Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
utorok, 25 jún 2019

Zadlženosť Slovákov sa stále zvyšuje. Úvery a pôžičky si berte s rozumom, aby ste preplatili čo najmenej

Zverejnené v RADY NA NEZAPLATENIE utorok, 17 október 2017 10:23

Slovensko aj okolité krajiny zažívajú za posledné roky doslova zázračné obdobie. Úroky klesajú, mzdy rastú, ekonomika šliape na maximum.

 

Jedným z dôsledkov pozitívnych čísiel je aj zvyšovanie zadlženosti obyvateľstva. Historicky minimálne úroky na hypotékach sú motorom stavebného a realitného boomu, ale aj zvyšovania cien v tejto oblasti. Výhodné úroky sa však netýkajú len bývania, ale prakticky každá pôžička už má lepšie podmienky, ako tomu bolo pred pár rokmi.

 

Zadlženosť už prekonala výšku úspor

Kým v roku 2015 stúplo bohatstvo Slovákov len o necelých 5 percent, minulý rok bol už oveľa úspešnejší. Medziročne si domácnosti v hodnotení finančného majetku polepšili o viac ako 7 %, čo je mimoriadne pozitívna štatistika. Takéto číslo zároveň rekordom v tzv. pokrízovom období.

 

Napriek tomu stále zaostávame za našimi susedmi. Priemerne má u nás občan nasporenú sumu vo výške zhruba 6.150 €, no napríklad v susednej Českej republike je to až 12.630 €. Bohatší sú dokonca aj Maďari, Poliaci a aj Bulhari.

 

Na druhú stranu, štatistiky ukazujú, že u nás rástli nielen úspory, ale aj dlhy. Tie dokonca už prekonali výšku úspor a ich rast bol najrýchlejší od roku 2009. Naše čísla pritom nie sú vôbec nijak oslnivé v porovnaní s okolitými krajinami.

 

Kým priemerný dlh ľudí vo východnej Európe je len niečo cez 3.300 €, priemerný Slovák dlhuje na úveroch, pôžičkách a iných obdobných finančných záväzkoch vyše 6.100 €. Po Estónsku je to druhé najväčšie číslo a už tretí rok po sebe naše dlhy rastú medziročne dvojciferným tempom. Za posledný rok to bolo takmer o 11 %.

 

Na tieto pôžičky si dajte najväčší pozor

Najväčším problémom pri úveroch sú pôžičky od nebankových spoločností, ktoré si účtujú rôzne skryté poplatky alebo ich úrok nezodpovedá aktuálnej trhovej situácii. V minulosti boli takéto nebankovky pomerne rozšírené a hoci dnes je situácia o niečo lepšia, stále sa môžu nájsť „čierne ovce“.

 

Problémom sú aj viaceré krátkodobé pôžičky, ktoré majú splatnosť rádovo len v niekoľkých týždňoch. Tieto pôžičky majú síce na prvý pohľad nízke preplatenie, no úroková sadzba je u nich oveľa vyššia, ako pri bežných spotrebných či spotrebiteľských úveroch.

 

Najväčším rizikom sú pôžičky cez inzelrát od súkromných osôb a súkromných investorov. Táto oblasť trhu je totiž úplne neregulovaná a napríklad pôžičky bez dokladovania príjmu či overovania registrov, ktoré v minulosti boli poskytované nebankovkami, sa presunuli do tejto sféry. Je pritom pochopiteľné, že práve takéto úvery sú z hľadiska úrokov najdrahšie.

 

Ako zbytočne úver nepreplatiť?

Pravidlom číslo jedna by malo byť, že si požičiate len od takého veriteľa, ktorý má riadnu licenciu na poskytovanie úverov. Ide teda o banky a len tie nebankovky, ktoré sú pod dohľadom Národnej banky Slovenska.

 

Druhé pravidlo sa týka transparentnosti. Pred požiadaním o úver musíte mať k dispozícii všetky informácie a to nielen ohľadom úroku, ale aj ohľadom ročnej percentuálnej miery nákladov a tiež o všetkých súvisiacich poplatkoch.

 

Pravidlo číslo tri znie: porovnávajte. Čím viac pôžičiek od rôznych veriteľov a poskytovateľov porovnávate, tým je väčšia šanca, že nájdete najvýhodnejší a najlepší možný úver. Napríklad aj taká SMS pôžička sa dá v prípade porovnania nájsť za zaujímavých podmienok a vôbec nemusí ísť o predražený úver.

 

Kde nájsť výhodné úvery?

Pokiaľ chcete ušetriť, nestačí ale len jednoducho porovnať zopár pôžičiek. Ideálne je mať na jednom mieste komplexný prehľad o všetkých dostupných možnostiach financovania. Takýto prehľad ponúka u nás len málokto, no svetlou výnimkou je portál Hyperfinancie.sk.

 

Ide nielen o bežný porovnávač pôžičiek, ako by sa mohlo zdať, ale priamo o finančný online supermarket. Čo to znamená? Pôžičky si totiž môžete nielen porovnať a vybrať svojich favoritov, ale priamo o ne aj požiadať. Samozrejme, za rovnakých alebo ešte výhodnejších podmienok, ako by tomu bolo priamo u poskytovateľa.

 

Presne tadiaľto vedie cesta k výhodnému financovaniu a k zníženiu zadlženia sa cez nevýhodné úvery. Vaša pôžička na bývanie, nové auto, rekonštrukciu alebo čokoľvek iné na vás už čaká. Bez zbytočného preplatenia, so zaujímavým úrokom a s vybavením z pohodlia domova!

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Výhody pravidelného cvičenia

Cvičenie je definované ako každý pohyb, pri ktorom zapájate svoje...

Happy Foto už...

Možno uvažujete o výrobte fotoknihy a neviete sa rozhodnúť u...

Letná manikúra: Čo...

S príchodom letného obdobia sa začínajú nosiť rôzne šaty, šortky,...

Dokonalý úklid nejen...

Uklidit velký dům nebo penzion je celkem obtížný a hlavně...

Garáž pre majstrov:...

Garáž spĺňa hneď niekoľko funkcií. Môžete v nej parkovať, skladovať...

Pánska spodná bielizeň:...

Aj na spodnej bielizne záleží. Možno ste jej doteraz nevenovali...

A budeme sa...

Tlačíte sa s rodičmi pod jednou strechou? Alebo vás už...

3 tipy na...

Vydejte se s rodinou na výlet a poznejte krásy naší...

Ako si správne...

Koberce sú skvelé, sú nielen mäkké a príjemné na došľap,...

Vyberte si tie...

Počuli ste už o briketách? Brikety si postupne nachádzajú svoju...

Začiatky fotenia: Chyby...

Rozhodli ste sa venovať foteniu a trápia vás pochybnosti? Nebojte...

Erika má problém

Revízne dvierka ľahko prehliadnete Stúpačky alebo technické priestory, kde sa nachádzajú...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.

 

ads