Poznávajte Čechy! Naplánujte si dovolenku trebárs s ubytovaním v Liberci

614

Českú republiku máme za rohom a bola by škoda nevyužiť možnosti, ktoré nám, čo sa týka turistiky a kultúry, ponúka. A nemusíme sa vydať len do Prahy a jej okolia.

Aj keď nemá hory ako naše Tatry, svoje kúzlo vedia ponúknuť aj nižšie české hory a pohoria. Česká republika zaujme milovníkov histórie, architektúry aj technických pamiatok. Je v nej veľké množstvo kvalitných zoologických aj botanických záhrad, akvaparkov aj rôznych atrakcií pre deti a rodiny s deťmi. Ísť do Čiech za kultúrou je taktiež stávkou na istotu.

Zastavte sa v Liberci

Naplánujte si dovolenku v meste s perfektným akvaparkom. Ubytovanie v Liberci vás dostane do centra športu aj zábavy. V Liberci nájdete Aquapark Babylón aj science centrum iQlandia s planetáriom, ktoré ocenia predovšetkým rodiny s deťmi. Vydať sa môžete na výlet na originálny Ještěd aj do ZOO v Liberci. V botanickej záhrade si nenechajte ujsť kvitnúce orchidey. V okolí Liberca nájdete aj športové vyžitie. V zime si užijete ski areál ale aj sánkarskú dráhu, úžasné sú skialpinistické túry v Jizerských horách.

Užite si Krkonoše

Krkonoše sú športovým centrom nielen pre zimné športové aktivity. Kto miluje zimné či letné outdoor aktivity, nájde si pekný hotel v Harrachove a môže si užívať kľudnú lyžovačku, turistiku aj rôzne adrenalínové aktivity. Zahráte si tu tenis aj bowling, zajazdíte na štvorkolkách, adrenalín vám zdvihne MonkeyPark aj Vertical Park Harrachov a nezabudnuteľné zážitky si odnesiete z bobovej dráhy HappyWorld Harrachov.

Moravský kras máme za rohom

Nemusíte však jazdiť až na druhý koniec Českej republiky. Úžasné miesta nájdete aj kúsok od našich hraníc. Napríklad Moravský kras. Dovolenka na Blanensku, to sú napríklad singletrailové cyklocesty v Boskoviciach, ale samozrejme hlavne Punkevná jaskyňa a Macocha. Oblasť je bohatá na zaujímavé zrúcaniny hradov a taktiež na krásne rozhľadne. V Blansku nechýba ani akvapark. Pálava zas patrí medzi vychýrené vinárske oblasti.