Vytlačiť túto stránku

Všestranne využiteľná konopná kozmetika

Zverejnené v ZDRAVIE a ŽIVOTNÝ ŠTÝL streda, 29 apríl 2015 15:26

Konope pozná určite každý z nás. Aj keď je v spoločnosti rozšírené viac poznanie o jej psychotropných účinkoch, výrazný efekt má aj na našu pleť. A to najmä prípravky, ktoré obsahujú konopný olej lisovaný za studena. Takáto konopná kozmetika má naozaj všestranné využitie a ocení ju azda každý človek. Presvedčte sa aj vy o jej pozitívnych účinkoch.

 

Konopný olej s unikátnymi mastnými kyselinami

Konopný olej lisovaný za studena je zárukou, že v ňom ostanú zachované všetky obsahové látky v rovnakej kvalite, ako sa nachádzajú v samotnej rastlinke. Olej je významný najmä obsahom unikátnych mastných kyselín, ktoré výrazným spôsobom zasahujú do regenerácie kože, dokonca sa zapájajú do syntézy bunkových membrán. Veľmi rýchlo sa vstrebáva do kože, a preto jeho účinok nastupuje prakticky okamžite. Účinne hydratuje, regeneruje a tvorí významnú ochrannú vrstvu, ktorá chráni pokožku pred pôsobením nepriaznivých vonkajších vplyvov.

 

Konopný krém na akné či vrásky

Konopná kozmetika zahŕňa viacero produktov, ktorých základnou zložkou je konopný olej, a to napríklad konopný krém. Ten je ideálny pre všetkých ľudí s akné, či atopickým ekzémom. Aj keď ide o rozličné ochorenia, ako sme už spomenuli, konopný olej je všestranný. Jeho účinok na akné je sprostredkovaný schopnosťou regulovať produkciu kožného mazu a tlmiť zápalové procesy. Pri ekzémoch je dôležitá hydratácia a najmä neustála ochranná vrstva na povrchu poškodenej kože, ktorú vytvorí práve konopný olej. Okrem krému sú dostupné aj rozličné balzamy, séra či konopné tyčinky.

 

Masť z konope účinkuje nielen na kožu

Konopný olej však svoje uplatnenie nenachádza len v oblasti starostlivosti o kožu. Masť z konope je možné okrem vyššie uvedených spôsobov aplikácie konopného krému využiť napríklad aj na bolestivé kĺby. Oblasť v ich okolí bude po nanesení konopnej masti viac prekrvená, čo umožní krvným elementom rýchlejšie sa dostať do bolestivého kĺbu a odstrániť v ňom zdroj infekcie.

Bohatú ponuku konopnej kozmetiky nájdete aj v internetovom obchode Maxcare.sk.