Pre dokonalé líčenie potrebujete dobré štetce

313

Dokonalé líčenie dokáže aj priemernú ženu premeniť vo femme fatale. Líčenie však nesmie kričať. Práve naopak. To najdokonalejšie nie je na prvý pohľad ani poznať. Len nás robí krajšími.

Kto sa chce nalíčiť skutočne dokonalo, ten si určite nevystačí s bežnou hubkou v púdre. Niekedy podozrievame púder, že nie je úplne najlepší. Je príliš nápadným, v silnej vrstve, skôr nám pridáva vrásky, než že by ich bol schopný zamaskovať. Často však nie je na vine púder samotný, ale spôsob, akým ho na tvár nanášame. Nechýbajú vám doma kvalitné štetce?

Dobré štetce na líčenie vám nesmú chýbať

Profesionálne nalíčenie bez dobrých štetcov nie je možné. V kozmetickej výbave si tiež s jedným nevystačíme. Obvykle potrebujeme štetec na púder, skosený štetec na lícenku, kontúrovací štetec, štetec na korektor a skosený štetec na obočie. Každý sa dá kúpiť samostatne, ale pre začiatočníkov je ideálnym riešením kvalitná sada. Štetce na líčenie máme obvykle doma v kúpeľni či na toaletnom stolíku. Pokiaľ sa ale prepudrovávate aj behom dňa v práci či v škole, či si inak upravujete make-up, hodia sa aj cestovné štetce.

Nezabudnite štetce dezinfikovať a meniť

Štetce na líčenie nie sú naveky. Aj keď sú zdanlivo v dobrej kondícii, nutné je ich pravidelne dezinfikovať. Dnes sú k dispozícii špeciálne prípravky na dezinfekciu štetcov, ktoré je nutné pravidelne používať. A z času na čas staré štetce vyhodiť a kúpiť si nové.

Ako na dokonalé líčenie doma?

Vybavte sa profesionálnymi pomôckami, ako sú už zmienené štetce na líčenie. A tiež kvalitnou kozmetikou. Pokiaľ ide napríklad o líčenie očí, kontúrovanie, rozjasňovanie tváre, ale aj výber rúžov, ideálne je mať doma k dispozíciu paletky, ktoré nám umožnia experimentovať aj prispôsobovať líčenie situácii či oblečeniu. Také ponúka BH Cosmetics. Nezabudnite, že líčenie nemusí byť rozpoznateľné, a napriek tomu budete vypadať úplne inak a vždy krajšie.