Skrýva bezkofeínová káva riziká?

584

Isté dobe existoval obchodník Ludwig Roselliem, ktorý používal benzén pre uvoľnenie benzénu z kávy. Tento spôsob úpravy si nechal aj patentovať. Ľudia sa domnievali, že benzén je jedovatý, ale dnes už vieme, že to tak nie je. Vďaka tomuto faktu, ale aj kvôli používaniu iných chemických látok, ktoré mali benzén nahradiť, boli oveľa škodlivejšie a tak káva získala povesť veľmi škodlivého nápoja.

Ale ani dnešná doba nezmenila počínanie niektorých ľudí. Tí stále používajú chemikálie na dekofeinovaná. Ovšem pár výrobcov sa od nich oddelili a venujú sa bezpečnejším a zdravším spôsobom.

Obavy nikdy nezmizne a tak sa ponúka otázka – ,, Stráca bezkofeínová káva zdraviu prospešné látky? “

Aké sú teda jej riziká?

Odborníci sa navzájom dohodli, že zdravotné riziká ne vyplývajúce z používania vody alebo oxidu uhličitého, ale z chemických látok. Úrad pre kontrolu potravín a liečiv došiel k rozhodnutiu, že stopové množstvo látok je malé a teda nemajú vplyv na zdravotný stav.

Výrobcovia falošne uvádzajú, že používajú metylchloridu i etylacetát, pretože sa vyskytujú voľne v prírode, ale pravdou je, že sa jedná o synteticky vyrobené prípravky a vysoká konzumácia vedie k ohrozeniu zdravia ľudí.

Podľa čoho sa riadiť pri výbere kávy?

Pri výbere nebudete mať práve veľa informácií, podľa ktorých budete vyberať. Môžete sa riadiť radami odborníkov, ktorí vám prezradí, aké laky boli použité, avšak na obaloch produktov moc informácií nenájdete. Čiže musíte kontaktovať výrobcu alebo obchodníka.

Ak chcete predísť týmto lapáliím, kúpte si organickú variantu bezkofeinovych kav. Ich organickosť vylučuje použitie pesticídov alebo iných chemických zlúčenín.

Štúdia o zdravotnej stránke kávy je zatiaľ nepodstatná. Niektorým skôr vyhovuje káva s kofeínom na bolesť hlavy alebo na oddialenie únavy. Iní zase nedajú dopustiť na bezkofeínovú kávu, ako súčasť zdravého stravovania.

Rovnako ako je dôležité vybrať dobrú kávu, je dobré mať na mysli, kam zavesíte lapač snov!

V minulom článku, sme si objasnili, na čo sa používa lapač snov, teraz sa pozrieme na to, kam a ako sa správne vešia.

Vezmite lapač snov a bežte s ním do miestnosti, kde spíte. Nájdite voľné miesto nad svojou posteľou a zaveste ho tam. Lapač snov možno zavesiť aj voľne do miestnosti pre dobré prúdenie energie alebo ako symbol šťastia. Lapač sa zavesí tak, aby pierka voľne visela dole.