Vytlačiť túto stránku

Vrecká na tarotové karty

Zverejnené v VOĽNÝ ČAS utorok, 19 august 2014 14:13

Tiež vás láka svet okultizmu a veštenia? Máte radi ten pocit vzrušenia, keď pozvoľne poodkrývate duševné cesty ako mapu? Tarotové karty sú na našom svete už od 15. storočia, kedy sa po prvý raz objavili v najrôznejších častiach Európy a je ťažké povedať, či bolo ich pravou kolískou Francúzsko, Taliansko alebo iná krajina. Jedno je však isté, tarotové karty sú veľmi obľúbené a populárne až do týchto dôb, kedy sa k ich moci vracia veľké množstvo priaznivcov. V dávnejších dobách by šlo o jasný podnet na obvinenie z čarodejníctva, dnes ide o zaujímavú výstrednosť, ktorá sa skrátka nosí.

Tarotové karty na odhalenie budúcnosti

Pokiaľ sme na začiatku spomenuli, že sa taroty objavili až v 15. storočí, nemusia s tým všetci súhlasiť. Niektoré údaje svedčia o prapôvodnom vzniku v roku 300 n.l. História tarotu nie je presne známa a mnohé zachované dôkazy sa v názoroch rôznia. Taroty sú mnohokrát spojované aj so starým Egyptom.

 

vreckoVrecko na taroty

Pokiaľ už nejakú sadu kariet vlastníte, je dobré si ich chrániť pred mechanickým poškodením. Skvelou pomôckou je vrecko na taroty. Zvonka je vyrobené z vysoko príjemného zamatu a vnútri nájdete satén. Lepšiu ochranu pre svoje karty už nenájdete.

 

Pokiaľ vás zaujímajú aj ďalšie informácie o tarotových vreckách, prejdite na internetovú stránku predajcu na  adrese www.knihydobra.cz.