbec jednoduché, aj keď použitiu slova „ťažké“ sa bránime, lebo žiadny začiatok ľahký nebýva, tým skôr, ak do vecu idete po hlave a naplno.

Pochopiteľne, trvalo nejaký čas, kým sme sa ako firma dostatočne etablovali a našli svoje miesto v preplnenej cirkusovej manéži. Stačilo pár rokov a my sme postretávali najrôznejších krotiteľov, klaunov, kúzelníkov i riaditeľov. Našťastie ani raz nás naplno nevypískali, ba ani nechceli vrátiť vstupné. Tie občasne nevydarené figúry a zle vyrátatné kroky patrili k učeniu a získavaniu skúseností. Ten pocit zvládať prácu na úrovni a ponúkať klientov len to najlepšie, sme si nechceli nechať vziať. Žiaľ, zo štyroch pred časom ostali traja, keďže láska máva dlhé a štíhle ramená a priateľa si vzala za oceán. Celá v bielom a hrozne zamilovaná. 

Nič, šlapali sme teda ďalej a darilo sa. V jeden okamih tak pred nami vystala otázka, či sú naše niekdajšie štartovné priestory ešte stále dostatočne priestranné, reprezentatívne a vyhovujúce. Pravda, nabrali sme dvoch ľudí, no tam základný problém nebol. Tak ako sme rokmi firemne rástli, bolo cítiť, že túžime mať okolo seba niečo iné, ako len prenajaté, ako-tak upravené, aj keď tvorivo zabývané miestnosti bývalých kancelárií spred revolučných rokov. Pokúšala sa o nás zásadná, aj keď neľahká zmena.

Úprimnosť za úprimnosť. Všetko v istom zmysle zhoršovalo aj naše profesné zameranie a vytýčené umelecké ciele. Nechceli sme len dajakú prostú výmenu starých stien za steny novšie alebo obsadenie instatných priestorov top moderných kanceláriíí v strede mesta, kde nám bude do nosa deň, čo deň vrážať okatý rozpor medzi formou a obsahom. Hľadali sme a chceli oveľa viac. A tak jedinou podmienkou, ktorú sme si spoločne stanovili, bolo vedomie, že si nás nové miesto musí ukradnúť už na prvý pohľad.

Po nejakom čase tipovania nám na stoloch ostali ležať dve možnosti, vlastne dve zásadné voľby. Starší, aj keď zánovný rodinný dom, ktorý bude po kúpe celý pre nás, versus jedno veľké poschodie v bývalej fabrike, ktorej budovy dostali v našom meste druhú šancu. Rozdiel bol snáď len v tom, že areál fabriky zabývajú časom aj ďalšie firmy, a my tak získame pár susedov navyše.

Hádzať korunou sme si ale nechceli, lebo rozdiely, výhody aj mínusy každej z možností sme dôverne poznali. Napokon, prešli sme kus sveta a videli na vlastné oči rôzne podmienky v ktorých sa robila reklama. Chválabohu, nikdy to nebolo len o stenách a ich adrese. Najlepšie to vystihol ktorýsi z nás, pri jednom, nočnom pracovnom nasadení, keď k tejto téme, pomedzi zuby a bez väčšieho záujmu sucho precedil – mne je to jedno, hlavne, že nebudeme mať zvonček na dverách, psa a predzáhradku. Bol to jasné, ideme sa do fabriky.

Poschodie, ktoré sme si v postupne premieňanej fabrike kúpili, bolo zásahom do čierneho. Veľa veľkých okien, veľa miesta, samý betón, holé steny a rúry, rúrky, potrubia. No, vteda sme boli ako rozžiarené deti pod vianočným stromčekom, ktoré rozbalili svoje prvé maxi lego a vôbec netušia, kde a ako s tým všetkým začať. Pardon, aby sme si celkom rozumeli. Loft office sme všetci traja zažili na vlastnej koži, a okrem zážitkov aj nejeden tvrdý mesiac tvrdo odmakali, no čo bude na jeho celkovú premenu potrebné, to ležalo pred nami ako kopa pestrofarebných, malých kociek. A tak sme si radšej sadli k fľaši vína a začali spoločne, a každý za seba, preverovať, čo vlastne o loft office všetko vieme a čo z toho vieme využiť.

Základné, takpovediac „basic loft“ podmienky náš nový priestor spĺňal nadmieru. Bol veľký, krásne otvorený a bez priečok. Vyznačoval sa tiež množstvom použitého betónu, skla a kovu. Industriálny duch mal ten chlapec v génoch. Skrátka, bol za ním naozaj výnimočný príbeh, ktorý však okato túžil po ďalšom pokračovaní - s novými aktérmi a v celkom pozmenenom, viac poľudštenom prostredí.

 

Na margo. Priemyselný štýl – loft style - sa narodil v Amerike, vo fabrických štvrtiach New Yorku v polovici 20. storočia. V tom čase na Manhattane vyleteli ceny pozemkov do šialených výšok a drvivá väčšina starých tovární, ktoré tam vtedy fungovali, musela odísť na okraj, či mimo mesto. Pôvodné fabrické priestory sa začali následne zhusta rozpredávať za nízke ceny a postupne sa menili na apartmány, byty alebo kancelárie.

Všetko, čo bolo dovtedy vlastné fabrike, bolo povýšené na prednosti nového štýlu – betón, drevo, kov, tehla, priznané inžinierske siete a rozvody energií, minimum dekorácií, masívne okná a vysoké stropy. Tieto shareware zóny v sebe skrývali ohromný potenciál, ale niesli aj nemalé riziko. Úspešnú a kvalitnú premenu zvládali len skutoční a odborne naozaj zdatní profesionáli, ktorí vedeli ako sa vyvarovať chýb, a najmä nesprávnych interpretácií v čítaní daného priestoru. Nič jednoduché.

 

Pri voľbe farieb pre tieto účely sa zvyčajne odporúča iba jedna farba, ale s mnohými odtieňmi. Najčastejšie ide o sivú, modrosivú, čiernu alebo bielu. A ďalej. Vymyslieť dobré a funkčné osvetlenie je nemalý oriešok. Cez deň býva takýto interiér plný svetla vďaka veľkým oknám, ale tmavšie, fabricky ladené farby stien poriadne komplikujú kvalitu osvetlenia už pri prvom šere, nieto po zotmení. Takýto priestor večer ľahko získa nepríjemný, až desivý nádych. Riešením sú zväčša veľké industriálne svietidlá alebo dokonca reflektory, bodové lampy a náležité podsvietenie stien aj podláh.

Pokiaľ ide o využívané materiály, skutoční znalci tu odporúčajú použiť nové, moderné materiály, ktorými budeme úspešne imitovať tie staré, nefunkčné. Napríklad, kovový povrch so stopami hrdze, starožité, rokmi unavené drevo, obité tehly múrov, hrubý a drsný betón. A čo nábytok? V každom prípade sa hodí  pohodlná, moderná čalúnená sedacia súprava, masívne komody alebo široký stôl. Zásadne platí, že menej býva viac a originálny nápad sa cení. Občas v takmto priestore postačí len pár dobre vybraných a umiestnených kusov.

Dekorácie majú pri zvládnutom loft štýle svoje limity. Vždy by malo ísť o minimalistické, jednoduché a prirodzené predmety. Dajme tomu riešenie okien. Použiť závesy sa veľmi nedoporúča, ak tak len veľmi starostlivo vybrané. Oveľa lepšie je ponechať okná celkom voľné, prípadne na ne inštalovať kovové žalúzie alebo rolety. V priestore sa taktiež dobre vynímajú nadrozmerné sochy, veľkoplošné obrazy, fotografie, či plagáty, rôzne reklamné vintage tabule alebo graffiti. Tým najlepším krokom vždy bude holá tehlová alebo betónová stena, prípadne vlastný, tvorivý nápad so štetcom, či sprejom v ruke. 

Keď sme s podobnými spoločnými úvahmi okolo loft štýlu skončili bolo takmer ráno. Vedeli sme, že sme pre našu firmu zvolili veľký, dobrý priestor, jednoduché a minimálne dekorácie, málo nábytku a špeciálne druhy materiálov. Až potiaľto ani nebolo veľmi o čom.

Pochopiteľne, kontakty sme mali, veľa vecí by sme zvládli aj sami, ale hlavnou prekážkou bol a stále je čas. Zatiaľ sme ešte makali na pôvodnej adrese a magicky jasná predstava bola taká, že sa len – optimisticky a za jedno popoludnie – presťahujeme, ergo beží sa ďalej. Kľúčom ale musel byť niekto, kto zvládne premenu navrhnúť, ukočírovať a doladiť, bez toho, aby nás to stálo veľa času a pracovných prestojov. Žijeme totiž v biznise, kde sa nič neodpúšťa a spomínaná cirkusová aréna tohoto pestrého predstavenia nedočkavo očakáva vždy nové tváre a stále lepšie kúsky. Museli sme preto nájsť niekoho, kto nás v tom nenechá samých a urobí pre nás špičkovú robotu.

Pri spätnom pohľade bolo vlastne veľkým šťastím, že sme získali kontakt na pani Pavlínu Lipkovú z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN, návrh interiéru kancelárie, designový nábytok Bratislava. Prvú pracovnú schôdzku sme si dohodli priamo vo fabrike na našom vlastnom poschodí. Pomaly sme si prešli každý kút a dizajnérka nám rada potvrdila naše rozhodnutie, urobiť si interiér firmy v loft office štýle. Súhlasila s podmienkami, východiskami aj približnými termímom. Už pri prvom oťukávaní padali nejaké surové nápady, návrhy aj riešenia, a my sme pochopili, že si budeme nielen rozumieť, ale môžeme čakať skvelý výsledok projektu. 

Základ nášho nového ofisu tak vytvorila podlaha. Vybrali sme si bielo-sivý odtieň s lesklým povrchom. Nešlo o náhodu. Lesklý, zvlášť odolný a pevný materiál veľmi dobre odráža svetlo, a preto bolo možné celý interiér ladiť do tmavších odtieňov. Zvolenou, nosnou farbou sa stala sivá, ktorá svojim vzhľadom navodzovala povrch ušľachtilého betónu.

Pohľad na strop teraz prezrádza, že sa jasne priznali masívne, betónové panely, ktorých vzhľad zvýrazňuje umelo vytvorená vzduchotechnika, vedená stropom po celej ploche interiéru. Aj vďaka použitému striebristému materiálu, ktorý všetky línie klimatizácie obopína, sa potom od trubiek odráža značné množstvo svetla, čo výrazne pomáha pri ďalšom presvetlení miestnosti. Samozrejme, spoliehať sa len na denné svetlo vstupujúce dnu oknami alebo svetlo odrazené vďaka reflexným vlastnostiam materiálov, nebolo dosť dobre možné. Pri našej práci už vôbec nie.

Náš interiér sa tak dočkal minimalistických, výkonných stropných svietidiel, ktoré majú podobu valcovitých bodových lámp v sivom prevedení a v konečnom dôsledku pripomínajú fabrické lampy, kedysi dávno visiace nad hlavami spotených robotníkov a revolverovými hlavami ich sústruhov. Okrem týchto „centier svetla,“ využila pani Lipková aj stropné lampy, zapúzdrené v striebornom kryte, ktoré sú filigránsky zavesené nad každým pracovným stolom. Celý priestor ešte naviac dopĺňajú lampy so širokým, snehovobielym tienidlom, stojace na trojitých, tenkých nožičkách z kovu. Ich slobodná, náhla prítomnosť odrazu tomu miestu prepožičiava nečakanú, ležérnu eleganciu, pričom to mäkké svetlo zútulňuje osvetlený okolitý priestor a dodáva mu pohodový, veľmi nenútený rozmer.   

Nejednoduchou otázkou, ktorú sme riešili pomerne dlho boli pracovné stoly a stoličky. Niet sporu o tom, že stôl a stolička sú jedným zo základných prvkov miestností, tým skôr, ak ide o pracovňu alebo kanceláriu. Myslíme si, že tvorivé rozhovory s pani Lipkovou nás priviedli ku skvelému riešeniu, zvýrazňujúcemu charakter a momentálny status našej firmy.

Pre stoly sme si dohodli drevený masív v tmavohnedej farbe so svetlým melírom. Moderné stoličky sú čalúnené čiernou koženkou a využívajú kovovú, chrómovanú pružnú podnož. Oba tieto prvky dokonale zapadli do novo vymodelovaného prostredia a robili nám radosť od prvých okamihov, keď sa ocitli na svojich miestach.

Pochopiteľne, že sa nedá nevenovať aj jasnej dominante celého interiéru a hlavnému dizajnovému prvku v priestore našej firmy. Ide o rozľahlú, vzhľadom agresívnu konštrukciu kovových trubiek, spojených s masívnym, dávno umlčaným strojom. Táto, vzhľadom prapodivná skulptúra, či skôr pamätihodnosť industriálneho sveta, kedsi dávno odídenej fabriky, nás očarila už pri premiérovej návšteve. Cítili sme, že ju musíme jednoznačne zachovať, no nie ako niečo minulé, ale budúce. Treba na tomto mieste zároveň poznamenať, že takéto moderné „loft skulptúry“ boli dve, jedna v každej novo vzniknutej miestnosti. S pani dizajnérkou, ktorá nimi bola nadšená snáď ešte viac ako my, ostávalo vymyslieť, čo s nimi urobiť, aby vytvorili akési gravitačné jadro loft office a prispeli k jeho novému charakteru.

Hovoriť o technickej úprave, rekonštrukcii a nutných vylepšeniach oboch „technických sôch“ je zrejme zbytočné, a tak sa patrí poznamenať, že jedna bola natretá sivou a druhá teplou žltou farbou, pričom obidve skutočne vytvorili skvelé gravitačné jadro priestoru. Ich pôvodná sila a príbeh, ktoré tieto technické konštrukcie vyžarujú, tvoria takmer priamy protiklad k umeleckej práci, ktorej sa naša spoločnosť venuje. Napríklad to fanatastické napätie medzi chladnou kovovu konštrukciou a prezentovanou sériou fotiek, nám v jednom prípade dokonca pomohlo získať nového klienta. Stačilo ho len jemne a diplomaticky upozorniť na tento ukrytý, podvedome vnímaný vzťah.

Nie je to tak dávno, čo nás na tejto novej adrese navštívil dávny priateľ a kolega zo Štátov. Keď sme ho viezli z letiska a vchádzali do areálu, stále prerábanej fabriky, netváril sa nijako nadšene, i keď to, a my s ním, pripisoval následkom klasickej a vždy nemilej jet lag. Bola už jeseň, podvečer, a tak sme pri vstupe do firmy zažali svetlá. Pri pohľade na výraz jeho tváre nám bolo úplne jasné, že sme proste zabodovali a interiér sa mu jednoznačne páči. Muži si občas nemusia povedať vôbec nič, alebo ako neskôr poznamenal kolega, známy svojou záľubou v čiernom a špecificky ladenom humore - hanbu sme si pred ním určite nepokazili.

Napíšte komentár

 • EmersonHag
  EmersonHag
  pondelok, 02 apríl 2018 00:10

  cheapest viagra cialis levitra
  cheap cialis
  cheapest generic viagra and cialis
  cheap cialis
  cheapest cialis in australia
  cialis canada
  buy cialis dapoxetine
  cialis pills
  can cialis pills be cut in half

 • Armandojoift
  Armandojoift
  piatok, 30 marec 2018 21:38

  can i buy viagra over the counter at walmart
  best ed pills
  20 mg of cialis
  best ed pills
  can i buy viagra in walgreens
  erection pills
  online pharmacy canada levitra
  erectile dysfunction pills
  nebenwirkungen viagra 100mg

 • ArthurDrill
  ArthurDrill
  piatok, 30 marec 2018 01:54

  i used generic viagra
  buy generic viagra
  viagra pill face other guys
  viagra generic
  viagra professional online pharmacy
  viagra for sale uk
  order viagra now
  viagra for sale uk
  buy viagra at the chemist

 • Georgeemirm
  Georgeemirm
  streda, 28 marec 2018 05:59

  buy cialis canada no prescription
  cialis coupon
  cialis cheap online
  buy cialis
  order cialis at online pharmacy
  cialis generic
  where to buy cialis miami
  buy generic cialis online
  cialis tadalafil tablets

 • MichaelAcumb
  MichaelAcumb
  utorok, 27 marec 2018 00:21

  precio del sildenafil 50 mg
  generic viagra without script
  nomes do generico do viagra
  buy generic viagra
  can you take 2 viagra pills at once
  viagra without a doctor
  can i get viagra on nhs
  viagra without doctor
  sildenafil generic india

 • KeithMew
  KeithMew
  sobota, 24 marec 2018 23:30

  CVS Pharmacy
  approved canadian online pharmacies
  CVS Pharmacy
  approved canadian online pharmacies
  pharmacy online
  canadian pharmacies online prescriptions
  canadian pharmacy cialis
  aarp recommended canadian pharmacies
  best canadian mail order pharmacies

 • Juliannah
  Juliannah
  sobota, 24 marec 2018 01:26

  pros and cons of generic viagra
  viagra without a doctors prescription
  viagra shoppers drug mart price
  viagra without a doctors prescription
  precio del viagra generico en mexico
  buy viagra online without script
  can i cut 100mg viagra in half
  buy generic viagra online
  generic name viagra

 • Glennsooda
  Glennsooda
  piatok, 23 marec 2018 06:17

  http://207.154.209.213/index.php/User:SherylF6617
  viagra generico brasilia
  pure natural plant viagra 200mg
  the dangers of buying viagra online
  http://www.imoodle.de/wikis/wiki/index.php?title=Viagra_Cialis_Levitra
  buy legal viagra
  pill splitter for viagra
  buy viagra generic
  http://learn.cosmicresearch.org/Generic_Levitra
  getting viagra costa rica
  pfizer and generic viagra
  buy soft cialis online
  http://cx75planet.ru/wiki/index.php/%D0%A3%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA:LavadaFairley91
  dangers of buying viagra online
  cut 20mg cialis in half
  cialis 20mg 12 st
  http://extensions.bowthemes.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=549738
  sildenafil citrate tablets 100mg uk
  when will viagra become a generic
  cialis 20 mg come funziona
  http://xue.medellin.unal.edu.co/grupois/wiki/index.php/Buy_Levitra
  prix medicament cialis 20 mg
  generic levitra in the usa
  does generic viagra work
  http://lmg-donautal.de/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=229132
  cheap levitra in uk
  tadalafil 20mg vidal
  viagra sales pitch
  http://wiki.holidaygolf.org/index.php?title=Brand_Name_Levitra_Online
  generic soft viagra
  como funciona cialis 5 mg
  cheap cialis with no prescription
  http://www.gardrealms.com/wiki/index.php/User:HildredNom
  cuanto cuesta el cialis de 20 mg
  buy generic viagra online overnight
  cialis 2.5 mg
  http://keenpack.ru/component/k2/author/133985
  levitra viagra cialis price comparison
  viagra online apotheke erfahrung

 • MichaelGeods
  MichaelGeods
  utorok, 20 marec 2018 22:16

  viagra china wholesale
  viagra england
  buy cialis viagra levitra
  viagra for sale uk
  cheap viagra online uk
  viagra pills 100 mg
  safe online viagra orders
  viagra tablets
  citrato de sildenafil 50 mg para que serve

 • Richardaduct
  Richardaduct
  pondelok, 19 marec 2018 23:28

  order cialis and viagra
  cialis tablets
  how do i buy cialis
  cheap cialis
  male enhancement pills cialis
  generic cialis 2018
  cialis tablete za zene
  generic cialis tadalafil
  order cialis at online pharmacy


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.