Koberce nielen o pohodlí či estetike

361

Pamätáte si ešte na svoju detskú izbu, v ktorej ste zrejme tiež mali koberec s nejakým detským vzorom? Pre chlapčenské detské izby sú napríklad typické koberce so vzorom v podobe mestečka s cestami a dopravnými značkami. Je zaujímavé, ako dlho nám takéto vzory zostávajú v pamäti. Je to jeden z dôkazov, že koberce nie sú len o pohodlí či estetike.

Pre deti môžu byť aj poučné

Súčasťou zariaďovania detskej izby je aj výber koberca. Súčasné detské koberce by mali byť v prvom rade protišmykové a pre deti čo najbezpečnejšie. Vyberať si môžete z množstva dostupných vzorov – od tých zábavných a jednoduchších k tým, ktoré sú pre deti v istom zmysle aj poučné. Vždy samozrejme treba mať na pamäti, pre akú vekovú kategóriu koberec vyberáte. Pri najmenších deťoch však môžu aj relatívne jednoduché vzory plniť okrem zábavnej aj poučnú funkciu.

Odhlučnenie

Ruka v ruke s výberom vzoru ide nielen pri detských kobercoch aj odhlučnenie. Ak máte malé deti, ktoré prirodzene veľa behajú a skáču, je vhodné kúpiť si domov koberce, ktorými trochu od hluku odľahčíte suseda pod vami. Je to dobré pre susedské vzťahy a vlastne aj pre vaše deti, aby si mohli doma hrať bez obáv. Na druhej strane, ak napríklad častejšie ide hluk práve od suseda na spodnom poschodí, pomôže zase vám koberec trošku stlmiť nie príjemný hluk. Aj o tomto sú dnešné moderné koberce, ktoré lákajú nielen estetikou, ale aj funkčnou stránkou. Koberce celkovo môžu priniesť domov viac útulnosti a ticha.

Zaujímavé dizajny

Zabudnite na časy dvoch univerzálnych dizajnov kobercov. Dnes sa jednotliví výrobcovia predháňajú v tom, aby ponúkli čo najpútavejší a najatraktívnejší dizajn jednotlivých kusových kobercov. Dostupnosť uľahčujú aj rôzne internetové obchody, odkiaľ si môžete jednoducho a pohodlne objednať moderné koberce či už pre vás, alebo pre vaše deti.