Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
štvrtok, 15 november 2018

Zadlženosť Slovákov sa stále zvyšuje. Úvery a pôžičky si berte s rozumom, aby ste preplatili čo najmenej

Zverejnené v RADY NA NEZAPLATENIE utorok, 17 október 2017 10:23

Slovensko aj okolité krajiny zažívajú za posledné roky doslova zázračné obdobie. Úroky klesajú, mzdy rastú, ekonomika šliape na maximum.

 

Jedným z dôsledkov pozitívnych čísiel je aj zvyšovanie zadlženosti obyvateľstva. Historicky minimálne úroky na hypotékach sú motorom stavebného a realitného boomu, ale aj zvyšovania cien v tejto oblasti. Výhodné úroky sa však netýkajú len bývania, ale prakticky každá pôžička už má lepšie podmienky, ako tomu bolo pred pár rokmi.

 

Zadlženosť už prekonala výšku úspor

Kým v roku 2015 stúplo bohatstvo Slovákov len o necelých 5 percent, minulý rok bol už oveľa úspešnejší. Medziročne si domácnosti v hodnotení finančného majetku polepšili o viac ako 7 %, čo je mimoriadne pozitívna štatistika. Takéto číslo zároveň rekordom v tzv. pokrízovom období.

 

Napriek tomu stále zaostávame za našimi susedmi. Priemerne má u nás občan nasporenú sumu vo výške zhruba 6.150 €, no napríklad v susednej Českej republike je to až 12.630 €. Bohatší sú dokonca aj Maďari, Poliaci a aj Bulhari.

 

Na druhú stranu, štatistiky ukazujú, že u nás rástli nielen úspory, ale aj dlhy. Tie dokonca už prekonali výšku úspor a ich rast bol najrýchlejší od roku 2009. Naše čísla pritom nie sú vôbec nijak oslnivé v porovnaní s okolitými krajinami.

 

Kým priemerný dlh ľudí vo východnej Európe je len niečo cez 3.300 €, priemerný Slovák dlhuje na úveroch, pôžičkách a iných obdobných finančných záväzkoch vyše 6.100 €. Po Estónsku je to druhé najväčšie číslo a už tretí rok po sebe naše dlhy rastú medziročne dvojciferným tempom. Za posledný rok to bolo takmer o 11 %.

 

Na tieto pôžičky si dajte najväčší pozor

Najväčším problémom pri úveroch sú pôžičky od nebankových spoločností, ktoré si účtujú rôzne skryté poplatky alebo ich úrok nezodpovedá aktuálnej trhovej situácii. V minulosti boli takéto nebankovky pomerne rozšírené a hoci dnes je situácia o niečo lepšia, stále sa môžu nájsť „čierne ovce“.

 

Problémom sú aj viaceré krátkodobé pôžičky, ktoré majú splatnosť rádovo len v niekoľkých týždňoch. Tieto pôžičky majú síce na prvý pohľad nízke preplatenie, no úroková sadzba je u nich oveľa vyššia, ako pri bežných spotrebných či spotrebiteľských úveroch.

 

Najväčším rizikom sú pôžičky cez inzelrát od súkromných osôb a súkromných investorov. Táto oblasť trhu je totiž úplne neregulovaná a napríklad pôžičky bez dokladovania príjmu či overovania registrov, ktoré v minulosti boli poskytované nebankovkami, sa presunuli do tejto sféry. Je pritom pochopiteľné, že práve takéto úvery sú z hľadiska úrokov najdrahšie.

 

Ako zbytočne úver nepreplatiť?

Pravidlom číslo jedna by malo byť, že si požičiate len od takého veriteľa, ktorý má riadnu licenciu na poskytovanie úverov. Ide teda o banky a len tie nebankovky, ktoré sú pod dohľadom Národnej banky Slovenska.

 

Druhé pravidlo sa týka transparentnosti. Pred požiadaním o úver musíte mať k dispozícii všetky informácie a to nielen ohľadom úroku, ale aj ohľadom ročnej percentuálnej miery nákladov a tiež o všetkých súvisiacich poplatkoch.

 

Pravidlo číslo tri znie: porovnávajte. Čím viac pôžičiek od rôznych veriteľov a poskytovateľov porovnávate, tým je väčšia šanca, že nájdete najvýhodnejší a najlepší možný úver. Napríklad aj taká SMS pôžička sa dá v prípade porovnania nájsť za zaujímavých podmienok a vôbec nemusí ísť o predražený úver.

 

Kde nájsť výhodné úvery?

Pokiaľ chcete ušetriť, nestačí ale len jednoducho porovnať zopár pôžičiek. Ideálne je mať na jednom mieste komplexný prehľad o všetkých dostupných možnostiach financovania. Takýto prehľad ponúka u nás len málokto, no svetlou výnimkou je portál Hyperfinancie.sk.

 

Ide nielen o bežný porovnávač pôžičiek, ako by sa mohlo zdať, ale priamo o finančný online supermarket. Čo to znamená? Pôžičky si totiž môžete nielen porovnať a vybrať svojich favoritov, ale priamo o ne aj požiadať. Samozrejme, za rovnakých alebo ešte výhodnejších podmienok, ako by tomu bolo priamo u poskytovateľa.

 

Presne tadiaľto vedie cesta k výhodnému financovaniu a k zníženiu zadlženia sa cez nevýhodné úvery. Vaša pôžička na bývanie, nové auto, rekonštrukciu alebo čokoľvek iné na vás už čaká. Bez zbytočného preplatenia, so zaujímavým úrokom a s vybavením z pohodlia domova!

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Ako spraviť efektívnu...

Blíži sa konferencia alebo meeting a vy si máte pripraviť...

5 dôvodov, prečo...

Možno ste sa rozhodli svoj domov vydláždiť pravým drevom a...

Dušičkové zoznámenie

Príležitosť na zoznámenie sa so zaujímavým mužom ponúka aj obdobie...

Obujte celou rodinu...

Schválně se podívejte do svého botníku a přesvědčte se, zdali...

Ekologické palivo v...

Spaľovanie ekologickejších materiálov sa osvedčilo nejednej domácnosti. Pri briketách a...

Oblečenie podľa typu...

Pozeráte sa na šaty, ktoré vyzerajú nádherne na figuríne v...

Vyskúšajte žiť vegánsky...

Vegánske topánky, šaty a doplnky dnes nájdete jednoduchšie ako kedykoľvek...

Dôvody prečo je...

Sex nie je len príjemný. Vedeli ste, že je tiež...

Dajte stopku krátkozrakosti:...

Trápi vás krátkozrakosť a nosenie okuliarov vás otravuje? Vedeli ste,...

Móda pre mužov

Aj muži majú radi módu, aj keď sa jej niekedy...

Milovníci kávy

Premýšľali ste niekedy nad tým, aký je dôvod, prečo ľudia...

Čo by mali...

V Bratislave žijeme, pracujeme, vychovávame deti, bavíme sa. Sme ženy...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka predaj bytov Bratislava za atraktívne ceny.


 

ads