Vytlačiť túto stránku

Anatómia práčky

Zverejnené v ZAUJALO NÁS pondelok, 16 september 2019 10:15

Práčka je jednou z najdôležitejších technológií, ktorá bola vynájdená v 20. storočí. Je zodpovedná za to, aby ľuďom poskytla bezprecedentnú mieru slobody v oblasti starostlivosti o ich bielizeň. Táto časovo úsporná zázračná technológia má obrovský vplyv na životy tých šťastných, ktorí si ju môžu dovoliť.

 

Práčka je zložité zariadenie a niekedy sa môžete cítiť trochu zmätení, pokiaľ ide o jej inštaláciu alebo jej opravu. Aby ste lepšie porozumeli vašej práčke, poskytneme vám niekoľko základných informácií o jej najpodstatnejších prvkov a tom ako pracujú.

 

Časti práčky

Každá práčka prichádza so svojím vlastným dizajnom a funkciami, niektoré časti sa medzi jednotlivými práčkami líšia. Aj keď môžu existovať malé rozdiely, jej základné súčasti a funkčné tlačidlá sú však všade rovnaké.

 

Keď zistíte, ako fungujú hlavné časti a mechanizmy práčky, v prípade ich pokazenia, budete mať solídnu predstavu o tom, kde nastala chyba a možno jednoduchšiu opravu zvládnete aj sami bez pomoci opravára.

 

Odtoková rúra

Všetka špinavá voda z vášho prania je vypudená zo zariadenia pomocou odtokovej rúrky.

 

Časovač

Pomáha nastaviť čas prania oblečenia. Je možné ho nastaviť ručne alebo automaticky.

 

Ohrievacie teleso

Vďaka účinnému ohrievaciemu telesu do práčky sa voda v práčke zohreje na požadovanú teplotu.

 

Bubon

Vedeli ste, že práčky majú dva bubny? Existuje vnútorný a vonkajší bubon. Vonkajší bubon podporuje vnútorný bubon počas cyklov odstreďovania a preplachovania.

 

Vodné čerpadlo

Dôležité je, aby stroj disponoval kvalitným vodným čerpadlom do práčky. Používa sa na cirkuláciu vody a tiež na vypustenie vody počas odstreďovacieho cyklu.

 

Motor práčky

Jednou z najdôležitejších častí práčky je motor, ktorý zabezpečuje rotačný pohyb, čo je v podstate mechanizmus, vďaka ktorému sa stroj uvedie do chodu. Rotačný pohyb je potrebný na pranie a preplachovanie bielizne. Existujú rôzne rýchlosti, ktoré si môžete nastaviť.

 

Dávkovač pracieho prostriedku

Je vhodné, aby ste zásuvku na čistiaci prostriedok z času na čas vyčistili. Niekedy nie je počas prania všetok prací prostriedok vtiahnutý do práčky a jeho zvyšky sa môžu začať upchávať zásuvku .Našťastie stačí preplachnutie horúcou vodou, aby vaše zariadenie bolo opäť bez problémov v prevádzke.