Maľovanie podľa čísel ako ideálna zábavka počas pandémie?

615

Pandémia koronavírusu zasiahla svet už minulý rok a odvtedy sa toho veľa zmenilo. Ľudia museli prestať robiť každodenné bežné veci a museli sa prispôsobovať situácii. To spôsobilo, že mnoho ľudí skončilo dlho zavretých doma a museli si nájsť nejaký spôsob zábavy. Ak ste však stále nenašli niečo, čo viete počas pandémie robiť, my pre vás máme jedno geniálne riešenie!

Aktivity sa museli prispôsobiť situácii a tak sa množstvo bežných spôsobov zábavy museli skončiť. Je preto potrebné nájsť si nejaký zaujímavý spôsob zábavy, alebo činnosti, ktorú budete vedieť vykonávať kedykoľvek a čas strávený doma bude zrazu príjemný. Pred nedávnom vznikla jedna veľmi zaujímavá vec, ktorá sa nazýva maľovanie podľa čísel a o nej by sme vám chceli niečo porozprávať. Ide o veľmi dobrý spôsob zábavy a oddychu a dokázali by ste sa pri maľovaní takýchto omaľovániek zabiť naozaj veľa času. Vďaka tomu vám počas pobytu doma dokáže ubehnúť čas bleskovou rýchlosťou. Čo to teda maľovanie podľa čísel presne je?

Čo je to maľovanie podľa čísel?

Ako malé dieťa ste určite aj vy maľovali omaľovánky s rôznymi zvieratkami, postavami a podobne. Maľovanie niekoho baví viac a niekto to už od malička rád nemal. Na rozdiel od bežného maľovanie je maľovanie podľa čísel oveľa viac zábavnejšie a aj náročnejšie. Na omaľovánkach podľa čísel sa však na rozdiel od obrázka nachádza len množstvo polí, ktoré sú označené číslami. Následne každá farba zodpovedá číslu a podľa toho viete omaľovánku postupne vymaľovať. Znie aj to naozaj je také jednoduché. Dôležité je však dodržiavať postup a byť trpezlivý pretože až postupom času vám z bieleho papiera plného čísel vznikne unikátny a pekný obraz, ktorý si viete niekde pekne vystaviť a pochváliť sa s ním.

Na maľovanie budete potrebovať šablónu, no hlavne štetce a farbu, pretože bez nich by ste pekný obraz nedokázali namaľovať. Všetky tieto veci, samozrejme, dostanete spolu so šablónou, takže nie je potrebné nič zháňať ani dokupovať. Vďaka týmto omaľovánkam podporujete vašu kreativitu a trpezlivosť. Najlepšie na tom všetkom je aj to, že ak aj nie ste umelecky nadaný typ človeka a maľovanie vám veľmi nejde, dokážete namaľovať veľmi úchvatné obrázky. Maľovanie týchto obrázkov je dnes veľmi populárne a dá sa to robiť aj vo dvojici, či vo väčšom počte ľudí, takže ak poznáte niekoho, s kým by ste to chceli vyskúšať, kľudne niekoho oslovte s vašou ponukou. Nebojte sa aj vyskúšať viac typov omaľovániek s rôznymi obrázkami, či veľkosťami. Následne sa nezabudnite s vašimi výtvormi aj pochváliť blízkym, rodine, či ľudom na sociálnych sieťach, keďže vašu prácu určite mnohí ocenia.

Pre koho je maľovanie podľa čísel určené?

Určite si myslíte, že je maľovanie podľa čísel pre deti. Aj keď sa môže zdať, že omaľovánky sú len pre deti, pri týchto špeciálnych omaľovánkach sa to tak úplne povedať nedá. Samozrejme, tieto omaľovánky sú vhodné aj pre deti, ktoré sa pri tom určite veľmi zabavia a zároveň podporia svoju trpezlivosť a kreativitu. Okrem toho je však maľovanie podľa čísel určené aj pre normálnych dospelých ľudí, ktorí sa už počas pandémie nudia. Omaľovánky sú zoradené od ľahkých až po ťažké, takže ak si myslíte, že vás nemusí nejaká omaľovánka potrápiŤ skúste jednu z tých ťažších. Takéto omaľovánky vedia byť aj roddinou zábavkou a na maľovaní sa môže podieľať aj viac ľudí.

V skupine to bude určite zábava a hneď uvidíte ako rýchlo vám čas strávený pri maľovaní ubehne. Následne sa dočkáte bravúrneho výsledku, ktorý viete vystaviť na stenu, ako obraz, alebo si omaľovánku založte a porozmýšľajte, kde ju dáte. Ak vás teda nebaví sa stále pozerať na vaše prázdne steny, viete využiť tieto omaľovánky ako ideálnu dekoráciu, ktorá rozžiari vašu domácnosť a vnesie do priestorov radosť a farby. Pre malé deti je dobré vyberať hlavne jednoduché a pekné omaľovánky, ktoré budú radi farbiť. V staršom veku už to závisí od záujmov a od štýlu, takže to vyberajte podľa seba. Na výber je toho naozaj veľa a určite tak nájdete nejaký pekný obraz, ktorý si budete vedieť pekne vyfarbiť. Ak aj náhodou nenájdete, prečítajte si o ďalšej možnosti maľovania nižšie.

Dá sa vytvoriť vlastný obraz?

Ak sa vám nepáči žiadna z ponúkaných omaľovániek, alebo len chcete niečo vlastné, viete si nechať vytvoriť omaľovánku podľa vlastnej fotografie a následne ju tak vymaľovať. To znamená, že dokážete tak vytvárať vlastné obrazy podľa čísel a následne si ich vystavovať. Takýto spôsob vie byť použitý aj ako darček. Omaľovánka podľa čísel ako darček určite poteší, najmä ak pôjde o originálny, alebo zábavný obrázok, ktorý si bude môcť každý vyfarbiť. Obdarovaný si potom vie užiť spolu v kruhu rodiny, alebo priateľov zábavný a kreatívny čas pri vymaľovávaní.

Po následnom vymaľovaní tak vznikne aj trvalá spomienka na radostné chvíle pri maľovaní, ktoré si budete pri pohľade na obraz vždy vynoriť z pamäte. Ako už bolo spomínané vďaka systému čísel si bude môcť vytvoriť majstrovské dielo ktokoľvek, aj bez umeleckých, či maliarskych schopností, ktoré pri takomto type nie sú vôbec nutnosťou. Ak niekto vie maľovať vyskúšajte na neho aj ťažšie omaľovánky, ktoré bude potrebné maľovať poriadne dlho. Takýto typ darčeka je samozrejme vhodný na každý sviatok, ako narodeniny, meniny, či Vianoce. Využiť možnosť vytvoriť si vlastný obraz viete aj keď chcete niekomu vytvoriť nejakú peknú spomienku, alebo keď chcete mať nejaký vlastný obraz na stene v miestnosti.

V čom sú tieto omaľovánky prospešné?

Maľovanie v takomto prípade naberá úplne inú úroveň a okrem podporovania kreativity prospieva aj v iných veciach. Základom je, že ide o ultimátny zabijak času. Pri maľovaní úplne stratíte pojem o čase a nebudete sa od toho vedieť vôbec odtrhnúť zrak. Ďalej tieto omaľovány sú veľmi prospešné pre upokojenie a následné zlepšenie nálady. Bojujú tiež proti stresu, ktorý je v súčasnosti všade prítomný a ktorý vo veľkých množstvách nepôsobí na telo dobre.

Ak sa teda cítite zle, alebo máte zlú náladu skúste si pomaľovať tieto omaľovánky a uvidíte, že sa vám hneď zlepší nálada. Tieto poznatky potvrdili aj výskumy a štúdie, takže sa určite nejedná len o reklamný ťah, ktorý vás má prinútiť kúpiť si tieto omaľovánky. Omaľovánky môžete maľovať aj v kruhu rodiny, či priateľov a dokážete tak utužiť vzťahy a dobre za zabaviť počas večera, alebo aj kľudne počas dňa, ak sa nedá nič robiť vonku. Omaľovánky si viete zobrať so sebou kdekoľvek, takže môžete ich vyfarbovať aj von, ak na to máte vybavenie.

Ako omaľovánky maľovať?

Pred tým než sa pustíte do samotného maľovania, je dôležité si všetko pripraviť. Nájdite najlepšie väčší stôl na ktorý budete vedieť všetko pri sebe položiť a budete mať množstvo priestoru na maľovanie. Ak nájdete miesto, kde budete maľovať, môžete si pripraviť všetky veci na maľovanie, teda štetec farby a samotnú omaľovánku. Na omaľovánke nájdete očíslované políčka a následne podľa daného čísla vyberte aj farbu. Napríklad to bude tak, že číslo 1 bude znamenať červená a vy tak všetky políčka s týmto číslom vyfarbíte červenou farbou. Omaľovánky budú obsahovať dosť farieb, takže si všetko dobre zorganizujte, aby nedošlo k zbytočným problémom a zmätkom.

Štetec po maľovaní oplachujte, alebo očistite, aby na ňom nezostala farba, pretože potom by sa mohla začať mixovať a výsledný obraz by následne nemusel vyzerať úplne tak, ako ste si to predstavovali. Následne sa môžete postupne snažiť všetky políčka vyfarbiť. Po čase zistíte, že sa vám začína papier meniť na krásne umelecké dielo. Dôležité je byť pri tom trpezlivý a kľudný, pretože vymaľovanie obrazu chvíľu potrvá. Ak na to nemáte veľa času, kľudne si maľovanie rozdeľte na niekoľko dní a vytvárajte obraz postupne. Po čase by ste takýmto spôsobom mali dôjsť k finálnemu obrázku, ktorý by mal byť po dodržaní pravidiel úchvatný. Potom je dobré omaľovánku buď zarámovať, alebo dobre odložiť, aby nedošlo k náhodnému poškodeniu papiera, či samotnej farby.

Oplatí sa maľovanie podľa čísel vyskúšať?

V prípade, že vás tieto omaľovánky zaujali, alebo by ste si to chceli pre zábavu vyskúšať, určite nad tým neváhajte a pozrite si nejakú peknú omaľovánku aj teraz hneď. Ak nie ste v maľovaní veľmi dobrý, tak sa aj tak nemusíte obávať a vyskúšať to, keďže na maľovanie nepotrebujete naozaj žiadne špeciálne zručnosti. Určite sa tieto omaľovánky oplatí vyskúšať, keďže dokážu dosť často pomôcť, či už zlepšiť náladu, alebo zabaviť a následne sa tak zbaviť nudy.

Okrem toho pomáhajú omaľovánky aj proti stresu, čo je veľmi užitočné v týchto ťažkých časoch. Pandémia prinútila presunúť veľa aktivít dnu, čo je ideálne práve pre strávenie času pri maľovaní omaľovánok podľa čísel. Samozrejme, ak tomu neveríte, odporúčame vám najprv nejakú omaľovánku skúsiť vymaľovať a následne si na vec urobiť názor. Alebo sa o tom viete skúsiť porozprávať s niekým, kto sa tomu dlhodobejšie venuje a vedel by vám povedať výhody a čo všetko budete potrebovať.

Neváhajte a vyskúšajte maľovanie podľa čísel aj vy a urýchlite si čas strávený v domácnosti zábavným a kreatívnym spôsobom!