Laserová operácia očí: Aké sú možnosti?

406

Pravdepodobne ste už neraz počuli o laserovej operácii očí. Vo všeobecnosti ide o zákrok, ktorý je v súčasnosti veľmi populárny. Pozostáva z niekoľkých krokov, ktoré sú vedené pod dohľadom tých najväčších špecialistov. Okrem iného, laserovú operáciu očí podstúpilo už množstvo klientov, ktorí si tento zákrok veľmi chvália. O čo vlastne ide a aké sú možnosti korekcie očných chýb? To všetko sa dozviete v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Možno by ste neverili, no množstvo ľudí má pred laserovou operáciou očí veľké predsudky. Predsa len, je to zásah do veľmi citlivého miesta. My vás však môžete upokojiť. Laserová operácia očí je totiž zákrok, ktorý vykonávajú skutoční špecialisti. Dlhé roky študujú a zúčastňujú sa mnohých odborných konferencií, aby mohli robiť tieto zákroky. Okrem iného, ide o bezbolestný zákrok. Všetko je totiž vykonávané pod dohľadom tých najlepších špecialistov, čo vám dokáže zaručiť maximálne pozitívne výsledky. Počas operácie ste pod anestéziou, vďaka čomu nič necítite. Po zobudení budú vaše oči ako nové.

Očné chyby sú dnes veľmi časté

Dnes nie je nič nezvyčajné, že mladí, či starší ľudia trpia očnými chybami. Medzi tie patrí napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo astigmatizmus. Tieto všetky chyby sa dajú opraviť vďaka femtosekundového laseru. Ide o špeciálne zariadenie, ktoré patrí medzi inovatívne produkty. Okrem iného, vďaka odstráneniu týchto chýb nebudete musieť nosiť žiadne dioptrické okuliare či šošovky, čo je skutočne veľmi výhodné.

Špecialisti s dlhoročnou praxou

Nemusíte sa obávať toho, že vaše oči budú operovať neprofesionálni lekári. Takéto operácie majú totiž na starosti lekári s dlhoročnou praxou, ktorí sa špecializujú práve v tejto oblasti. Pred samotnou operáciou vás čakajú vyšetrenia, aby ste boli na zákrok maximálne pripravení. Okrem iného, lekári si často dávajú záležať aj na tom, aby ste boli o všetkom dostatočne informovaní. Rozhodne sa vám tak nestane to, že by ste nevedeli, do čoho idete.

Prísne predoperačné vyšetrenia

Každému pacientovi, ktorí má záujem o operáciu očí laserom sú poskytnuté prísne predoperačné vyšetrenia. Výsledky týchto vyšetrení rozhodujú o tom, či ste alebo nie ste vhodným kandidátom na takýto typ zákroku. Niektorí ľudia z rôznych dôvodov nemôžu ísť totiž na takúto operáciu. Môžu za to iné pridružené ochorenia, či užívanie liekov. Ak však budete vhodným kandidátom, budete mať istotu, že vám zákrok neublíži. Práve naopak, výrazne vám zlepší život. Operácia očí laserom je dnes veľmi populárna a veľa sa o nej píše aj na internete. Najlepšie však je, ak si nájdete lekárov, ktorí to pravidelne vykonávajú a budete sa bližšie o zákroku informovať práve u nich.

Vyšetrenia absolvujte skôr

Určite vás aj lekári informujú o tom, že predoperačné vyšetrenia by ste mali absolvovať skôr ako v deň zákroku. Je to z toho dôvodu, že vám do očí nakvapkajú aj kvapky, ktoré na istý čas zmenia vlastnosti očí. Eximer operácia by tak nemusela byť presná. Kým sa vlastnosti oka vrátia opäť do normálu, trvať to môže 6 – 24 hodín. Všetko to záleží aj od vášho zdravotného stavu, ktorý by mal byť v deň operácie maximálne v poriadku. V opačnom prípade sa operácia laserom odkladá na iný termín.

Individuálny prístup je samozrejmosťou

Okrem iného, lekári sa riadia aj pravidlom, že dve rovnaké oči jednoducho neexistujú. Práve preto sa neriadia žiadnymi vopred stanovenými tabuľkami. Pri vyšetrovaní kladú dôraz na individuálny prístup, ktorý je v tomto prípade viac než potrebný. Ako zdroj informácii do tohto článku sme použili informácie zo stránky NeoVízia.sk, kde sa máte možnosť dozvedieť niečo viac.