Vytlačiť túto stránku

Ako skoncovať so zápachom na toaletách

Zverejnené v RADY NA NEZAPLATENIE utorok, 05 apríl 2016 23:11

O tom, na akej úrovni je kaviareň, reštaurácia či firma svedčia aj toalety. Nejde ani tak o moderné zariadenie ako o čistotu. Zápach dokáže návštevu znepríjemniť, dokonca aj o dosť skrátiť. Ak však ide o firmu, v ktorej denno-denne pracujete, neostáva vám nič iné len si zvyknúť. Alebo?

V práci sme nemali najhoršie toalety, ale posledné týždne to tam zapáchalo čím ďalej, tým viac. Upratovačka ich vyriadila ráno, no na obed to už bolo zas ako predtým. Zo začiatku si človek povie, že to prežije, veď sa tam zdrží pár minút denne, no časom to začne naozaj dosť prekážať. A aký to musí robiť dojem na zákazníka!

 

Nie je pisoár ako pisoár

Po troch týždňoch, počas ktorých vyskúšala upratovačka snáď všetky možné čistiace prostriedky, bol šéf prinútený pristúpiť k vynoveniu toaliet. Rozhodol sa pre celkovú rekonštrukciu, nech to už teda vydrží čo najdlhšie. Najdôležitejší bol nákup nových pisoárov a záchodov. Mysleli sme si, že existuje jeden druh pisoáru, splachovací. Ani nám nenapadlo, že už aj v tejto oblasti sa zašlo o čosi ďalej.

Kolega šéfovi odporučil firmu, ktorá vyrába bezvodné pisoáre. Vraj ak chce kvalitu, je to tá správna voľba. Bezvodný pisoár? Čo to je a ako funguje? Všetci sme z toho boli akosi mimo. Bolo zaujímavé a vtipné sledovať, ako zrazu začali všetci muži vo firme na internete vyhľadávať informácie o bezvodnom pisoári.

 

Radosť pre všetkých

Keďže to celkom súrilo, do týždňa sa začalo s rekonštrukciou a po dvoch týždňoch bolo všetko hotové. Toalety vyzerali luxusne, pridal sa aj sušič rúk, ktorý sme dovtedy nemali, ale čo je hlavné, zmizol nepríjemný zápach. Časom sme zistili, že výhody bezvodného pisoára, o ktorých sme predtým čítali na stránke Ecostepu, sú skutočné. Absencia zápachu je spôsobená tým, že moč sa nedostane do styku s vodou, a tak sa netvoria baktérie, čiže ani zápach alebo škvrny na stenách pisoára.

Kto by bol povedal, že výmena klasických pisoárov za bezvodné poteší toľkých zamestnancov. Šéfa teší najmä úspora energie a vody, upratovačku jednoduché a nenáročné čistenie a všetkých nulový zápach. Ide síce o súčasť toaliet, ktoré sa berú ako samozrejmosť, no ich kvalita vie ovplyvniť celkovú kultúru podniku.

Kolega, ktorý nám bezvodný pisoár predstavil, vedel presne, aké sú jeho výhody. Už pol roka ho totiž majú v jeho obľúbenej reštaurácii. Dnes jeho výhody pozná celá naša firma (teda jej mužská časť) a na toaletu zrazu chodíme akosi radšej. Ak máte problém so zápachom aj vy, netreba hneď rekonštruovať celú toaletu. Možno stačí len vymeniť pisoáre za bezvodné, čo vôbec nie je náročné. Viac informácií vám už však poskytnú ľudia z firmy Ecostep.