Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
piatok, 13 december 2019

3 zložky, ktoré pomáhajú pri liečbe akné

Zverejnené v ZDRAVIE a ŽIVOTNÝ ŠTÝL sobota, 28 september 2019 12:39

Pokiaľ ide o identifikovanie správnej liečby akné, existuje milión rôznych produktov, no snáď ani jeden, ktorý by univerzálne pomohol komukoľvek. Liečbu akné je vo väčšine prípadov potrebné nastaviť individuálne, s ohľadom na potreby pacienta a jeho pokožky. Čo vlastne akné spôsobuje a ako ho liečiť tak, aby ste dosiahli naozaj hmatateľné výsledky?

 

Ako vzniká akné?

Nepríjemné pupienky vznikajú vtedy, keď odumreté kožné bunky a prebytočný kožný maz vytvoria zátku, ktorá zablokuje póry. Ak sa navyše do pórov dostanú baktérie Propionibacterium acnes a začnú sa tam množiť, pohroma je na svete. Zasiahnutá oblasť sa zapáli a navonok sa prejavuje tým, čo poznáme ako akné.

 

Vzniknuté akné sa neodporúča vytláčať. Oveľa účinnejšie sú ošetrenia a nastavenie liečby, ktoré slúžia na odstraňovanie odumretých kožných buniek, prebytočného kožného mazu, zastavenie zápalu a ničenie baktérií Propionibacterium acnes.

 

 

 

Spôsob liečby

Univerzálna odpoveď na otázku „ako na akné?“ neexistuje. Na rovnakú liečbu reaguje každý pacient inak, v každom prípade je však pri problémoch s akné vhodné osloviť dermatológa. Ten najskôr určí typ a závažnosť (od mierneho po závažné) ochorenia. Následne sa rozhodne o spôsobe liečby, ktorá by mala najlepšie fungovať môže ísť o lokálnu či orálnu liečbu, prípadne oboje naraz. Lokálna liečba sa radí k najbežnejším. Funguje na princípe likvidácie baktérií, ktoré akné spôsobujú, prípadne pomáha redukovať tvorbu kožného mazu. Pri lokálnej liečbe sa využívajú retinoidy, antibiotiká, kyselina salicylová alebo benzoylperoxid.

 

Orálna liečba stavia na medikamentoch, ktoré predpisuje lekár na základe výskytu cystického akné v podobe červených, opuchnutých pupienkov. Pri takejto liečbe sa využívajú antibiotiká (ničia baktérie a znižujú zápal) či látka zvaná izotretinoín.

 

 

 

Liečba miernej až stredne ťažkej formy akné

Ak sa akné vyskytne, väčšinou sa jedná o miernu až stredne ťažkú formu. Tá sa dá pomerne spoľahlivo liečiť prípravkami, ktoré obsahujú nasledujúce látky:

 

Kyselina salicylová – známy prostriedok na pomoc proti vyrážkam a pupienkom. Ak by ste si študovali zloženie produktov v lekárňach, zistili by ste, že túto aktívnu zložku obsahuje väčšina prípravkov na akné. Kyselina salicylová funguje tak, že rozpúšťa prebytok kožného mazu, jemne odstraňuje odumreté kožné bunky a pôsobí protizápalovo. Nadmerná aplikácia kyseliny salicylovej však môže pokožku vysušovať.

 

Kyselina glykolová – alfa-hydroxykyselina šetrne odstraňujúca odumreté vrstvy pokožky, ktoré by mohli upchávať póry. Túto kyselinu, podobne ako kyselinu salicylovú, môžete nájsť v celej rade kozmetických prípravkov, vrátane krémov na mastnú pokožku či produktov na liečbu akné.

 

 

Benzoylperoxid – antibakteriálna zložka, veľmi účinná v boji proti Propionibacterium acnes. Vo vyššej koncentrácii (viac ako 2 % v rámci prípravku) môže dráždiť citlivú pokožku bez toho, aby rovnako výrazne pôsobila aj na baktérie.

 

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Čierna zubná pasta...

Aktuálny trend čiernych zubných pást určených na bielenie zubov sa...

Príďte sa liečiť...

Zlaté kúpele v Turčianskych Tepliciach sú zariadením špecializovaným na kúpeľnú...

Pošlite voňavú radosť...

Keď si na poslednú chvíľu spomenieme, že sme pozabudli na...

Cooltopanky.sk-boty do každého...

Již od roku 2006 provozuje společnost cooltopanky.sk prodej kvalitní obuvi...

Všetky potreby pre...

Zháňate všetky kvalitné domáce potreby na jednom mieste, no zarážajú...

Výhody screenových roliet

Screenové rolety sa používajú k zatieneniu okien, pergoly alebo zimnej...

Pergoly, ktoré sa...

Záhrada je miesto, ktoré slúži na oddych a relaxáciu. Pokiaľ...

Vyberáme detské bicykle...

Deti rastú ako z vody a tak skôr, ako sa...

Výhody drevodomov

Drevený dom má niekoľko výhod. Drevo nie je len ekologický...

Ako si vybrať...

Farba, štýl, vzor či textúra – pri výbere tapiet je...

Dve maličkosti dokážu...

Pripadá vám váš byt nemoderný? Zamyslite sa nad tým, či...

Dokonalý úklid nejen...

Uklidit velký dům nebo penzion je celkem obtížný a hlavně...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka byty v Bratislave za atraktívne ceny.

 

ads