Starostlivosť o podlahy v domácnosti s malými deťmi

266

Ak máte doma deti, určite viete, že na podlahe je vždy niečo, čo tam nepatrí. Nájdete na nej hračky, mláčky, omrvinky a škvrny. Či už máte doma aktívne batoľa alebo škôlkara, poznáte ten boj s udržiavaním čistých povrchov.

Správna starostlivosť o podlahy nielenže udrží váš domov svieži, ale zabezpečí aj zdravie vašich detí. Predsa všetci chceme, aby sa naše deti pohybovali na povrchoch, ktoré sú čisté a bez toxických látok. S ohľadom na to vám ponúkame niekoľko užitočných tipov, ako sa vysporiadať s lepkavými nečistotami, ktoré na podlahách zanechávajú deti. So správnymi nástrojmi a výrobkami môžete mať svoje povrchy v krátkom čase opäť čisté.

Zabráňte prenikaniu nečistôt do domu

Väčšina špiny, blata a trávy, ktoré skončí vo vašom dome, zvyčajne pochádza z topánok, ktorými sa vo vnútri chodí. Jedným z najjednoduchších spôsobov ako zabrániť vniknutiu týchto nečistôt do domu, je prinútiť deti, aby si pred vstupom vyzuli topánky.

Ďalším jednoduchým spôsobom ako zabrániť vniknutiu nečistôt do domu je umiestnenie rohožky pri hlavnom vchode. Deti a návštevníci si tak môžu pred vstupom utrieť topánky na podložke, čím sa minimalizuje zašpinenie podlahy. Rohože sú tiež dobrým spôsobom, ako minimalizovať nebezpečenstvo pošmyknutia.

Správni pomocníci

Zaobstarajte si pomocníkov, ktorí vám zabezpečia rýchle čistenie podláh pri akejkoľvek príležitosti. Ideálny je ľahký mop, ktorý je skladný a máte ho vždy po ruke. Stačí ho len chytiť a každý deň s ním zotrieť nečistoty, ktoré skrýva vaša podlahová krytina.

Chráňte svoje koberce

Rozmočené, mokré alebo dokonca vlhké koberce sa môžu stať živnou pôdou pre plesne a baktérie, ktoré nie sú pre vaše dieťa zdravé. Udržiavanie suchých kobercov je nevyhnutné na to, aby boli čisté. Takže, keď ho budete chcieť usušiť, určite otvorte okná na zabezpečenie cirkulácie vzduchu, prípadne zapnite nejaké ventilátory, aby ste urýchlili proces sušenia. A uistite sa, že ste rozliaty materiál okamžite utreli, aby neprenikol do vlákien koberca. Pravidelné vysávanie je tiež nevyhnutné pre údržbu vašich kobercov a mali by ste ho vykonávať dvakrát týždenne alebo kedykoľvek podľa potreby. Zvážte položenie prikrývky na miesto, kde vaše dieťa sedí a hrá sa, aby ste zabránili priamemu kontaktu slín, pretečeniu plienky alebo zvyškov potravy s vaším kobercom.

Udržiavanie čistej podlahy pri malých deťoch je náročné, ale nie nemožné. S vyššie uvedenými radami to určite zvládnete aj vy.