Podomietkové sprchové sety

278

V malých kúpeľniach, kde je potrebné šetriť každým kúskom miesta sa určite oplatí viac sprchový kút než vaňa. Ak ste sa rozhodli pre murovaný sprchový kút stojíte pred ďalšou otázkou. Dáte prednosť klasickému sprchovému setu alebo si vyberiete podomietkový?

Sprchové sety

Klasické sprchy pozostávajú zo sprchovej batérie, sprchovej hadice a hlavy. Set namontujete na stenu, pripojíte na prívod vody a môžete sa sprchovať. Na trhu ale existujú aj podomietkové sety, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube.  Výhod, ktoré tento typ ponúka je hneď niekoľko.

Viac miesta

Podarilo sa vám ušetriť viac miesta v kúpeľni výmenou vane za sprchu. Viac miesta v sprche získate ak si zaobstaráte podomietkový sprchový set. Celý sprchový systém schováte pod omietku.

Údržba

Vodný kameň sa usádza všade kde tečie voda, sprchové batérie nevynímajúc. Ich čistenie je dosť pracné a zaberie aj pár minút času. Ak si zaobstaráte podomietkovú sprchovú batériu bude jej čistenie oveľa jednoduchšie, keďže nemusíte čistiť medzery medzi stenou a batériou. Vodný kameň odstránite len z malej časti batérie, ktorá nie je pod omietkou.

Elegancia

Podomietkové batérie a aj podomietkové sprchové sety dajú celej kúpeľni nádych elegancie a luxusu. Navyše, podomietkové sprchové sety sú často dizajnovými kúskami, ktoré perfektne vyniknú v každej kúpeľni.

Ako vybrať podomietkovú batériu?

V prípade podomietkových batérií si môžete vybrať spomedzi pákových a termostatických batérií. Výhodnejšie sú termostatické, kde si môžete nastaviť teplotu vody. Ich jedinou nevýhodou je podstatne vyššia cena.

Pri výbere sa zamerajte aj množstvo vetiev, ktoré má batéria obsluhovať. Najpoužívanejšou je batéria, s ktorou môžete obsluhovať dve vetvy (hlavovú a aj ručnú sprchu). Pokiaľ máte v kúpeľni vaňu a aj sprchu tento typ batérie sa vám zíde. Ak chcete ale používať aj vaňu a dve sprchy (hlavovú a ručnú) potrebujete už batériu, ktorá dokáže smerovať tok vody do troch vetiev.