Diamantové maľovanie – návykový koníček, pri ktorom zrelaxujete

503

Kreatívne tvorenie je na vzostupe. V rôznych vlnách sa objavujú stále nové techniky, ktoré skúšame. Niektoré nám sadnú viac, iné menej. Vždy ich však vítame predovšetkým ako relaxačnú činnosť, ktorá nám pomôže odreagovať sa od každodenných starostí. Skúste diamantové maľovanie.

Maľovanie pomocou drobných prvkov pripomínajúcich diamanty nie je úplnou novinkou. Chopili sa ho však profesionáli, vďaka ktorým nájdete na jednom mieste viac ako 5000 motívov. A nielen to. Môžete si nechať vytvoriť aj motív z vlastnej fotografie. Vďaka diamantovému maľovaniu sa odreagujete, zrelaxujete a zabudnete na každodenný stres. A taktiež si vlastnoručne vyrobíte obraz, na ktorý budete môcť byť skutočne pyšnými.

Poďte maľovať diamantami

Diamantové maľovanie sa dá jednoznačne zaradiť medzi výtvarné techniky. Nie každý si trúfne postaviť sa k plátnu a začať maľovať. Nie každý si trúfne na rôzne mozaiky. Aj preto boli tak populárne antistresové maľovanky. Pod rukami nám vznikali minidielka. Užili sme si prácu s pastelkami aj s fixkami, ale táto technika mala a má veľmi obmedzené možnosti. Minimálne vám nevznikne výtvor, ktorý by vynikol na stene ako vlastné umelecké dielo. Väčší úspech má preto maľovanie podľa čísiel. Maľujete ako skutoční maliari, na plátno, kvalitnými akrylovými farbami. Zdokonaľujete sa, pretože pri maľovaní analyticky rozdelenom touto metódou vlastne preskúmavate diela do toho posledného detailu. Novinkou je profesionálne diamantové maľovanie.

Už nemusíte byť odkázaní na pár motívov s diamantovým maľovaním dovezených z Číny. Česká firma Westlogic, ktorá nielen u nás, na Slovensku, ale aj v celej Európe spopularizovala maľovanie podľa čísiel, teraz na rovnakú profi úroveň pozdvihla prostredníctvom svojho projektu DIAMONDI diamantové maľovanie. Aj keď ste už možná túto techniku vyskúšali, až teraz si ju môžete užiť naozaj na plno. S tým najkvalitnejším materiálom, s viac ako 5000 motívmi, a taktiež s možnosťou nechať si pre diamantové maľovanie pripraviť ako polotovar vlastnú fotografiu. V podstate z hračky pre tínedžerky sa táto technika posunula na úroveň umenia. A vďaka dobrým cenám si pri nej môže dovoliť relaxovať ktokoľvek.

Čo je diamantové maľovanie?

Táto výtvarná technika vychádza v podstate z mozaikovej tvorby. Je však veľmi zmodernizovaná, čo sa týka použitých materiálov a technológií. Pripomínať však môže aj krížikovú výšivku, alebo maľovanie podľa čísiel. Aj tu totiž dostanete predpripravený podklad s označeným plôch, ktoré budete zaplňovať farebnými diamantami. Nejde samozrejme o diamanty, ale o nádherne spracovanú modernú hmotu v tvare, ktorý diamanty pripomína.

Mozaiky boli vždy veľmi obľúbené. Avšak ide o dielko tak trochu pre murára či obkladača. Môžete si s nimi vynoviť dosku stolu, obložiť takto náročne (nehovorím o pripravených priemyselných mozaikách), ale umelecky, celú kúpeľňu, alebo si mozaikou ozdobiť trebárs starý kvetináč. Ale nádherné umelecké obrazy z mikromozaík vytvoríte iba vďaka diamantovému maľovaniu. O podobné techniky sa dnes pokúša Lego, sú ale predražené a nie tak efektné. Naviac s minimálnym počtom motívov. Poskladať obrázky si môžete aj z plastových zažehľovacích korálikov. Ani to však nie je ono. Keď sa pozriete, ako diamantové maľovanie funguje, zistíte, že ste konečne našli tú správnu techniku na vytváranie krásnych umeleckých mozaík. Diamantová mozaika je úžasná technika, ktorá sa stáva návykovou pre každého, kto si ju vyskúša. Musí vás však chytiť kvalitou svojho prevedenia aj motívmi. Tá, ktorú ponúka DIAMONDI, takou je.

V čom je 5D diamantové maľovanie tak unikátnym? Zábavu necháva zábavou a rutinu pripraví za vás. Nemusíte vôbec riešiť technológiu tvorby. Technika je 100% pripravená k použitiu tak, aby ste mali silný zážitok z tvorenia a nestresovali sa problémom s tým, ako bude obrázok nakoniec vypadať, že sa vám nepodaril výraz v tvári na portréte, či vám dieliky mozaiky nedržia na podklade. Maľovanie diamantmi DIAMONDI je predpripravené do posledného detailu, preverené zákazníkmi a veľmi vysoko hodnotené.

Všetko, čo by ste o maľovaní diamantmi mali vedieť

Maľovanie s diamantmi zvládnete bez akýchkoľvek skúseností s výtvarnými technikami či bez výtvarného talentu. Neznamená to však, že vás nebude baviť, ak máte naopak výtvarné vlohy či ste kreatívne založená osoba. Ide len o to, že je pre vás technika dokonale pripravená k použitiu. Je to rovnaké, ako keď si kúpite kvalitné výtvarné pomôcky – farby, štetce a plátno.

Poďte začať maľovať s diamantmi. V sade, ktorú si pre diamantové maľovanie objednáte, dostanete veľmi kvalitné samolepiace plátno s predtlačeným motívom, ktorý si vyberiete z až 5000 možností. Vybrať si môžete obraz s rámom, alebo bez neho. Diamantové maľovanie s rámom je síce o niečo drahšie, na svojej strane však už potom nemusíte riešiť, ako obrázok vystaviť. Ide teda o dokonalý polotovar k tvoreniu.

Na plátne je nanesené špeciálne lepidlo a celé plátno aj s lepidlom je zakryté fóliou. Vďaka nej lepidlo nevysychá a je pripravené na nanášanie nalepovaných diamantov. K obrazu dostanete kompletnú sadu diamantov. Sú rozdelené v opakovane použiteľných vrecúškach podľa farieb, takže nebojte sa, nebudete sa musieť rekvalifikovať na Popolušku. Súčasťou dodanej výbavy bude aj miska na naberanie diamantov, prémiové pero s dvomi násadami, vosková hmota uľahčujúca uchopenie diamantov, kvalitná pinzeta, háčiky na zavesenie obrazu, návod a nechýba ani farebná predloha, aby ste mali jasnú predstavu o obrázku, ktorý vytvárate.

Vďaka takto perfektnej výbave je diamantovanie veľmi jednoduché a intuitívne. Nevyžaduje žiadnu ďalšiu prípravu. Akonáhle vám je domov doručený balíček s polotovarom vášho budúceho umeleckého dielka, môžete sa pustiť do tvorenia. Asi to ani dlho nevydržíte odkladať. Diamanty vypadajú nádherne, vízia výsledku tvorenia je extrémne lákavá.

Nezabudnite na zásady, ktoré vám uľahčia diamantovanie

Základom sady je plátno s predtlačeným motívom. To je rozdelené na drobné plôšky značené písmenkom. To hovorí o tom, aký diamant (farbu), máme na túto plôšku nalepiť. Kto pozná maľovanie podľa čísiel, môžu sa mu zdať byť tieto techniky podobné. Lenže tentoraz nemaľujte farbami a štetcom. Preto je technika výrazne čistejšia a môžete skúsiť aj diamantové maľovanie pre deti s jednoduchšími motívmi.

Plátno je samolepiace. Diamanty sa naň nanášajú pomocou špeciálneho pera, do ktorého sa diamant zachytí. Pre zjednodušenie a lepšie držanie diamantu v pere, je vhodné najprv hrot pera namočiť do vosku. Diamant potom na pere lepšie drží. Priľnavosť vosku je však výrazne nižšia ako priľnavosť samolepiacej plochy plátna. Diamant sa tak jednoducho odlepí od pera a prilepí na plátno.

Postupovať je nutné po kúskoch. Fóliu nedávame nikdy dolu celú. Odkrývame si iba tú časť, pomerne malú, na ktorej práve pracujeme. Vhodné je túto časť vyplňovať postupne po jednotlivých farbách. Nie riešiť naraz viac farieb, už vôbec nie všetky. Akonáhle máme odkrytú plôšku celú poskytnú diamantmi, opäť ju zakryjeme fóliou. Využijeme ju k tomu, že diamanty ešte lepšie pritlačíme na plátno. Nedokončené plátno odkladáme zakryté fóliou. Úplne fóliu strhneme až po dokončení diela pred jeho vystavení.

Výhody diamantového maľovania od DIAMONDI

Už sme zmienili, že na Slovensku, ale ani v Európe, neexistuje tak komplexná ponuka motívov pre diamantové maľovanie Unikátna je tiež možnosť nechať si urobiť obraz podľa vlastnej fotografie. Nezabudnite, že to nemusí byť iba bežné fotka. Namaľovali ste vy, alebo vaše dieťa niečo, čomu by ste radi dali päť rozmerov diamantového maľovania? Vyfoťte kvalitne toto dielko a nechajte si ho pripraviť pre maľovanie diamantmi.

DIAMONDI ponúka najkvalitnejšie plátno aj pomôcky na maľovanie. Vybrať dodávateľa nekvalitných pomôcok sa nevyplatí. Ich nefunkčnosť môže relaxačnú techniku premeniť na pravý opak. To u diamantového maľovania DIAMONDI nezažijete. Aj z tohoto dôvodu stavila firma na okrúhly tvar diamantov. Niektoré firmy ponúkajú tvar štvorcový. Ten je však zložitejší na pokladanie na podklad a pôvodný zámer urobiť plochu kompaktne pokrytú diamantmi sa obrátil proti myšlienke. Štvorcové diamanty je nutné pokladať so 100% presnosťou, čo je takmer nemožné. U kruhových od DIAMONDI sa drobné nepresnosti sratia a nekazia efekt celého diela.

Začnite tvoriť svoje diamantové mozaiky

Táto výtvarná technika má priaznivý vplyv na naše telo aj myseľ. Je výbornou relaxačnou technikou. Pomáha nám odreagovať sa, ukľudniť, zbaviť sa stresu a pravidelne relaxovať. Naviac aktívne. Súčasne nám však vie pomôcť aj po fyzickej stránke. Zlepšuje totiž koordináciu ruka oko a taktiež jemnú motoriku. To potrebujú nielen deti, ale aj dospelí, u ktorých sa stráca s vekom, ale taktiež po rôznych úrazoch či ochoreniach.

Mnohí z nás túžia po kreatívnej činnosti, ale nevedia, ako začať. Niekto cíti potrebu dostať na plátno svoje myšlienky, ale iní zas chcú len zažiť pocit hry s farbami. Pre tých je tu diamantové maľovanie.

Riešite neustále darčeky pre svojich blízkych?

Nejde len o tie vianočné. Diamantové maľovanie je nádherným luxusným darčekom. Môžete ho venovať hneď niekoľkými spôsobmi. Ako sadu, ktorú si obdarovaný vytvorí sám, taktiež ako už hotový obraz od vás. Vybrať si je možné z viac ako 5000 motívov, či si nechať pripraviť diamantové maľovanie podľa vlastnej fotografie. To je napríklad krásny svadobný dar.