Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
štvrtok, 13 december 2018

Dajte stopku krátkozrakosti: Využite najmodernejšie laserové operácie

Zverejnené v ZDRAVIE a ŽIVOTNÝ ŠTÝL pondelok, 24 september 2018 09:34

Trápi vás krátkozrakosť a nosenie okuliarov vás otravuje? Vedeli ste, že existuje spôsob, ako sa zbaviť okuliarov už natrvalo? Riešením je rýchla a bezbolestná operácia.

Krátkozrakosť (myopia) patrí k najčastejším dioptrickým chybám na svete. Počet ľudí, ktorých trápi krátkozrakosť, každým rokom pribúda, odborníci predpokladajú, že skutočná „epidémia“ tejto refrakčnej chyby nás ešte len čaká v dôsledku zlých návykov detí a tínedžerov. Nemôže za to genetika, ale najmä súčasná doba. Hodiny trávime za počítačom či s mobilom a oči sú nútené ostriť na blízku vzdialenosť veľmi dlhý čas.

 

Čo sa deje v oku?

Oko postihnuté krátkozrakosťou je dlhšie než to zdravé, obrazy nedopadajú do stredu sietnice, ale pred ňu, oko nedokáže rozoznať predmety jasne a ostro. Prejavuje sa to vo videní na diaľku – vzdialené veci sú pre človeka len machuľami, na ktoré sa neustále snaží zaostriť prižmurovaním.

Dioptrická chyba sa často objavuje u detí a tínedžerov, pričom počas rastu sa zvykne zhoršovať. Krátkozrakosť je daná aj vrodenými predispozíciami, no čoraz väčší podiel na raste tohto ochorenia má životný štýl – práca s počítačom, sledovanie televízie či hranie sa s mobilom.

 

Okuliare i šošovky

Veľkosť očnej chyby sa vyjadruje v mínusových dioptriách. Jednoduchá forma je do -3,00 dioptrií, mierna od -3,25 do -6,00 dioptrií a ťažká forma sa uvádza nad -6,00 dioptrií. V rámci krátkozrakosti či inej dioptrickej chyby má pacient na výber z niekoľkých možností, pričom korekcia zraku pomocou okuliarov s rozptylkami stále patrí k tým najbežnejším.

V závislosti od životného štýlu a aktivít mnoho ľudí v posledných rokoch preferuje kontaktné šošovky, ktoré im výrazne uľahčia život s dioptrickou chybou. Mali by ste však vedieť, že okuliare ani kontaktné šošovky krátkozrakosť neliečia a neponúkajú trvalé riešenie poruchy. V momente, ako si ich zložíte alebo vyberiete z oka, svet okolo vás je opäť jedna veľká machuľa.

 

Operácia odstráni krátkozrakosť

Operácia krátkozrakosti je treťou formou korekcie zraku. Jej veľkou výhodou je, že na rozdiel od okuliarov a šošoviek operačný zákrok dokáže odstrániť dioptrickú chybu natrvalo. Ďalším plusom sú široké možnosti výberu spomedzi jednotlivých zákrokov a metód. Pacientovi je možné vybrať najvhodnejší postup liečby na základe individuálnych potrieb.

Základom každého laserového zákroku (PRK, LASEK a novšie FemtoLASIK, iLASIK) je upravenie rohovky tak, aby sa obraz premietal do stredu sietnice a nie pred ňu. Ak to stav oka vyžaduje, pristupuje sa k implantácii tzv. fakických (umelých) šošoviek (PRELEX, FemtoPRELEX). Tento spôsob sa vykonáva väčšinou u ľudí, ktorých trápi vysoká krátkozrakosť.

 

Operácia očí na splátky

Medzi mínusy tejto korekcie zraku patrí cena, najmä pokiaľ sa rozhodnete pre zákrok s najmodernejšími technologickými postupmi. Zlou správou je, že operáciu očí vám s najväčšou pravdepodobnosťou zdravotná poisťovňa nepreplatí ani sčasti, keďže tá tento zákrok definuje ako kozmetický zákrok. No aj v tomto prípade existuje riešenie. Stačí sa zveriť do rúk klinike, ktorá si je vedomá, že nie každý pacient má navyše stovky či tisíce eur, a preto ponúka operačné zákroky na splátky.

 

Ako si vybrať zákrok?

Výber operačnej metódy ovplyvňuje veľkosť dioptrickej chyby, vek a aj iné faktory. Ak máte nízku dioptrickú chybu, očný chirurg vám pravdepodobne odporučí niektorú z laserových operácií. V minulosti sa vo veľkom používali operácie metódou PRK či LASEK, ktoré sa však vykonávali na povrchu oka. Pokiaľ vám očný chirurg odporučí iba tento dnes už zastaraný a i bolestivý postup, majte sa na pozore.

Klinika by totiž mala štandardne vykonávať aj operácie druhej generácie LASIK či FemtoLASIK, ktoré už používajú hĺbkovú metódu za pomoci femtosekundového a excimerového lasera. Najnovšie typy zákrokov nájdete pod rôznymi označeniami, môžete sa stretnúť s názvami ako RELEX či SMILE, veľmi obľúbený je najmä iLASIK. Ich výhoda spočíva v tom, že počas zákroku sa používa už iba femtosekundový laser, nedochádza tak k páleniu tkanív rohovky.

 

Umelá šošovka za pár minút

Ak máte nad 45 rokov a okrem krátkozrakosti vás trápi starecká slabozrakosť (presbyopia), odborníci odporúčajú podstúpiť operáciu metódou PRELEX alebo FemtoPRELEX s použitím spomínaného femtosekundového lasera. Na rozdiel od iných zákrokov pri tomto postupe dochádza k odstráneniu pôvodnej poškodenej šošovky a jej nahradeniu umelou. Tá v oku pacienta zostáva natrvalo, a tak už nie je potrebná žiadna ďalšia starostlivosť či výmena.

 

Na toto pozor

Všetky spomínané zákroky prebiehajú v lokálnej anestézii a vykonávajú sa takmer vždy na očnej klinike. Pacient teda ešte v ten istý deň odchádza domov. Pokiaľ vám očná klinika ponúkne absolvovanie predoperačného vyšetrenia a zákroku v jeden deň, obráťte sa na iného odborníka. Ide totiž o postup, ktorý sa neodporúča a žiaden z odborník – oftalmológ vám ju určite nenavrhne.

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Udržujte svoje telo...

Pokiaľ ide o cvičenie, premýšľame o tom, ako sa "dostať"...

Výhrevnosť materiálov –...

Čím viac o výhrevnosti jednotlivých materiálov viete, tým menej vás...

Black Friday je...

Vianoce sa blížia a spolu s nimi ide ruka v...

Ako spraviť efektívnu...

Blíži sa konferencia alebo meeting a vy si máte pripraviť...

5 dôvodov, prečo...

Možno ste sa rozhodli svoj domov vydláždiť pravým drevom a...

Dušičkové zoznámenie

Príležitosť na zoznámenie sa so zaujímavým mužom ponúka aj obdobie...

Obujte celou rodinu...

Schválně se podívejte do svého botníku a přesvědčte se, zdali...

Oblečenie podľa typu...

Pozeráte sa na šaty, ktoré vyzerajú nádherne na figuríne v...

Móda pre mužov

Aj muži majú radi módu, aj keď sa jej niekedy...

Vyskúšajte žiť vegánsky...

Vegánske topánky, šaty a doplnky dnes nájdete jednoduchšie ako kedykoľvek...

Dôvody prečo je...

Sex nie je len príjemný. Vedeli ste, že je tiež...

Ekologické palivo v...

Spaľovanie ekologickejších materiálov sa osvedčilo nejednej domácnosti. Pri briketách a...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka predaj bytov Bratislava za atraktívne ceny.


 

ads