Reklama

Ponúkame niekoľko možností prezentácie.

PR neobmedzená prezentácia:
1. Neobmedzený počet článkov v priebehu jedného roka. Články sa nikdy nevymažú a zostávajú trvale. Články nie sú obmedzené dĺžkou textu ani množstvom obrázkov. Cena: 600,- €

2. Jeden PR článok s neobmedzenou dĺžkou textu a množstvom obrázkov. Cena: 25,-

V cene je zahrnutá redakčná podpora (ak nemáte vlastné články, naša redakcia vám ich podľa vášho zadania pripraví a zašle ku korektúre. Za nami spísané články si nerobíme nároky na autorské práva a smiete ich využiť aj pre iné médiá).

Bannerová prezentácia:

           1. Banner 1a Fix - ( 640 x 310 ) banner je stabilne zverejnený na úvodnej stránke. Cena za mesiac: 350,-
           2. Banner 1a Rol - ( 640 x 310 ) banner sa náhodne načítava. Cena za mesiac: 250,-
           3. Banner 2b - ( 566 x 100 ) banner sa zobrazuje na úvodnej stránke a vo vybraných kategóriách stabilne. Cena za mesiac: 200,-
           4. Banner 3c - ( 160 x 600 / 300 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 200,-
           5. Banner 4d - ( 160 x 160 ) banner sa zobrazuje vo vybraných kategóriách webu. Cena za mesiac: 150,-
           6. Banner A - banner podľa vlastnej veľkosti. Cena za mesiac: dohodou

       

Spätný odkaz:

Spätný odkaz v päte webe - Cena za rok: 70,-Tapeta pozadie webu:

Tapeta (firemné logo + napr. obrázky) Cena za mesiac: 300,-Ponuka reklamného priestoru pre agentúry:

Ak ste agentúra a zastupujete niekoľko klientov, kontaktujte nás emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.


 

REKLAMA
štvrtok, 27 február 2020

Desatoro pre správny výber matraca

Zverejnené v ZDRAVIE a ŽIVOTNÝ ŠTÝL streda, 08 január 2020 20:09

Vybrať si správny matrac býva oriešok. Čím väčšia je ich ponuka, tým sa nám často paradoxne horšie vyberá. Zas na druhú stranu, vďaka za tak veľkú ponuku, pretože s troškou znalostí a dobrým pomocníkom pri výbere dokážeme nájsť konečne ideálny matrac pre nás. Na čo sa teda pri výbere matraca sústrediť?

 

1. Výber matraca záleží od jeho použitia

Iný matrac potrebujeme pre každodenný spánok, iný zas pre občasné spanie. Je zbytočné investovať príliš do matracov pre hostí, na ktorých sa spí iba sporadicky. Dobre poslúžia najlacnejšie penové matrace. Naopak, určite nezanedbajte napríklad výber tých pre vaše deti. Do detskej izby rozhodne nepatria lacné matrace, či tie, ktoré sme už vyradili napríklad v spálni.

 

2. Mrknite sa na nosnosť

Aj u matraca je dôležité sledovať jeho nosnosť. Mnohé ponúkajú rôzne zóny a anatomické vlastnosti, pracujú s rôznou tuhosťou, ale to, čo sľubujú, dokážu splniť len vtedy, keď na matraci spí človek so správnou hmotnosťou.

 

3. Každý vek si žiada svoje

Správny výber je závislý taktiež na veku „spáča“, pre ktorého sa vyberá. Detské matrace sa dnes veľmi často odporúčajú z prírodných vlákien. Hitom je kokosové vlákno aj pohánka. Pre deti ani tínedžerov nie sú vhodné anatomické matrace. Tie sú určené len pre dospelých. Starší ľudia ocenia vyššie matrace, z ktorých sa lepšie vstáva. Pokiaľ majú problémy s mobilitou, ocenia antidekubitné matrace proti preležaninám.

 

4. Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté

A platí to aj pre spánok. Potrebujete matrace do manželskej postele? Rozhodne voľte radšej dva oddelené, než jeden spojený. Pokiaľ má partner a partnerka o dosť inú hmotnosť, potrebujú aj rôzne matrace. Tie sa líšia aj v súvislosti s výškou partnerov, či s osobnými preferenciami napríklad na tvrdosť. Niekedy sa nám však do dvoch odlišných matracov nechce. Nemusí presne sedieť ich výška, vypadajú inak aj na vzhľad. Riešením môžu byť obojstranné matrace s tvrdšou a menej tvrdou stranou. Niekedy táto voľba pre vyriešenie rozdielov stačí.

 

5. Výber matraca podľa jeho tvrdosti

Slovné alebo číselné označenie matraca je dnes samozrejmosťou. Tie najmäkšie, obvykle z tzv. lenivej peny, dokážu odľahčiť kĺbom a zabraňovať otlakom pri dlhšom ležaní bez zmeny polohy. Preto si ich obľúbili hlavne seniori. Výber stredne tvrdého alebo tvrdého matraca potom záleží hlavne na osobných prioritách. Niektoré však dokážu byť variabilné a každá zóna matraca ponúka inú tvrdosť. Zónovosť je ale využiteľná iba pri priemernej výške postavy. Napríklad malé ženy sa do parametrov zónového matraca netrafia.

 

6. Matrac, ktorý dýcha

Prepotený matrac je zdrojom plesní, roztočov a baktérií. Preto by mal byť zo vzdušných materiálov. On, aj jeho poťah.

 

7. Na poťahu záleží

Poťah matraca by naviac mal byť z hygienických dôvodov vyprateľný. Takže by sa mal dať odstrojiť, vyprať a opäť navliecť. Ideálne je, keď na matrac okrem plachty používame aj ochrannú podložku pred znečistením. Tá je vyprateľná a matrac vďaka jej používaniu vydrží dlhšie v top kondícii.

 

8. Dĺžka nemusí byť let 2 metre

Nie každý si s bežnými veľkosťami matraca vystačí. Pokiaľ ste trochu viac povyrástli, určite oceníte predĺženú posteľ. A k tej je nutné mať aj predĺžený matrac. Dobrý predajca či priamo výrobca matracov nebude mať žiadny problém ponúknuť vám matrac v požadovanej kvalite a v predĺženej veľkosti.

 

9. Zabudnite na to, že je matrac na celý život

Určite nepresvedčujte sami seba, že si matrac kupujete na celý život. Z hygienických dôvodov je ho nutné meniť aspoň raz za desať rokov. Po tomto čase už naviac aj ten najlepší matrac začína strácať svoje mechanické vlastnosti a prejaviť sa to môže bolesťou chrbta, svalov, ale aj hlavy.

 

10. Dobrý predajca je základ

Kvalitné matrace kúpite len u dobrého profesionálneho predajcu. Na Slovensku je takým firma VEGAS Group. Firma vyrába a predáva matrace, ktoré sa honosia mnohými certifikátmi aj oceneniami. Nie je problém si nechať vyrobiť ani matrac na mieru, Aj keď v 99,9 % si v obrovskom sortimente nebudete mať problém vybrať. A pokiaľ sa v obrovskej ponuke stratíte, odborníci v e-shope vám radi s výberom poradia. 

Napíšte komentár

Najčítanejšie

Štyri spôsoby, ako...

Po zime je ten ideálny čas, kedy sa vrhnúť na...

3 športy, ktoré...

Premýšľate nad vhodnou športovou aktivitou? Takou, ktorá vás vtiahne do...

Korková podlaha: Prečo...

Korok je využívaný na výrobu rôznych produktov už celé desaťročia....

Štýlové dámske oblečenie...

Cítite, že váš šatník by potreboval miernu rekonštrukciu a obohatenie...

Jak koupit stavební...

Chystáte se stavět novostavbu? Omrzel vás život v bytovém domě...

Viete sa obliecť...

Málokedy sa snažíme vypadať tak dobre, ako keď sa chystáme...

5 najštýlovejších dizajnov...

Dobré a štýlové tričko je základom každého outfitu. To aké...

Stavte na kvalitnú...

Výber spodnej bielizne je veľmi dôležitý. Je to kúsok, ktorý...

Chata na víkend...

Možno si mobil budete musieť z ruky odstraňovať špachtľou a...

Využite Facebook a...

Stále častejšie sa ako ženy púšťame do vlastného podnikania. Často...

Potrebujete presťahovať nábytok?

Ak si neviete poradiť so sťahovaním sedacej súpravy, skríň alebo...

Stoličky robia domov,...

Nudí vás vaše bývanie, ale nemáte na kompletnú rekonštrukciu ani...

«
»

Hľadáte bezpečné a rýchle pôžičky na akýkoľvek účel? Riešením je Pôžičkomat.sk, overený poskytovateľ rýchlych online pôžičiek.


Hľadáte nové bývanie v Bratislave? Developer Finep ponúka predaj bytov v Bratislave za atraktívne ceny.

 

ads