Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-



Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-



Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
pondelok, 21 október 2019

Vznik plesní súvisí aj s výberom okien

Zverejnené v BÝVANIE piatok, 18 november 2016 22:30

Mnohí z nás sa určite stretli s otázkou – aké okná budú lepšie, aké si vybrať? Osvedčia sa drevené alebo plastové? Pýtali sme sa sami seba alebo tému rozoberali v kruhu známych. A rozhovor sa iste točil okolo únikov tepla, vlhkosti, či vzniku plesní.

Výmena okien - trend a inovácia posledných rokov - sa spája aj  niekoľkými vytrvalými otázkami. Zameriame sa teda hlavne na problematiku vlhkosti v bytoch a otázku plesní, ktoré sa dotýkajú mnohých domácností. V zásade máme dve možnosti - okná z plastu alebo z dreva. Plastové nás presvedčia ľahkou údržbou a pestrou škálou farebných odtieňov, žiaľ, ani jedna z týchto vlastností nespasí ich nižšiu estetickú hodnotu.

Spomedzi ďalších výhod treba spomenúť schopnosť výbornej tepelnozvukovej izolácie,  nižšiu cenu a šetrenie nákladov za vykurovanie. K výhodám možno priradiť aj širokú škálu doplnkov, zvyšujúcu užívateľský komfort. Patrí sem napr. mikroventilácia alebo infiltrácia, ktoré dokážu obmedziť tvorbu plesní. Nevýhodou plastových okien je vyššia tepelná rozpínavosť a mnohým sa nemusí páčiť ani ich vzhľad, širší rám, či profil krídla.

Ak budeme rozprávať o drevených oknách, hovoríme o súčasných drevených oknách. Tieto okná disponujú konštrukčným riešením, ktoré zaručuje ich životnosť a dlhodobú funkčnosť. Záruku životnosti reprezentuje výber použitého dreva. Rozhoduje najmä jeho tvrdosť, pričom platí – čím je drevo tvrdšie, tým dlhšie vydrží. Neželanému krúteniu sa vyhneme použitou konštrukciou, ktorá vsádza na vrstvenie dreva.

Drevo vládne výbornými tepelnými a izolačnými vlastnosťami, ktoré sa v kombinácii s odolným sklom ešte zvyšujú. Lak okná chráni pred mechanickým poškodením aj voči vode. V porovnaní s plastovými oknami nám poslúžia drevené okná podstatne dlhšie, aj keď si vyžadujú viac starostlivosti a nie sú práve najlacnejšie. Údržba drevených okien tak predpokladá pravidelné lakovanie alebo nový náter. Konštrukcia potom lepšie odoláva pôsobeniu vonkajších vplyvov a okná nezačnú plesnivieť.

Myslím, že v súčasnosti nie je možné preferovať ani jeden z vyššie ponúkaných variantov okien. Obidva typy majú svoje pre aj proti. Je len na osobnom rozhodnutí, ktoré z nich si vyberieme. V obidvoch prípadoch ale platí, že netreba zabúdať na dokonalú izoláciu bytu alebo domu. 

Ak listujeme web debatami, dozvieme sa, že väčšina diskutujúcich viní zo vzniku plesní práve nové okná, ich nekvalitnú montáž alebo izoláciu. Plesne sa však vyskytujú v novozateplených bytoch, ale aj starých nezateplených domoch. Objavia sa v blízkosti plastových, a tiež drevených okien. Otázka tak znie: sú na vine okná? A odpoveďou bude - áno aj nie.

Výmena okien síce zmenila podmienky pre užívanie bytu, no užívatelia svoje návky zmeniť nestačili, čo vedie k prvej príčine vzniku plesní.

Staršie okná, ktoré tesnili menej, zaisťovali cirkuláciu vzduchu neustále. Chybou bolo, že sa popri tom strácalo aj teplo. Samozrejme, výmena okien únikom tepla zabránila, takže sa dali s úľavou vypnúť radiátory a odštartovať šetrenie. Okrem príjemného tepla sa však bytom začala hromadiť aj vlhkosť, a od nej je už len krok k neželaným plesniam. 

Riešenie možno nájsť v správnom vetraní. A v čom spočíva správne vetranie? Hygienické normy konštatujú, že v obytnej miestnosti by sa pri správnom vetraní mala vymeniť polovica objemu vzduchu.

Ešte k vetraniu. Jestvujú rôzne typy využívaných ventilácií. Ide napr. o samovoľnú ventiláciu, čo je len slušné označenie pre stavebné nedokonalosti. Ďalej sa dá hovoriť o nežiaducej ventilácii, ktorá sa ťažšie reguluje, a navyše - tento spôsob nie je dostatočný.

Vetranie môžu zabezpečiť aj sklopné okná alebo dvere. Pri tomto spôsobe treba počítať s veľkosťou vetraného priestoru a rýchlosťou výmeny vzduchu, ale tiež so zvýšenými nárokmi na vykurovanie a zmenami vlhkosti vzduchu. Počas leta sa takto vetrať dá, ale v zimnom období je to nevhodné, najmä pre spomínané tepelné straty.

Najučinnejším typom vetrania je občasné vetranie. Počas neho otvoríme okná na 7 až 10 minút, celkom dokorán. Tento čas stačí, aby sa v miestnsoti vymenil všetok vzduch. Tepelné straty nie sú vysoké, najmä, ak vypneme na uvedený čas aj kúrenie. Výmena vzduchu potom chráni miestnosť pred vlhkosťou, aj plesňami.

Pleseň je problémom, ktorý vyžaduje riešenie, aj keď netreba hneď siahať po zložitých a nákladných stavebných úpravách, napr. osekanie omietky až na tehlu a jej následná obnova, prípadne ďalšie zatepľovanie stien v okolí okien a pod.

Odstránenie plesní môže byť ale oveľa jednoduchšie. Niekedy postačí obyčajná prevencia, ku ktorej vetranie bezosporu patrí. V prípade, ak nám nepomôže ani ona, treba zvoliť odborný zásah firmy, akou je naša – A SERVIS LIPKA, s.r. o.

Naša spoločnosť sa venuje odbornému odstraňovaniu plesní. Plesne odstraňujeme pomocou dezinfekcie Sanatop. Po ich likvidácii môžeme steny ošetriť protiplesňovým náterom LSG, ktorý murivo chráni minimálne 4 až 6 rokov. Uvedené obdobie firma svojim klientom garantuje. V kombinácii s pravidelne vykonávanou výmenou vzduchu tak je ďalší výskyt plesní už nepravdepodobný.

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.