Ubytovanie v srdci Krkonôš pre celú rodinu, ale aj páry, odkiaľ sa vám nebude chcieť odchádzať

252

Krkonoše patria medzi najobľúbenejšie miesta, ktoré sa navštevujú ako v lete, tak aj na jar, na jeseň a v zime. Iste nie je divu, pretože tu nájdete nádhernú prírodu, ale aj najvyššiu horu Českej republiky, Sněžku. Už v roku 1963 bolo územie Krkonôš vyhlásené za národný Krkonošský park. Či už sa do týchto miest vydáte v ktoromkoľvek ročnom období, spoločne s nádherným ubytovaním nebudete sklamaní a vždy sa sem budete radi vracať. Máme pre vás tip na ubytovanie v Krkonošiach, a to predovšetkým pre milovníkov zrubov a pokojného prostredia.

Ako tu využiť chvíle voľna?

Medzi miesta, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť, patrí hora Sněžka. Pokiaľ sa desíte jej výšky, pretože sa vám až na vrcholok nechce pešo, nedeste sa a vyvezte sa lanovkou. Ak ste turista telom aj dušou, môžete si ju vyjsť pešo, máte na výber z viacerých trás. Nádherný výlet, ktorý vás čaká, bude dokonalý.

Ďalším miestom sú Janské Lázně, ktoré vám ponúkajú prechádzku po chodníku korunami stromov. Drevená veža je vysoká 45 metrov a vďaka bezbariérovému prístupu sa na ňu dostanú aj ľudia na vozíku. Zviezť sa môžete v tobogáne alebo sa dostať do unikátnej podzemnej jaskyne.

Tretím našim tipom sú Prachovské skaly, teda raj pre horolezcov. Nájdete ich severozápadne od Jičína. Užiť si tu môžete stredoveký hrad Pařez a mnoho ďalších vyhliadok. Teraz už ale k samotnému ubytovaniu.

Ubytovanie v Krkonošiach

Krásne a harmonické ubytovanie vám ponúkne chalupa Roubalka. Nájdete tu nadštandardné ubytovanie neďaleko lyžiarskeho centra Černý důl. Drevenica je umiestnená na harmonickom mieste pri rieke s nádherným výhľadom do korún stromov. Užiť si tu môžete saunu, ktorá vás spoľahlivo prehreje, ale aj vonkajší bazén s protiprúdom. A ak milujete zvuk zurčiaceho potôčika, stačí zísť pár kamenných schodov, posadiť sa a počúvať úchvatnú prírodu.

Po večeroch môžete posedieť v malebnej a útulnej obývacej izbe, kde sa zahrejete pri kachľovej peci. To a mnoho viac si môžete užiť v chalupe Roubalka, ktorá sa vám určite bude páčiť.