Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
pondelok, 14 október 2019

Dobrý dizajnér dokáže spojiť aj protichodné názory

Zverejnené v BÝVANIE štvrtok, 24 november 2016 23:39

Dlhšie plánovaná rekonštrukcia nášho rokmi unaveného domu, mala pre nás oboch niekoľko vzájomne prepojených, a poznamenávam - nejednoduchých vrstiev. Tak ako vtedy, aj dnes je pomerne ťažké určiť, ktorá z nich mala byť tou prioritnejšou či náročnejšou. Vnímali sme ich totiž ako prvky jednej skladačky – novej tváre nášho spoločného bývania. Dôraz sme ale od samého začiatku kládli na výber najlepšieho konceptu, typy zvolených materiálov, a v neposlednom rade aj na financie a termíny realizácie.

Ale ak predsa len niečo zarezonovalo silnejšie a naliehavejšie, boli to zrejme otázky vizuálnej formy nových interiérov a ich dizajnového vybavenia. Dokonca si myslím, že tu bol skrytý, aj keď priamo nevyslovený dôvod, prečo sme napokon začali s hľadaním profesionálneho a skúseného dizajnéra.

 

Obaja sme strávili snáď až priveľa spoločného času nad výberom vybavenia do bytu, a takmer v každom prípade začali ostro narážať na odlišnosť vkusu, osobné preferencie istého štýlu alebo zvolenú farebnosť a jej následné využitie. Keď sa vrátim na začiatok, v konečnom dôsledku tak išlo asi o tú vôbec najdôležitejšiu vrstvu celej rekonštrukcie – nájsť vzájomnú zhodu. A konečný výsledok? Naše dva protichodné, nesúrodé štýly sa vďaka pomoci vynikajúceho dizajnéra dokázali nečakane stretnúť v jednom, funkčnom a pôsobivom celku. Zrejme aj v tomto prípade platí, že rozpor dvoch hlasov, pomôže uhladiť až ten tretí. Aj keď mi sme už pomaly strácali nádej.

 

 

Vôbec prvým, a dosť náročným orieškom, bol pre nás samotný pôdorys bytu a úporná snaha využiť všetky jeho priestory tak, aby sme časom nemuseli robiť v celkovej dispozícii príliš radikálne a náročné zmeny. Plánujeme síce rodinu, ale neplánujeme ďalšiu rekonštrukciu. Je pochopiteľné, že ženský pohľad na bývanie a potreby rodiny nebude nikdy odrážať ten mužský, a naopak. Narážali sme tak na mnohé limity, ktoré však nepramenili z tvrdohlavosti, presadzovania si vlastného názoru alebo čírej ješitnosti. Tieto hranice súviseli predovšetkým s často používaným slovným spojením a mnohovravnou metaforou – žena je z Venuše, muž z Marsu. Skrátka, nedarilo sa nám vtesnať dve, značne odlišné predstavy o bývaní do priestoru jedného domu.

Malá, aj keď celkom neoriginálna ilustrácia. To, čo žena v byte zväčša vníma ako podstatné a neprekročiteľné, muž chápe ako zaujímavú možnosť, ktorá sa však dá aj nevyužiť. To, čo muž považuje za nápadité a vtipné, žena striktne odmietne a označí za prejav nevyspelosti alebo nezodpovednosti voči rodine. Skrátka, nadobúdali sme neodbytný pocit, že ostaneme trčať na mieste.

Bez dramatizovania. Spoločne sme prelistovali snáď všetky známe web stránky o bývanie a dizajne interiéru, našli mená mnohých bytových architektov, ale stále a dokola hľadali. Nakoniec sme, aj vďaka dobrým referenciám do priateľov, objavili meno pani Lipkovej a jej firmy ORIGINE INTERIER DESIGN, dizajnový nábytok Bratislava Portfólio a kvalita realizovaných zákaziek nás presvedčili, a tak sme sa rozhodli osloviť s našim zamotaným -  „mars-venuša“  - projektom práve túto firmu.

Už na samom začiatku bolo cítiť, že sa naše náročné predstavy dostali do správnych rúk. Obávali sme sa, či bude vôbec možné skĺbiť množstvo rôznorodých úvah a nápadov do jedného harmonického celku. Manželka má napríklad rada vintage štýl a historizujúce prvky interiéru. Pre mňa je skôr favoritom škandinávsky štýl, plný funkčnosti, tvarovej účelnosti a farebnej strohosti. Ako som naznačil vyššie: dizajnérku nečakalo nič jednoduché...

Pani Lipková však dokázala, že je skúsená profesionálka, disponujúca potrebným nadhľadom, ženským šarmom a povestným šiestym zmyslom. Podľa nás  svoju úlohu zvládla na jednotku a vskutku pôsobivo. Napríklad vintage dizajn jedálne, ktorý si už kedysi dávno vysnívala moja žena, šikovne a vynaliezavo skombinovala s „mojim“ škandinávskym štýlom. Súlad sa dostavil takmer okamžite a funguje prekvapivo dobre, snáď dokonca výborne.

 

 

Na druhej strane, charakter prízemia zostal celkom jednoduchý a nadmieru praktický. Pani dizajnérka totiž navrhla do predsiene i na chodbu dostatok úložných priestorov v podobe vstavaných skriní. Obaja sme tento krok privítali, keďže nie sme zástancovia zľudovelej teórie, že veci môžu byť všade a v akomkoľvek množstve, len treba vedieť, kde sú kľúče od auta, peňaženka a televízny ovládač. Vstavané skrine sa tak postarajú o dokonalý prehľad spojený s vecami a predmetmi, ktoré spoluvytvárajú našu domácnosť, a čo je hlavné, nebudú prekážať v priestore obývacej izby.

A propos, naša obývačka. Návrh interiéru rešpektoval akúsi obecnú zhodu, že priestor chceme ponechať maximálne vzdušný a sľubujúci voľnosť. Musí sa v ňom dať nielen príjemne posedieť s hosťami, ale tiež v pokoji relaxovať, a to bez toho, aby človeka osamote kadečo rozptyľovalo. Ako bolo uvedené vyššie, jedálenský nábytok bol pani Lipkovou navrhnutý v rustikálnom vintage štýle, čo manželka prijala s dávkou značného uspokojenia. Aby však bola táto časť informácie úplná, treba dodať, že použitý vintage štýl svojou farebnosťou priestor obývačky nijako neruší, skôr ho decentne dopĺňa a umocňuje.

Téma kuchyne nás s manželkou asi potrápila najviac. Márne sme sa pokúšali nájsť akú-takú zhodu dvoch možných riešení – otvorená alebo uzavretá kuchyňa. Varím hrozne rád a myslím, že aj viac ako dobre. Pre mňa kuchyňa bola, a mala by aj ostať, tak trochu magickým a čisto privátnym miestom. Pohár červeného, skvelá samota a vône korenia. Som iba obyčajný chlap, a preto nijako zvlášť neobľubujem, ak sa mi ktokoľvek pozerá pod prsty, vedie kadejaké zbytočné reči a zdržuje ma. Dvere som preto vnímal ako poistku pre tento môj svet za sporákom.

Manželka videla veci spojené s kuchyňou ako dôstojná reprezentatka ženského pokolenia a budúca matka. Moje predstavy zhodila zo stola a jednoznačne vyžadovala, aby kuchynský kút ostal celkom otvorený, a zároveň prepojený s obývačkou. Argumenty sa dali ťažko vyvrátiť. Prvý sa týkal návštev. Bolo pre ňu nepredstaviteľné, aby naši hostia sedeli „iba v obývačke,“ čo podporila úvahou o tom, že sa pri otvorenej kuchyni môžeme stále rozprávať a videť, aj keď bude, napr. pripravovať kávu. Druhý, tvrdý argument sa týkal detí. Ak ostanú obývačka a kuchyňa prepojené v jedno, ostanú na očiach aj deti, nebudú sa nám tak tmoliť pod nohami a nebodaj, horúcimi hrncami.

Asi je zbytočné hádať, ako som vo finále obstál proti argumentom manželky, ktoré navyše našli pevnú oporu v ženskom pohľade pani dizajnérky. Dnes je preto kuchyňa spojená s obývacou izbou. Variť som síce neprestal, ale na sporáku sa onedlho začne variť pre troch, takže otcovský inštinkt mi pomohol prekonať aj túto mega prekážku. Ale vážne.

Výsledky práce pani Lipkovej nám vlastne pomohli dvakrát. Spolu s manželkou sme sa naučili hľadať rozumné kompromisné riešenia, a čo je hlavné – získali sme precízne a štýlovo vyvážene zariadenie nášho interiéru. No, a pre mňa ešte maličkosť, či skôr podstatná maličkosť. Pochopil som, že naozaj dobrý a skúsený dizajnér dokáže zosúladiť aj dva celkom protichodné predstavy o dizajne jednej domácnosti, a tie naše práve také boli. 

Napíšte komentár


Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.