Vytlačiť túto stránku

Termolisy na potlač reklamných predmetov

Zverejnené v ZAUJALO NÁS piatok, 15 marec 2019 11:11

Dekorácia hrnčekov, tričiek, mikín či šiltoviek je mimoriadne lukratívna príležitosť pre podnikanie. Ak máte vinylový rezač a vektorový softvér, všetko, čo potrebujete je ešte termolis. Existuje veľa veľkostí a štýlov tepelných lisov, z ktorých si môžete vyberať.

 

Rovnako ako pri nakupovaní väčšiny výrobkov, existuje široká škála cien, kvality a funkcií. To isté platí pre termolisy. A ako pri väčšine produktov aj tu platí, „dostanete to, za čo zaplatíte“.

 

Čas, teplota a tlak

Tri kľúčové zložky dobrej aplikácie tepla sú čas, teplota a tlak. Je veľmi dôležité, aby váš tepelný lis spĺňal tieto požiadavky. Niektoré termolisy majú digitálne odčítanie týchto položiek, takže presne viete, v čom vaša tlač funguje. Neexistuje žiadny dohad. Termolisy s rôznymi cenovými bodmi sa budú líšiť, pokiaľ ide o tieto kľúčové vlastnosti. Uistite sa, že váš tepelný lis má rovnomerný tlak v celej platni. Nerovnomerný tlak vám poskytne okamžité problémy s aplikáciou.

 

Štartovací ohrievací lis

Ako už názov napovedá, štartovacie lisy sú navrhnuté tak, aby poskytovali cenovo dostupný spôsob, ako začať malú obchodnú sieť s imprintom. Tieto praktické zariadenia sú všeobecne jednoduché, kompaktné a cenovo dostupné. Nie sú určené pre veľkoobjemovú produkciu, takže môžu mať kompromisy, ako napríklad pomalé zahrievacie časy alebo analógové ovládače, ktoré by boli frustrujúce v značkovom obchode, ale sú prijateľné pre jednotlivcov, hobby použitie alebo príležitostnú produkciu s malým objemom.

 

Tepelné lisy sú najlepším spôsobom tlače vzorov na hrnčeky na kávu, čiapky, tričká a všetky druhy odevov.

 

Najjednoduchšou formou potlače tričiek je sublimačný papier, ktorý na látku jednoducho nažehlíte.

 

Proces sublimačnej tlače využíva teplo na prenos farbiva na produkt. Názov sublimácia je spôsobený tým, že farbivo prechádza medzi pevnými a plynnými stavmi bez toho, aby prechádzalo kvapalným stupňom.