Vplyv vitamínu C na pokožku a pleť

416

Vitamíny, hydratácia i minerálne látky zohrávajú v celkovom zdraví pokožky a pleti veľmi významnú a nenahraditeľnú rolu. Vitamín C nepochybne patrí medzi zložky, ktoré sú pre optimálne fungovanie zdravia pokožky a pleti nevyhnutné. Používate kozmetické produkty, v ktorých je obsiahnutý vitamín C?

Vitamín c – výnimočný antioxidant ako bojovník proti vráskam

Nielen citlivá pleť, ale i normálna si bezpochyby vyžaduje dostatočnú koncentráciu vitamínu C, ktorý v pokožke zohráva mnoho rolí, vrátane schopnosti tvoriť kožnú bariéru a kolagén, ale i napríklad vrátane úlohy pôsobenia proti oxidácii kože. Nedostatok vitamínu C však môže spôsobiť alebo zhoršiť výskyt a vývoj mnohých kožných ochorení. Vitamín C je taktiež nápomocný v boji proti starnutí pokožky a nadmernej či predčasnej tvorbe vrások.

Bojovník proti tmavým škvrnám na pokožke

Nerovnomerný tón pleti, drsná textúra, akné v dospelosti, jemné vrásky, jazvy po akné, či matnosť- i s týmito nepríjemnosťami dokáže napomôcť známy vitamín C. Vitamín C je považovaný za silný antioxidant, ktorý disponuje antioxidačnými vlastnosťami napomáhajúcimi prirodzenému procesu regenerácie pokožky. Vitamín c zabraňuje sfarbeniu pokožky vďaka svojej schopnosti spomaliť produkciu melanínu.

Dodajte svojej pokožke vitamín C zo stravy i kvalitnej prírodnej kozmetiky

Vitamín C by sa do organizmu mal primárne a pravidelne prijímať prostredníctvom stravy bohatej na jeho obsah. Medzi potraviny, v ktorých nájdete optimálne zastúpenie vitamínu c patria napríklad: citrusové plody, kiwi, jahody, zemiaky, žltá paprika, rakytník, čierne ríbezle, Okrem vyváženej životosprávy obsahujúcej vitamín c je ideálne zaradiť do svojej pravidelnej rutiny i kvalitné kozmetické produkty, ktoré majú preukázateľný obsah spomínaného vitamínu.

Presvedčili ste sa už o priaznivých účinkoch vitamínu c na zdravie a kvalitu pokožky? Vyskúšajte spestriť svoj jedálniček o stravu bohatú na vitamín c ale i začať používať napríklad prírodnú kozmetiku zameranú na jeho obsah.