Zdravá a žiarivá pleť aj na jeseň

452

Letné šaty a sukne sa poctivo odložili do skríň a nastal čas vytiahnuť čiapky a kabáty. Teplotné výkyvy a náhle zmeny počasia, majú za následky zmeny nie len na našich vlasoch, nechtoch a koži, ale aj na pleti.

Častým problémom chladných mesiacov býva najmä bledá a suchá pleť. Práve jesenné a zimné obdobie predstavuje pravý čas na zvýšenie starostlivosti o pokožku. Vietor a ranný mráz vedia byť veľmi nepríjemnými faktormi pôsobiacich na našu pleť a preto je dôležité venovať jej dostatok pozornosti. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme si pre vás pripravili pár tipov pre regeneráciu a starostlivosť:

Čistenie

Základom starostlivosti v akomkoľvek ročnom období je čistenie pleti. Zanechať celodenný make-up na tvári pôsobí veľmi nepriaznivo. Počas dňa síce make-up slúži ako filter od vonkajších nečistôt, no na večer by mala pleť byť čistá a pripravená na oddych a regeneráciu. Každý človek má iný typ pleti a preto aj čistiace produkty na tvár by ste mali voliť zodpovedne s ohľadom na vlastnosti vašej pokožky.

Peeling & masky

Peeling zbavuje pleť odumretých buniek a zároveň napomáha s prekrvením pokožky. Jeho pravidelné používanie má priaznivé účinky na redukciu čiernych bodiek a pórov. Keďže je naša pleť počas jesenných mesiacov viac vysušená a praská, pre lepší prienik aktívnych látok z krémov a ďalších kozmetických produktov do kože, je používanie peelingu veľmi účinné. Peeling na pleť by mal byť jemného charakteru so zníženým množstvom peelingových častíc a nemal by na kožu pôsobiť veľmi agresívne. Zvoľte obsah látok, ktoré budú priaznivé pre váš typ pleti.

Pleťové masky s hydratačnými účinkami vedia pleť rozžiariť a pomôcť navrátiť prirodzene zdravý vzhľad. A pokiaľ zrovna nemáte žiadnu po ruke, ľahko si môžete pomocou tutoriálu vytvoriť domácu alternatívu. Kreativite sa medze nekladú. Ideálne je však hydratačnú masku domácej výroby striedať s profesionálnymi maskami, ktoré možno zakúpiť v rôznych obchodoch s kozmetickými a pleťovými produktami.

Máte svoje zaručené tipy, vďaka ktorým možno pleť aj počas nepriazne jesenného počasia udržiavať zdravú a žiarivú?