Problémy s erekciou patria medzi tie, o ktorých sa príliš nehovorí

363

Mlčať o problémoch s erekciou ale neznamená, že neexistuje. Práve naopak. Viac ako 500 000 Slovákov trápia problémy s erekciou a rozhodne nejde iba o staršie ročníky.

Erektilnou dysfunkciou trpí viac mužov, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať

Príčin je mnoho. Často však stačí jeden dva nezdary a začneme mať pri styku psychický blok. Začneme sa mu potom vyhýbať, či hľadáme silnejšie a nové stimuly, ktoré však nemusia pomôcť. Naviac môžu narušovať naše trvalé a rodinné vzťahy.

Stres je zabiják erekcie

Problémy s erekciou sú dnes spojené veľmi často so stresom. Stres máme zo zamestnania, zo zložitých životných situácií, často riešime rôzne existenčné problémy. Naše psychické vyčerpanie rýchlo prerastie vo fyzické a dôsledkom je problém s erekciou. Sexuálnemu styku sa často vyhýbame, inokedy zlyháme pri ňom. Riešenie dnes pritom existuje v podobe medikamentov, ako je Viagra, ale aj ďalších, pre ktoré dokonca ani nemusíme k lekárovi.

Čo robiť pre zlepšenie sexuálneho života?

Pokiaľ trpíme niektorými civilizačnými chorobami, ako je cukrovka, ochorenie srdca a ciev, vysoký krvný tlak či ateroskléroza, musíme ich riešiť so špecialistami. Práve tieto choroby sú často príčinou našich problémov s erekciou.

Pozor tiež na užívanie rôznych liekov. Dnes bežne užívame lieky z dôvodu kardiovaskulárnych problémov, ale aj antidepresíva. Ani jedny sa s našou erekciou nekamarátia.

Dajte si tiež pozor na hormonálnu nerovnováhu. Nedostatok testosterónu sa objavuje u mužov po päťdesiatke a hovoríme o stave podobnom ženskej menopauze ­– o mužskom prechode. Pomáha pohyb, ale tiež rôzne prírodné prostriedky.

Našu erekciu zabíjajú rôzne zlozvyky

Začať môžeme u stravy. Príliš tučné jedlá, nedostatok zeleniny a ovocia – to sú príčiny našich problémov v sexe. Do stravy je potrebné zaradiť ryby, ovocie a zeleninu. Dôležitý je dostatok zinku a selénu. Pokiaľ trpíte jeho nedostatkom, radšej si ho zaraďte v podobe doplnku stravy. Práve oni stimulujú tvorbu testosterónu. Tieto minerály, aj ďalšie účinné látky na podporu erekcie, nájdete v prípravku MerliX. Určite sa vyhnite zlozvykom, ako sú fajčenie či nadmerná, alebo pravidelná konzumácia alkoholu.