Poďte so škôlkovými deťmi inhalovať a zbavte sa účinne nádchy

677

Nejedna mamička sa denne bojí, kedy jej dieťa dostane nádchu či kašeľ, a bude ho musieť nechať doma zo škôlky. Pritom je tak ľahké nádche predchádzať, a keď už ju dieťatko má, vyliečiť ju. Stačí používať inhalátor, ktorý je príjemný pre deti i dospelých, a s ktorým bude nádcha preč za pár dní.

Čím a prečo inhalovať?

Tak ako ide dopredu všetko, aj inhalovanie je dnes príjemné a tiché. Vynikajúci je napr. inhalátor PHILIPS Innospire Go. Je úplne tichý, rýchly, prenosný a netrčia z neho žiadne hadičky ani káble. Zloží ho aj babička s dedkom, tvoria ho len dve časti.

Inhalácia patrí k najúčinnejším, najefektívnejším a najrýchlejším spôsobom, ako dieťaťu pomôcť od nádchy, kašľa ale tiež zmierniť chronické ochorenie. Rovnako tak môžete inhalátor používať preventívne na čistenie slizníc a odstraňovanie vírusov a baktérií, ktoré sa tu rady usadzujú.

Na inhaláciu môžete použiť známu a zdravú Vincentku, lieky predpísané lekárom alebo napríklad sterilný fyziologický roztok chloridu sodného. Lieky sa vstrebávajú hneď v dýchacích cestách, a tak nehrozí poškodenie črevnej mikroflóry. Deti nepocítia ani nepríjemnú bolesť bruška, ktorú niekedy prežívajú pri podaní liekov.

Údržba je jednoduchá. Stačí hlavicu opláchnuť pod tečúcou horúcou vodou a potom ju vyvariť alebo použiť sterilizátor. Výborne vám pomôže parný sterilizátor Philips Avent, do ktorého sa zmestia aj detské flašky, cumlíky a ďalšie predmety, ktoré chcete mať dokonale čisté.

Rehabilitácia po inhalácii

Vďaka inhalovaniu sa hlieny nariedia a idú pekne von. Je ale potrebné im pomôcť. Môžete s dieťatkom fúkať slamkou do pohára s vodou, alebo mu kúpiť pomôcky špeciálne určené na navodenie správneho vykašliavania. Napríklad Threshold PEP pre väčšie deti, alebo pre menšie Flow-ball alebo Shaker (O-PEP).

Používajte inhalátor a buďte bez nádchy vy aj deti.