Vytlačiť túto stránku

Aby vaše okná na jar žiarili, alebo myslite na ich výzdobu už teraz!

Zverejnené v ZAUJALO NÁS pondelok, 23 marec 2015 12:07

V kalendári nám už vládne marec a to značí o jedinom: jar je už naozaj za dverami. Väčšina z vás sa pestrofarebného ročného obdobia nemôže dočkať. Možno aj vy s nadšením sledujete každý rozkvitnutý kvietok, tešíte sa zo zelenajúcej sa trávy a pomaly si v hlave vymýšľate plán, ako jar štýlovo privítať. Ak máte radi pestrosť a nevadí vám starostlivosť o kvety, ozdobte si okná, ktoré sa stanú prednosťou vášho bývania, okoloidúcim vyrazia dych a vám privodia dobrú náladu.

 

Sú šikovné, praktické i vzhľadovo príťažlivé

Ak hľadáte šikovného pomocníka, ktorý by vám pomohol so starostlivosťou o vaše rastliny a ktorý by sa pre vás stal istotou, že nikdy nezabudnete kvety zaliať, stavte na samozavlažovacie truhlíky. Určite ste o nich už počuli, možno ste ich zahliadli v obchode, ale ak ich ešte nemáte doma, škodíte tak len sami sebe. Ako už napovedá samotný názov, samozavlažovacie truhlíky sa síce sami zavlažujú, ale pre vodu si chodiť neviedia - táto úlohu stále zostáva na vašich pleciach.

 

Trend modernej doby

Samozavlažovacie truhlíky sa stali hitom dnešnej doby. Sú k dostaniu v mnohých zaujímavých prevedeniach, ktoré sa od seba navzájom líšia nielen tvarom, ale aj farbou, čo iste oceníte. Medzi najobľúbenejšie a zároveň najvyhľadávanejšie varianty patrí samozavlažovací truhlík Mareta. Jedná sa o dvojdielny truhlík, ktorý je k dostaniu v úctyhodných 49 farebných kombináciách. Vďaka špeciálnym hákom je možné ho zavesiť na parapetnú dosku, zábradlie aj balkón.

 

 

Pestré možnosti pre pestovanie

Zásluhou samozavlažovacích kvetináčov už nemusíte mať strach, že na vaše rastliny zabudnete, oceníte ich aj v prípade, kedy budete nútení odísť z domu a nebudete mať nikoho, kto by sa vám o kvety postaral. Výhodou týchto kvetináčov je aj fakt, že v nich môžete pestovať rôznorodé druhy kvetov - izbové aj balkónové, letničky, trvalky, dreviny i ihličnany, ale aj ovocie a zeleninu.

 

 

Vyberte si podľa vlastného gusta!

Či už hľadáte truhlíky pre umiestnenie na okno, balkón, terasu či verandu, vyberajte si nielen podľa pestovateľských potrieb s ohľadom na veľkosť, ale do úvahy berte aj estetickú stránku. Pestrý výber samozavlažovacích kvetináčov nájdete na plastia.cz, kde si zaručene vyberiete!