Prečo by ste si mali zariadiť dom v štýle Feng shui aj vy?

352

Feng shui, staré Čínske umenie, mnohým pomáha vybalansovať energie v interiéroch a vytvoriť tak príbytok plný harmónie a pokoja. A to môže v konečnom dôsledku ovplyvniť aj ďalšie aspekty v živote. Pretože rovnováha doma vnesie rovnováhu aj do skúseností a prežívania mimo domov.

Feng shui vám pomôže so zmenou

Feng shui vám pomôže miestnosti, zariadenie a jeho rozmiestnenie zharmonizovať s tým, kým ste a čo v živote chcete dosiahnuť. Ak chcete v živote zmenu, mali by ste zmeniť aj svoje prostredie. A presne to vám ponúka Feng shui. Pomoc na ceste za zmenou.

Vyrovná energie v interiéri

Časťou Feng shui je aj vyrovnávanie energií v miestosti. Energia sa v podstate delí na ženskú a mužskú energiu. Aj preto by váš domov mal dýchať oboma energiami. Tou ženskou, ktorú napríklad predstavuje chlad a ticho a mužskou, ktorá sa sústredí na teplo a slnečné svetlo.

Vylepší vaše zdravie

Pre chorých a starších ľudí môže byť Feng shui odpoveďou. Ak nemáte pevné zdravia, začnite v spálni a nábytok prispôsobiť tomuto staročínskemu štýlu. Umiestnite posteľ na severnú stranu izby a pozorujte, ako sa vylepší váš zdravotný stav.

Pomáha vo vzťahoch

Nezadaným pomôže nájsť lásku, a tým, ktorí sú už v manželstvom zväzku, zas vzťahy upevní a posilní. Vchodové dvere v dome nesmú byť menšie ako ostatné dvere v dome. A dvere do spálne by nemali zas nemali byť umiestnené oproti kuchynským dverám.

Prepojí vás s prírodou

Feng shui je štýl, ktorý do seba zakomponuváva aj prírodné prvky. Tie vás dokážu prepojiť s prírodou. Medzi ne môže patriť drevený nábytok, no taktiež vhodná podlahová krytina ako napríklad drevená podlaha, linoleum či korková podlaha.

Zvýši vašu energiu aj motiváciu

Správne usporiadaný nábytok vám pridá na energii. Budete sa cítiť schopnejšie a motivovanejšie. Umiestnite do východnej časti domu rastliny a elementy dreva a tešte sa z nových prívalov energie.