Zatiahnite rolety Deň a noc kľudne cez poludnie. Vedia aj zatemniť

572

Tieniacich riešení na okná je pomerne hodne a jedno za druhým vytlačuje tradičnú kombináciu záclon a závesov. Konečne! Moderné interiéry si zaslúžia estetickejšie riešenie, než ponúkajú záclony. Hitom sú rolety Deň a noc.

Aj naše okná podliehajú móde. Po roky trvajúcom záclonovo-závesovom trende sa objavili hliníkové žalúzie. Boli praktické, takmer dokázali zatemniť objekt, ale ženy sa napriek tomu nedokázali rozlúčiť so záclonou ani so závesom. A tak tieto tri veci fungovali pekne vedľa seba. Zmenu priniesli až vertikálne žalúzie. Tie boli najprv hitom do kancelárskych priestorov a až následne sa presunuli do súkromných bytov či domov. Do toho sa vrátili po rokoch klasické rolety, či sa ako novinka objavili japonské zasúvacie steny. Revolúciou však sú až moderné rolety Deň a noc, ktoré dokážu viac než ktorékoľvek iné tienenie na okná.

Čo dokážu moderné rolety Deň a noc?

Žalúzie Deň a noc, ako sa tiež týmto roletám niekedy hovorí, ponúkajú inovatívne riešenie tienenia. Jednoduchý nápad fascinuje svojimi možnosťami. Roleta je vyrobená z dvojitej látky, na ktorej sa striedajú neprehľadné a priehľadné pruhy. Tým, že je látka dvojmo, dochádza pri ovládaní k vzájomnej interakcii medzi nepriehľadnými a priehľadnými pruhmi. Podľa toho, aké dva pruhy sa navzájom stretnú a z akej časti ten nepriehľadný prekrýva ten priehľadný, meníme intenzitu prenikajúceho svetla do miestnosti. Ešte viac sa na tejto intenzite podieľa použitý materiál. V prípade toho s vyššou gramážou, a predovšetkým pri použití tmavších farieb, dokážeme docieliť dokonca úplné zatemnenie. Pokiaľ chceme naopak do miestnosti pustiť maximum svetla bez akéhokoľvek obmedzenia, roletu proste vyrolujeme. Rolety, ktoré ponúka FEXI.sk, máte naviac možnosť pomocou ovládania zastaviť v akejkoľvek polohe. Takže je len na vás, či ju povytiahnete o pár centimetrov, z polovičky, alebo celú.

Rolety do okien Deň a noc sú skutočné krásavice

FEXI ponúka rolety v niekoľkých skupinách označených ako SILVER, GOLD, PLATINUM a DIAMOND. Tie označujú kvalitu tkaniny a líšia sa od seba aj cenou. Obecne sú látky s prímesou prírodnej bavlny či ľanu. To im dáva veľmi prirodzenú nepravidelnú štruktúru a keď siahneme po naturálnych farbách, tak aj prírodný vzhľad. Špeciálnou sériou sú zatemňujúce rolety Deň a noc Blackout. Ide o skupinu zatemňujúcich roliet v svetlých aj v tmavých farbách. Obecne platí, že tmavé tkaniny zatemňujú lepšie a taktiež v nás vyvolávajú pocit kvalitnejšieho zatemnenia. Tieto látky sú s vyššou gramážou. Bývajú nevyhnutné všade tam, kde bojujeme v noci zo svetelným smogom z ulice, ale aj v rodinách, kde sa spí cez deň. Niekto chodí na nočné a potrebuje sa vyspať až v priebehu dňa, iní zas máme doma dojča či batoľa, ktoré ešte spí cez deň a potrebujeme mu preto vytvoriť vhodné podmienky.

Obecne si je možné vybrať z až 160 druhov látky. To je obrovská možnosť výberu v rôznych kvalitách a farbách. Nie je preto problém vybrať si látku pre akýkoľvek interiér. Čím väčšiu plochu nám tienenie roletami Deň a noc zaberá, tým smelšie môžeme staviť na kontrast farby roliet a ostatného interiéru. Predstavte si napríklad dnes tak moderný interiér v odtieňoch šedej, ktorú ešte podtrhuje napríklad čierny industriálny nábytok. Skúste dať šmrnc podobnému priestoru žltými roletami. Inou zaujímavou možnosťou je potom pridať ešte ďalšie žlté prvky do interiéru. Ale iba veľmi zľahka. Napríklad v podobe žltého bytového textilu (dekoračné vankúšiky, obrus, koberček), či niekoľkých drobných žltých dekorácií. Obľúbené je tiež využitie prírodného vzhľadu týchto roliet. Voliť ich môžeme v krémových a zemitých odtieňoch, rovnako, ako je to typické prírodný interiér.

Látky pre rolety na vlastné oči

FEXI.sk má veľmi kvalitný e-shop, kde si rolety vyberieme veľmi jednoducho podľa použitého materiálu, farby a samozrejme aj ceny. Stále si však nie ste istí výberom? Nehľadajte žiadny showroom. Firma vám zadarmo pošle až osem vzoriek tkanín. Vďaka tomu vidíte naživo farbu, ale máte možnosť si taktiež dotykom overiť, či vám vyhovuje textúra tkaniny. Stačí si vybrať kódy textílií a požiadať o vzorky. Tie vám potom prídu poštou.

FEXI rolety vylepšujú klímu v interiéroch

Rolety do okien Deň a noc majú schopnosť nielen opticky tieniť, ale odrážajú slnečné lúče a zabraňujú tak prehrievaniu interiéru. V dnešnej dobe, kedy kvôli rastúcim cenám energií vypíname klimatizácie, to určite oceníme. Predovšetkým exponované južné miestnosti sa nám v lete extrémne prehrievajú. Ale aj spálňa orientovaná na východ či na západ dokáže byť problematickou. Na východnej strane nás slniečko často budí svojou intenzitou skôr, ako sme plánovali vstávať. Na západ orientované miestnosti sa zas prehrievajú večer natoľko, že sa nám potom v rozžeravenej spálni nedá vôbec zaspať.

Rolety, ktoré sú vždy na mieru

FEXI rolety sú vždy na mieru. Hodia v podstate na všetky bežné okná, či už na plastové, alebo na eurookná. Nekupujete si žalúzie s hotovými rozmermi. Jednoducho si ich nameriate a rolety Deň a noc na mieru vám preto vždy dokonale sadnú práve na vaše okno či okná. Nezameriavajte iba strešné okná. Na tie sa nepoužívajú.

Látkové rolety sa ponúkajú v šírkach od 30 do 240 cm. Hodia sa teda aj na veľkoformátové okná, na ktorý nie je potrebné roletu deliť. Roleta je v troch výškach: 150 cm, 220 cm a 240 cm. Pokiaľ potrebujete väčšiu výšku, je možné sa na tom s predajcom dohodnúť. Nezabudnite, že mechanizmus rolety zväčšuje šírku rolety na každú stranu o 2,5 cm. Celkom tak po zameraní objednávate rolety širšie o 5 cm.

Na mieru si potom volíte látku. Tu si je ideálne overiť na základe zaslania reálnych vzoriek tkaním. Volíte si taktiež farbu mechanizmu. Pre drevené hnedé okná sa hodí hnedý mechanizmus. Pre biele okná potom biely. Ak plánujeme mechanizmus vŕtať do steny či do stropu, tiež je lepšie si zvoliť neutrálny biely mechanizmus.

Vyberáme si taktiež formu ovládania roliet. Tradičné je ručné ovládanie. Možné si je však zvoliť aj elektricky ovládané rolety Deň a noc. Vďaka nim dokážete rolety ovládať elektronicky – jednotlivo aj po skupinách naraz.

Poďte to správne namerať

Zameranie roliet je na vás, ale nebojte sa, je to naozaj veľmi jednoduché. Meranie sa však líši podľa toho, aký spôsob uchytenia roliet plánujeme. Máme celkom tri možnosti. Obľúbené sú rolety Deň a noc bez vŕtania. Ďalšou možnosťou sú rolety navŕtané. Vŕtať sa dajú do okna, do steny a do stropu. Každý spôsob uchytenia vyžaduje špecifické nameranie. Ako zmerať montáž do steny? Či montáž na okno? FEXI.sk má pre všetky prípady podrobný návod. Nemáte sa tak ako spliesť a vaše rolety vám vždy správne sadnú.

Pozrite sa tiež na rolety Deň a noc montáž

Rolety si svojpomocne taktiež namontujete. Návody na montáž sú taktiež veľmi precízne spracované, tentoraz dokonca v podobe videonávodou. Ušetriť na montážnej forme sa vyplatí. Ide naviac o veľmi jednoduchú inštaláciu, takže sa nemusíme obávať toho, že by sme ju nezvládli, aj ak nie sme práve najzručnejším kutilom. Rolety sú už zložené, tak sa nemusíte báť, že budete musieť kompletovať aj samotnú roletu a montovať na ňu ovládací mechanizmus. Na zákazníkovi už je len jednoduchá montáž hotovej zloženej žalúzie do okna, na stenu ev. do stropu.

Žiadne starosti s čistením

Predovšetkým ženy sa veľmi správne pýtajú, či nie sú rolety Deň a noc príliš náročné na údržbu. Odpoveď je jednoduchá – nie sú. Nemusia či dokonca nesmú sa prať ani žehliť. Ale nebojte sa, špinavé ich mať nebudete. Čistia sa priamo inštalované, bez nutnosti demontáže. Najčastejšie sa čistia vysatím prachu. Stlmte si silu satia vysávača a vysajte z roliet prach. Ďalšou možnosťou je prachovka, presnejšie vhodná suchá handra na utretie prachu. Ak sú rolety predsa len znečistené viac, pomôže nám vlhká handrička. Iba namočená vo vode, alebo s použitím nariedeného čistiaceho prostriedku. Ani u takto mokrého, či skôr vlhkého čistenia sa nemusíme báť, že by rolety stratili svoj tvar, či sa začali vlniť. Vlhkosť im v tomto smere neškodí. Sú už vyzrážané. Pozor ale, nikdy vlhké rolety nerolujte. Vždy ich nechajte voľne uschnúť. Inak sa vystavujete riziku vzniku plesne. Aj preto sa odporúča čistiť rolety za teplého slnečného počasia.

Kam sa vlastne rolety Deň a noc hodia?

Sú veľmi univerzálne a krásne v akomkoľvek interiéri. Hodia sa do bytov, rodinných domov, ale aj do kancelárií či do rôznych ďalších podnikateľských priestorov. Narodili sa pre moderný interiér, ale genius loci nenarušia ani na chatách a v starších objektoch. Pôsobia totiž veľmi prirodzene a prírodne. Vďaka roletám Deň a noc konečne vyriešite nehodiace sa záclony do chlapčenských izieb.

Poďte zmeniť svoje bývanie. Nahraďte nemoderné záclony moderným riešením tienenia pomocou roliet Deň a noc. Rolety sa dajú namontovať aj na balkónové dvere. Hodia sa na menšie okná aj na okná veľkorozmerové.

Kvalitné FEXI rolety

Dodávateľom roliet Deň a noc je firma FEXI. Ponúka veľký sortiment látok pre toto moderné interiérové tienenie. Objednané rolety na mieru sú doručené do 10 dní až k vám domov. Pri cene objednávky nad 99 € je cena dopravy zadarmo. Objednajte si nový funkčný a dizajnový prvok aj pre váš interiér. Za pár dní môžete bývať lepšie a v krajšom, a to bez veľkých investícií.