Predmenštruačnú dysforickou poruchu trpí až 8 % žien. Viete, ako zmierňovať jej dôsledky?

359

Približne dva týždne pred menštruáciou sa stretávate s častými zmenami nálad, ktoré prechádzajú do stavov depresie a ste podráždené? Možno si myslíte, že trpíte PMS (Premenštruačný syndróm), ten sa však často zamieňa s oveľa závažnejšou poruchou hormonálneho systému, ktorý sa nazýva Predmenštruačná dysforická porucha (PMDD), ktorou trpí až % 8 žien. Poznáte jej príčiny a viete, ako zmierňovať spomínané prejavy?

Čo je príčinou PMDD

Najpravdepodobnejšou príčinou tejto poruchy je na základe mnohých výskumov nedostatočná produkcia hormónu zvaného serotonín, ktorý je označovaný ako hormón šťastia. U žien, u ktorých bol nedostatok tohto hormónu zistený, sa často PMDD vyskytoval.

V prípade, že s touto poruchou navštívite gynekológa, veľmi pravdepodobne vám odporučí užívanie hormonálnej antikoncepcie, čo však v žiadnom prípade problém nevyrieši, ale iba skryje dôsledok. Poďme si však predstaviť doplnok stravy Vellena, ktorý sa práve riešením príčiny zaoberá, a to vďaka svojmu vyváženému a komplexnému zloženiu, ktoré je bohaté na vitamíny, minerály a aminokyselinu L-tryptofán, ktorá sa priamo podieľa na tvorbe serotonínu. Vďaka pravidelnému užívaniu je schopný navracať organizmus späť do rovnováhy a pomáha mu lepšie sa s prejavmi predmenštruačnej dysforickej poruchy vysporiadať.

Ako sa doplnok stravy Vellena užíva a kde ho kúpiť

Užívanie doplnku stravy Vellena je veľmi jednoduché. Jedno vrecko stačí rozmiešať v 100 ml vody a užiť si príjemnú chuť grepu alebo višne. Pretože užívanie doplnku stravy nenahrádza stravu ako takú, rozhodne dbajte aj na prísun dôležitých živín z potravy, ktorá je okrem vitamínov a minerálov bohatá aj na zdravé tuky, ktoré nájdete napríklad v avokáde, orechoch alebo za studena lisovaných olejoch.

V internetovom obchode si vyberte balenie, ktoré vám bude vyhovovať. Vyberajte medzi dvoma spomínanými príchuťami, vyberať však môžete aj zvýhodnené balenia, ktoré sú lacnejšie a/alebo obsahujú aj darček, ktorým je napríklad praktická taška, do ktorej zbalíte pár sáčkov Vellena na dovolenku.

Prečo je dôležité v súvislosti s PMDD hormonálnu rovnováhu nastoliť

Prejavy PMDD v žiadnom prípade nie sú príjemnou záležitosťou a život ženy, ktorá ním trpí, je negatívne ovplyvňovaný. Okrem spomínaných prejavov môžeme ďalej hovoriť o zníženej chuti na sex, ktorý ďalej môže byť pomerne bolestivý. V neposlednom rade ženy s týmto syndrómom považujú svoje telo neatraktívne a v súvislosti s jeho vnímaním sú veľmi citlivé.

Postavme hormonálnu rovnováhu na prvé miesto. Už po mesiaci užívania lahodného nápoja Vellena sa budete cítiť oveľa lepšie.