Vytlačiť túto stránku

Vyskúšajte aj vy kokosový olej. Určite si ho ihneď zamilujete

Zverejnené v ZDRAVIE a ŽIVOTNÝ ŠTÝL piatok, 17 apríl 2015 11:04

Nádherná vôňa a rozmanité použitie. Práve to charakterizuje prírodný kokosový olej, ktorý oceníte v starostlivosti o pleť, no dokonca aj pri príprave jedál. Dozveďte sa aj vy viac o tomto prírodnom produkte, ktorý si rozhodne zamilujete.

 

Čo je na kokosovom oleji nezvyčajné?

Keďže ide o olej, pravdepodobne by ste očakávali, že bude tekutý. No ako náhle zhliadnete jeho balenie, zrejme budete v pomykove, či sa jedná naozaj o olej. Kokosový olej obsahuje unikátne mastné kyseliny, aké sa v žiadnom inom oleji nenachádzajú. Práve kvôli nim sa za bežnej izbovej teploty vyskytuje v tuhom skupenstve. No po kontakte s kožou sa začne ihneď topiť na bezfarebnú kvapalinu, preto jeho aplikácia nie je vôbec náročná.

 

Vyberajte len 100% produkt

Kokosový olej prinášajú na trh viacerí výrobcovia kozmetiky. Pri výbere toho správneho je však potrebné sledovať, či sa jedná o panenský 100% kokosový olej bez akýchkoľvek prímes. Pretože len taký vám vie poskytnúť tú najlepšiu službu a sprostredkovať želaný efekt. A práve ním je aj BIO kokosový olej.

 

Čo dokáže kokosový olej s kožou či vlasmi

Tento prírodný produkt môžete použiť takmer na celé telo, od hlavy až po päty. Spomenieme niekoľko najčastejších spôsobov jeho aplikácie. Kokosový olej môžete využiť ako náhradu hydratačného krému či telového mlieka. Olej pokožku zvláčni a vyživí, čím je zaručený jej pôvabný vzhľad. Navyše, kožu dokáže účinne dezinfikovať a upokojovať, preto je ideálny aj na jej ošetrenie po holení. Regeneračné účinky kokosového oleja oceníte aj na vlasoch, keďže maska alebo zábal z kokosového oleja vás dokáže účinne zbaviť suchých a lámavých vlasov či dokonca lupín.

 

Zníženie hladiny cholesterolu

Ak vás lákavá vôňa prinúti kokosový olej ochutnať, jeho efekt sa môže uplatniť aj zvnútra. Kokosový olej je považovaný za prostriedok, ktorý dokáže znižovať hladinu cholesterolu. Aj preto je odborníkmi na zdravú výživu odporúčaný ako náhrada bežných olejov používaných v domácnostiach.

Kokosový olej, Saloos kozmetika či iné prírodné produkty na vás čakajú v internetovom obchode Maxcare.sk.