Jednoduché spôsoby ako zútulniť váš domov

223

Keď je vonku horúco, chcete, aby bol váš domov minimalistický a svieži, bez ďalších vrstiev na zachytávanie vlhkosti alebo udržiavanie tepla. Ale akonáhle sa ochladí, chcete tieto vrstvy pridať, aby dom pôsobil teplo a útulne. Našťastie netreba veľa, aby bol váš priestor počas zimy príjemný a pohodlný. Jednoduché triky ako položenie chlpatých vankúšov na pohovku, umiestnenie rohože so zimnou tematikou pred dvere alebo prepnutie na jemné osvetlenie, môžu zmeniť váš domov na útočisko pripravené na zimu. Tu je niekoľko malých spôsobov, ako zútulniť svoj domov.

Oblečte svoju posteľ do tepla

Bavlna a ľan sú skvelé na leto, ale na zimu  oblečte svoju posteľ do niečoho teplejšieho. Vymeňte svoje jemné saténové obliečky za také, ktoré udržia teplo, ako je flanel alebo džersej. Preložte cez posteľ prikrývku, aby ste ju mali po ruke počas najchladnejších nocí.

Deky a vankúše

Deky sú doplnky, ktoré počas zimy nesmú chýbať.  Môžete nájsť veľa rôznych druhov prikrývok, ale odporúčame hrubé vlnené prikrývky, najlepšie v teplých farbách. Ak sa rozhodnete pre teplejšie odtiene, umocní to celkovú útulnosť vášho domova. Farby ako tmavooranžová alebo horčicovo žltá vám pomôžu napodobniť atmosféru krbu a budete sa vďaka nim cítiť oveľa teplejšie a útulnejšie! Útulná prikrývka vám pomôže vytvoriť dokonalý pohodlný a teplý domov.

Vezmite si kopu vankúšov a rozmiestnite ich po celom dome. Ak nájdete chlpaté alebo pletené vankúše, zaobstarajte si ich v akejkoľvek farbe! Pletené vankúše sú skvelé na maznanie a relaxáciu. Farbu alebo vzory na vankúšoch môžete zvoliť tak, aby dopĺňali vaše tapety alebo koberce. Pridajte jeden alebo dva textúrované vankúše na pohovku (alebo vymeňte poťahy na existujúcich vankúšoch), aby váš priestor vyzeral a pôsobil útulnejšie.

Zima už je už za dverami, dni sú kratšie, skoršie sa zotmieva a viac času trávime vo vnútri. Preto si spravte zo svojho domova útulné a hrejivé miesto.