Puzzle sú IN! Prečo by ste ich mali skladať aj vy?

372

Puzzle sú zábavkou, ktorá poteší tak najmenšie deti, ako aj dospelých. Naviac, skladanie puzzle sa ukazuje nielen ako skvelá činnosť na vyplnenie voľných chvíľ, ale aj ako účinný spôsob, ako trénovať mozog!

Odpútať sa v dnešnej dobe od internetovej a digitálnej reality je častokrát ťažšie, ako sme si schopní pripustiť. Bohužiaľ, trend je taký, že čoraz viac času trávime rôznymi hrami na smartfónoch, tabletoch, či herných konzolách. A keď sa už nehráme, tak neustále kontrolujeme sociálne siete, či novinky. Klasické „analógové“ hry tak často prechádzajú do úzadia, čo je však rozhodne veľká škoda. Najmä, keď sa povie puzzle.

Puzzle je totiž zábavkou, ktorá rozhodne má čo povedať aj v dnešnej dobe. V prvom rade, skladanie puzzle je skvelým spôsobom, ako sa odpútať od všadeprítomného digitálneho sveta. Psychológovia sa zhodujú, že skladanie puzzle je skvelým spôsobom psychologickej hygieny. Na niekoľko hodín totiž máte čas len sami pre seba, prípade pre svojich blízkych, s ktorými môžete puzzle spoločne skladať. Okrem oddychu však zároveň aj trénujete svoj mozog, predovšetkým trpezlivosť, pozornosť, predstavivosť a množstvo ďalších funkcií, ktorých tréning častokrát zanedbávame. V konečnom dôsledku si tak môžete byť istí, že benefity zo skladania puzzle budete pociťovať aj v iných oblastiach života!

Puzzle nemusia byť len 2D!

Modernou novinkou sú 3D puzzle, ktorých poskladaním vznikne 3D dekoračný predmet, ktorý si môžete vystaviť na stôl či na poličku. Zoženiete napríklad 3D puzzle rôznych svetových pamiatok, panorám miest, ale aj filmových hrdinov. Dostupné sú jednoduchšie 3D puzzle určené predovšetkým pre deti, ale aj komplikovanejšie verzie s veľkým počtom dielikov, pri ktorých skladaní sa zapotia aj dospelí!

Tak čo, ste pripravení potrápiť svoj mozog a zároveň si oddýchnuť originálnym spôsobom? Vyskúšajte puzzle!