Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
nedeľa, 22 september 2019

Poistite sa skôr, ako bude neskoro: Na čo myslieť pri poistení majetku?

Zverejnené v ZAUJALO NÁS pondelok, 24 september 2018 10:06

Čo vám prvé napadne pri slove poistenie? Asi poistenie životné, veď ide o vás. A čo tak poistenie domácnosti a majetku? Miesta, kde prebývate, čomu hovoríte strecha nad hlavou? Je dôležité, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať.

 

Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti

Majetok sa všeobecne berie ako niečo, čo vlastníte, kde bývate, s čím denno denne narábate. Poistenie majetku však v sebe skrýva dva druhy poistenia – a to nehnuteľnosti a domácnosti.

Poistenie nehnuteľnosti je dobrovoľné, ale mali by ste naň myslieť, pretože ste krytí pred požiarom, výbuchom, úderom blesku, záplavami a povodňami, víchricou, nárazom vozidla, vlámaním či vandalizmom. To, aká je výška poistenia, je veľmi individuálne a každá poisťovňa to rieši podľa svojich vlastných podmienok.

Poistenie domácnosti je určené na to, aby chránilo váš majetok pred viacerými rizikami, pred škodou, ktorú môžu spôsobiť tretie osoby. Je dobré ho mať uzatvorené, aby ste svoj rozpočet chránili v prípade, že by vám neočakávaná udalosť spôsobila finančné náklady, ktoré by ste nevedeli pokryť. Rozhodnutie je opäť na vás. Myslite tiež na to, že ide nielen o nábytok či elektroniku, ale aj o predmety historickej či inej hodnoty. Všetky predmety však musíte mať zapísané v poistných podmienkach tak, aby boli súčasťou poistenia.

 

Čo je poistná suma?

Poistná suma by mala byť súčtom cien všetkého vybavenia v domácnosti. Ako výška poistného, tak výška poistnej sumy sa líši podľa toho, aká veľká je domácnosť, aké riziká v rámci poistenia do zmluvy zahrniete. Ďalej na jej výšku vplýva región, v ktorom žijete, miesto, v ktorom bývate, zabezpečenie domácnosti, charakter vybavenia, ktoré idete poistiť, výška zvolenej spoluúčasti a v neposlednom rade plocha poisťovaného bytu či domu.

Poistná suma je ohraničenie, ktoré bolo v zmluve určené ako najvyššie poistné plnenie poisťovne pri jednej poistnej udalosti. Ak máte teda dom poistený na 200-tisíc eur a dom zhorí, poisťovňa vám túto sumu vyplatí a tým pádom končí poistenie. Dom totiž nemôže zhorieť dvakrát. Potom sa poistenie zakladá nanovo. Výška poistného závisí od viacerých aspektov – od výšky poistnej čiastky, rozsahu poistného krytia a typu poistenej nehnuteľnosti.

Poistnú sumu si pri poistení majetku volíte sami. Každá poisťovňa má samozrejme svoju minimálnu a maximálnu výšku, to si môžete dopredu zistiť. Ak ide o poistenie nehnuteľnosti, poistná suma väčšinou vychádza zo znaleckého posudku, z dokladu o nadobudnutí majetku, ak idete do novostavby, tak z rozpočtu.

Pri poistení domácnosti musíte vychádzať zo sumy, ktorá by zodpovedala jej opätovnému zariadeniu v prípade, ak by sa niečo nečakané stalo. Pozor na podpoistenie. Vždy sa zamyslite nad tým, akú reálnu hodnotu má vaša domácnosť. Poistnú sumu si nastavte tak, aby neprišlo k podhodnoteniu – teda aby poistná suma nebola oveľa nižšia ako reálna hodnota domácnosti – a vy ste v konečnom dôsledku potom nedostali menej, ako ste očakávali. Na týchto veciach by sa nemalo výrazne šetriť.

 

Miesto, kde staviate, môže byť rizikové

Dobré je mať na pamäti spoluúčasť. Cenu celkového poistenia ovplyvňuje aj to, ako veľmi ste ochotní sa spolupodieľať na likvidácii škôd, ak k poistnej udalosti dôjde. Čím vyššia spoluúčasť, tým menej budete za poistenie platiť.

Zamýšľať sa nad rizikovosťou nechce nikto, no treba si uvedomiť, že strecha nad hlavou je to najdôležitejšie, o čo v tomto smere ide. Každý deň sa domov vraciate, ráno odchádzate a mnohí to považujú za niečo samozrejmé. Vhodné je však už hneď na začiatku uvažovať nad tým, aká je rizikovosť vášho bývania.

To napríklad značí, že oveľa vyšší „potenciál“ vykradnutia či vlámania má dom na samote ako byt v radovej výstavbe, oveľa vyššiu šancu vytopenia má dom, okolo ktorého tečie rieka, najmä ak stojí v regióne, kde záplavy nie sú nič neobvyklé. Mnoho faktorov ovplyvňuje to, aká vysoká bude poistná suma a aká rizikovosť vás čaká.

Poisťovne majú rôzne nastavené podmienky, dokážu však uzatvoriť s vami poistenie, aj keď práve nebývate na „ideálnom“ mieste a v „ideálnom“ dome. Každopádne, medzi najrizikovejšie oblasti patrí Bratislava a niektoré krajské mestá.

Poistiť sa dnes môžete veľmi jednoducho, hlavne ak viete, čo všetko poistiť a na akú sumu. Uzatvoriť zmluvu je možné aj online, ak ste však „stará škola“ a potrebujete sa o poistení poradiť, poisťovne samozrejme uzatvárajú zmluvy aj na pobočkách, prípadne vyhľadajte šikovného finančného poradcu. Inštitúcie dnes ponúkajú množstvo produktov, ktoré vám buď sadnú na mieru, alebo si poistenie vytvoríte podľa seba. Rovnako ako zhodnotenie majetku aj poistenie je vec individuálna a všetko závisí od toho, čo všetko poistíte.

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Dôležitosť izolácie pre...

Voda je tvorcom a tiež ničiteľom budovy. Hydroizolácia budovy je...

Aktívna dovolenka pre...

Horská cyklistika vás spája s prírodou. Jazda na horských bicykloch...

Dôvody, prečo je...

Bez ohľadu na to, v akom type domu žijete, bez...

Výhody drevodomov

Drevený dom má niekoľko výhod. Drevo nie je len ekologický...

Novinky v Happy...

Happy Foto, spoločnosť poskytujúca výrobu fotokníh, fotobrazov a celého radu...

Bezpečnostné systémy pre...

V dnešnej dobe je vhodné prijať všetky preventívne opatrenia na...

Koža ako symbol...

V celej histórii zohrávala koža rozhodujúcu úlohu v mnohých ohľadoch....

Vykurujeme domácnosť: Ako...

Vykurovacie materiály si vyžadujú svoje priestory na skladovanie. V prípade...

Ako si vybrať...

Farba, štýl, vzor či textúra – pri výbere tapiet je...

Anatómia práčky

Práčka je jednou z najdôležitejších technológií, ktorá bola vynájdená v...

Nôž pre každého...

Tréning mladého kuchára začína dobrým nožom. Je to jeho prvá...

Získať titul MBA...

Získanie titulu MBA (Master of Business Administration) Vám môže pomôcť...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.

 

ads